Gume i felge za C4 II

dinko1981

Well-known member
Jedno polu OT pitanje, kad već govorite o kupnji felgi online. Ajmo reć da sam gledao nešto neke 18-ice vani. Skladiše je ili Nizozemska ili Blegija, nisam siguran. Dostava kurirskom službom. Mislim da je čak i DHL kojeg spominjete. Ako ja nisam doma, a vjerojatno neću biti, gdje će DHL odvesti toliku paketčugu odnosno gdje ju mogu preusmjeriti u ZG? Gdje im je depo? Ne bih ni dostavljače htio zajebavati da ukrcavaju 80 kg felgi i vozaju to bezveze.
Predpostavljam da ti jave dan dostave i okvirno vrijeme sa opcijom da promjeniš taj termin ako ti ne odgovara
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Ne, recimo da ih ne možeš natjerati da popuste, pokušavao sam. U zavojima veći problem predstavlja sjedalo i to koliko jako se ja mogu o volan oduprijeti u sjedalo.
Hmmm...prošli set na GY Asy5, znao sam imat malo nesiguran osjećaj, ko da leluja...ali nisam siguran jel bilo već do potrošenosti (mislim da 4. sezona), ili do hrvaCkog asfalta...ali inače da, u početku prejaka guma 3/3. Mokro, suho, udobnost. Ali zimske su mi uvijek tiše, jer su ljetne na tvrđoj smjesi ionako, što je logično.

Ne, recimo da ih ne možeš natjerati da popuste, pokušavao sam. U zavojima veći problem predstavlja sjedalo i to koliko jako se ja mogu o volan oduprijeti u sjedalo.
Imam osjećaj da bi se bilo fino ganjat sa tobom po staroj cesti i tamo tim lokalnim po Sisku i okolici di već...:cool: Ne divljat i bit bezobziran, ali ono pametno sa ispipavavanjem granica... :cool:
Samo ako su felge original Citroen (mislim da se negdje u Poljskoj lijevaju?), a ne neka jeftina kineska kopija koja je izrađena od slabije legure i lako puca...
Poljska...hmm ovi su iz Češke kao...moglo bi bit ok, geografski su ok. Vidjet ćemo danas.
1710485368947.png
 

Cutac

Prèkaroš
Imam osjećaj da bi se bilo fino ganjat sa tobom po staroj cesti i tamo tim lokalnim po Sisku i okolici di već...:cool: Ne divljat i bit bezobziran, ali ono pametno sa ispipavavanjem granica... :cool:
Ajde, dođi jednom kad bude lijepo vrijeme, pa da vidimo jel taj dizel čemu :sleep::D
Da mu malo očistimo DPF i skinemo hrđu sa kočnica.
Hmmm...prošli set na GY Asy5, znao sam imat malo nesiguran osjećaj, ko da leluja...ali nisam siguran jel bilo već do potrošenosti (mislim da 4. sezona), ili do hrvaCkog asfalta...ali inače da, u početku prejaka guma 3/3. Mokro, suho, udobnost. Ali zimske su mi uvijek tiše, jer su ljetne na tvrđoj smjesi ionako, što je logično.
Ovim mojima je ovo sad treća sezona, zasad zadovoljan. Ali uzmi da je auto van garaže parkiran 20 dana godišnje, tako da UV zrake nemaju velik utjecaj.
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Ajde, dođi jednom kad bude lijepo vrijeme, pa da vidimo jel taj dizel čemu :sleep::D
Vidimo se uskoro! :cool:

Da mu malo očistimo DPF i skinemo hrđu sa kočnica.
Haha stari moj...ovaj ima 256tkm i diše ko mladić, punim plućima ko i gazda...a pločice se sjaje ko pesja jajca...:ROFLMAO:

Ovim mojima je ovo sad treća sezona, zasad zadovoljan. Ali uzmi da je auto van garaže parkiran 20 dana godišnje, tako da UV zrake nemaju velik utjecaj.
Zanimljivo, nisam nikad tako razmišljao, ali da ima smisla kaj veliš, može utjecati na smanjenje svojstva i to dosta, posebice u zadnje 'ekstremno' vrijeme velikih i prije svega naglih temperaturnih promjena...moj je nažalost vani non-stop, i malo je već bezbojni diglo na haubi i bočnim vratima...:( Jednog dana želim garažu, da mogu šerafat ko hobista po tom...
 

Cutac

Prèkaroš
Haha stari moj...ovaj ima 256tkm i diše ko mladić, punim plućima
To ćemo vidjeti :D

Zanimljivo, nisam nikad tako razmišljao, ali da ima smisla kaj veliš, može utjecati na smanjenje svojstva i to dosta, posebice u zadnje 'ekstremno' vrijeme velikih i prije svega naglih temperaturnih promjena...moj je nažalost vani non-stop, i malo je već bezbojni diglo na haubi i bočnim vratima...:( Jednog dana želim garažu, da mogu šerafat ko hobista po tom...
Pa da nema UV zraka i soli, auti bi trajali zauvijek. Sol promiče oksidaciju, UV uništavaju lak, plastiku, gumu, sve osim stakla (ali i njega u manjoj mjeri, uništava laminaciju).
Ništa ne može spasiti auto kao garaža.

Estetski, moj c4 iz 2011. sa 200k km može proći kao auto star 3-4 godine sa 50-ak tisuća km. Burazova Insignija iz 2012. sa 200k, koja nije garažirana, izgleda kao da ima 250k km i 15 godina starosti.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Cutac Cutac i ekipa; tko je proizvođač ovih felgi?
Standardne “Adelaide” 18”.
Jučer stavio ljetni set na DS5.
Ima otisnuto i "Citroen", ali nisam slikao...
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Nemam neku ideju, quick gugl nije dao simple answer...
Ali, sudeći prema ovome kaj vidim sa tvoje priložene slike: AlSi7Mg (zvuči ko kompleksna legura Aluminij, Magnezij...ergo skupa, ergo ne može ju raditi tj. ne isplati se za neku nepoznatu firmu), ne može bit nešto bez veze :)
Ove moje imaju samo Si. Tak da vjerujem da je neki top quality deal u pitanju. ;)
Al da, bilo bi interesantno za saznati...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Na jednom kraku je pisalo Citroen i na drugom oni mjeseci/godina proizvodnje, ali nikakve druge oznake nije bilo/nisam vidio.

Kad mi se bude dalo, skinut ću zadnju felgu i pogledati…
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Vagao sam svoje kad su stigle lani. Ako se dobro sjećam, bile su blizu 10 kg (9,80 ili tako nešto)…
Naplatci od lake legure”? Pitam se koliko bi težile da su od čelika…
😎
 
Na vrh