Dimenzije guma za Citroën C4 Picasso

webchief

New member
Potvrdu od Citroena :D:D
Pa to da imaš, šta će ti atest ahha.

Kad puštaju na tehničkom ove što nemaju ispravne kočnice, dobit ćeš i ti atest za gumu :D ajde de. To je klasična priča kako ne može da im staviš 200 kuna u džep, posle toga dobiješ atest da možeš i bez guma da ideš.
 

tanja123

New member
Stavio sam gume ali atest nisam još napravio jer sam imao nesreću (pao mi stup od ulične rasvjete na auto i još je u servisu na popravku).

Èim auto bude popravljen idem na atest i javit ću kako je prošlo. Èovjek sa STP koji će raditi atest kaže da neće biti problema jer su odstupanja mala.

Jesi bio na atestu? Kako je prošlo?
Sljedeći tjedan planiram kupiti 205/55/R16 Continental ts860. Razlika u cijeni po gumi je 350 kn pa se definitivno isplati atest.
 

Citrus81

New member
Evo i moji dojmovi vezani za promjenu guma. Stavio goodyear 205 55 16 umjesto 215....
Malo tvrdji osjecaj voznje, laksa upravljivost, veće ubrzanje....i naravno puno jeftinija guma.
Jedino mi iz nekog razloga volan malo vibrira...
Nemogu uopće dokučiti zašto jer nema pravila jel pri 140 ili 100 nekad vibrira nekad ne. Nema poveznice niti sa stanjem ceste jer na novom asfaltu na autoputu nekad vibrira nekad ne. Na losijoj cesti isto. Ima li tko u vidu uzrok?! Odmah po zamijeni guma sam i napravio optiku
 

ZlatkoC4

Well-known member
gume su ispravno napumpane ?
A nije vibrirao prije ovih guma ?

Trebati će nanovo provjeriti balans. I provjeriti felge u kakvom su stanju.
 

Citrus81

New member
Ma montažu sam radio u renomiranoj firmi, nebi imenovao dok ne utvrdim da je radi balansa. Al ako je onda je stvarno žalosno da sfušaju balans....
Vjerojatno i nema razloga da trza volan radi drugih dimenzija guma...205 umjesto 215.?!?!
Morat cu ipak skoknut na provjeru balansa...
 

Citrus81

New member
Evo provjeren balans....malo je kao bilo potrebno korigirati ali je i mehanicar napomenuo kako su felge malo krive....uglavnom sad ne trese....
Bez pogovora prihvatili reklamaciju i nisu nista naplatili...
 

Fan

Member
Dimenzija guma

Pozdrav,
originalne su gume 215/55r16, felge 6.5Jx16 et26, ako se ne varam.
Jesu li alternative 195/60r16 i 205/55r16?
Sad vozim 205/55, potrošenu su a najradije bih 195/60 zbog nabavne cijene...
 

Doomsday

U prolazu...
Trebao bi biti...

To je dotle krenulo da je auto pao tehnički jer su 3 gume bile Conti Eco a jedna Conti Premium, ista šara, ista dimenzija...

Ne znan samo kako je i vidija, bez da čitaš ista guma...

Ali to tako mora bit...

Valjda...

:rolleyes:
 

Fan

Member
Nema atest. I da, gume su sada sve 4 205 širine. Dakle, samo bih da netko potvrdi da na te felge mogu navedene alternativne dimenzije guma.
 
Na vrh