Gume i felge za C4 II

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Po podatcima su normalna registrirana firma.... neznam kolika je bila cijena u orginalu, al ne dijeluje mi baš toliko niska da bi bila sumnjiva
 

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Gledam malo, cijena izgleda dobro za novo, ali presumnjivo niska cijena...
https://citroen-shop.eu/gb/wheels/3768-alloy-wheel-newport-18-citroen-c4-b7-ds-4.html
I na mail odgovaraju...
1698747869368.png
Ok, skupio muda i naručio napokon, trebalo bi doć kroz koji dan...e sad, koje šlape nagurat gore? 👀
Dimenzija je 225/40 R18 i već je u knjižici, tak da briga manje.
Gledam neki Michelin Pilot Sport, koji model 4, 5? Zašto? Ili Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6...navodno udobnija to dosta od tvrdog Pilot Sporta...i mislim da je jeftinija 10ak eura po gumi, nije prevaga, nego čisto razmatram opcije...
Ima ko kaj drugačije za preporučit? Osobno si nekako uvijek gledam worst-case scenario ilitiga kak guma drži po mokrom. Po suhom svaka drži, nije da se utrkujem, pa da je bitno jel ona drži ili ne...mislim zavrtim ga fino i znam uletit tu i tamo iz gušta u zavoj, ali to je jednokratno, a ne konstantno ispipavanje granica gume...
Svaki savjet je dobro došao!
 

La Marche

Iskreni optimist
Imao na C5 245/45 18 GY F1 A 6... jako uvjerljiva na mokrom.
Pilot sport nisam vozio, ali od onih na novom autu dobivenih Michelina, ne sjećam se više koji je bio model, po mokrom neusporedivo bolja, precizniji i kod kočenja i kod ulaženja u zavoj i kod živahnih izlazaka iz zavoja.
Na C5 udobnost nije nešto što treba zabrinjavati s bilo kojim gumama pa o tome nemam što posebno pisati.
 

diegos

Well-known member
Uzeo sam u istoj dimenziji Asymmetric 6, meni se za sad čini dosta dobra i nije previše bučna. Makar tek sam malo km napravio s njima pa du još nove. Michelin izbjegavam, nije po ničemu opravdala redovno najvišu cijenu, a performanse niš posebno. Ako se ne varam Michelin obično ima i dulji vijek trajanja, tako kažu na testovima, a i sam sam se uvjerio, tako da za mene automatski otpadaju. Također u toj dimenziji do nedavno imao Dunlop Sport Maxx RT2, ali mislim da će GY biti bolja :)
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Da felge sa ds4, 17''. Ne bih nikome preporucio, izgubi se dosta na udobnosti. Vratio sam zimski set 16'', razlika nebo i zemlja. :D
Ne znam kako je na 16”.
Na DS5 imam tvorničke 17” (225/50/17). Za ljetni set sam kupio tvorničke 18” (235/45/18) i stalno sam se pitao/pribojavao hoću li osjetiti nekakav gubitak udobnosti na 18” felgama.
No, odmah nakon zamjene, pa ni nakon dan-dva, kao niti nakon tjedan-dva testiranja nikakvu razliku nisam uspio primjetiti! A baš sam se namontirao da je nađem!

Na 19” ne bih išao - tamo je bočni profil dosta manji (245/40/19) i kažu ljudi da je vožnja tvrda (doduše, kod njih je i tvornički “sportski ovjes” podešen malo tvrđe, s nešto drukčijim dijelovima - dakle nije samo do felgi i guma)…

Ali kad ja mijenjam svoje zimske 17” i stavim ljetne 18” ne kužim nikakvu razliku.
Možda nešto nije u redu sa mnom…
🤔
Jel netko ima iskustva sa Citroen-shopom?
Gledam malo, cijena izgleda dobro za novo, ali presumnjivo niska cijena...
https://citroen-shop.eu/gb/wheels/3768-alloy-wheel-newport-18-citroen-c4-b7-ds-4.html
I na mail odgovaraju...
Pogledajte privitak 8358
Ja sam svoje 18” kupio u ovlaštenom. Kod njih sam već 4 godine, imam program vjernosti “Zauvijek Citroen” s nekakvim popustima.
Ponuda za 4 felge je bila oko 1000€. Od standardnih 20% popusta na dodatnu opremu, uspio sam ispregovarati da onih 30% popusta iz programa vjernosti (za najskuplji dio, jednom godišnje) iskoristim za te felge. Pa sam ih platio 860€.

Sreća pa sve 4 imaju isti referentni broj!
😎
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

NightSTALKER93

Active member
Donator foruma
Možda nešto nije u redu sa mnom…
Ajmo bit realno...pa vozimo Citroëne...nikom nisu sve na broju! :ROFLMAO:

Ma da, gledao sam i pričao sa još par frendova zadnjih dana i čini mi se GY ASY 6 kao najpametniji izbor, tako da ću ih naručiti kroz koji dan.
Plus što je cijena smiješna za njih u DE na Amazonu...86€ komad.

Felge sam riješio na kraju za svega 560€ sa dostavom, baš me zanima jel će i stići haha!
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ajmo bit realno...pa vozimo Citroëne...nikom nisu sve na broju! :ROFLMAO:

Ma da, gledao sam i pričao sa još par frendova zadnjih dana i čini mi se GY ASY 6 kao najpametniji izbor, tako da ću ih naručiti kroz koji dan.
Plus što je cijena smiješna za njih u DE na Amazonu...86€ komad.

Felge sam riješio na kraju za svega 560€ sa dostavom, baš me zanima jel će i stići haha!
86 komad je mukte, ali piše dostava 48.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Što je opet razumljivo jer je felga velik i težak komad robe za transport.
A ukupno je i dalje povoljno!

Samo ako su felge original Citroen (mislim da se negdje u Poljskoj lijevaju?), a ne neka jeftina kineska kopija koja je izrađena od slabije legure i lako puca...
S unutarnje strane bi se trebalo vidjeti sve ovo:
 

Prilozi

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ah, sorry! Ja sam se pogubio (mislio sam da je 48€ dostava za felge).
Za gume ja malo previše...
pa da, jer ako je po komadu 4 X 48... Nije baš nešto povoljno.
I za felgu je puno ako je iz EU. Dostava 4 felge bez gume Regensburg, DE - Zadar, 70e DHL
 

Franz

Well-known member
Jedno polu OT pitanje, kad već govorite o kupnji felgi online. Ajmo reć da sam gledao nešto neke 18-ice vani. Skladiše je ili Nizozemska ili Blegija, nisam siguran. Dostava kurirskom službom. Mislim da je čak i DHL kojeg spominjete. Ako ja nisam doma, a vjerojatno neću biti, gdje će DHL odvesti toliku paketčugu odnosno gdje ju mogu preusmjeriti u ZG? Gdje im je depo? Ne bih ni dostavljače htio zajebavati da ukrcavaju 80 kg felgi i vozaju to bezveze.
 
Na vrh