C5 update SW-a i navigacije

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Re: C5 update sw-a i navigacije

Evo, u servisu su mi rekli kako napraviti reinicijalizaciju radio uređaja/navigacije u nadi da će to riješiti problem gašenja uređaja samog od sebe. Napravio sam i to dva puta i opet isto, svakih 30 minuta se sam ugasi i upali, i onda sve radi. Rekli su mi da ako to ne uspije mogu kupit novi uređaj, super!!
Zna li netko, može li se nešto podesit u skrivenom meniju jer svatko se čudi da se to događa u točno određenim intervalima.
Napisi i nama kako si to uradio,sta su rekli u servisu da uradis i kojim redosledom ako nije problem.
Hvala.
 

Spallato

Active member
Re: C5 update sw-a i navigacije

Evo slika sa uputama


Nakon zvučnog signala (bipa) neće se uređaj odmah ugasiti, treba proći malo vremena (1-2 min max), tako da ne mislite da je negdje zapelo.
 

vborovic

C5 modifikator
Re: C5 update sw-a i navigacije

Svašta piše na internetu, ali nažalost, malo toga konkretno i upotrebljivo ... ima određenih situacija za koje se prema simptomima zna rješenje, a ima i onih gdje može biti gotovo bilo što uzrok ... dal se taj uzrok bude uspio riješiti ili ne, to je drugi dio priče ... oni koji mogu, i imaju viška love, nabave si drugi rabljeni uređaji, unutra/van, i ne zamaraju se sa time što je bilo, važno da radi kako treba
 

Spallato

Active member
Re: C5 update sw-a i navigacije

Slažem se, ali nekako sam siguran da je to serija uređaja sa nekom greškom s obzirom na to da svi imaju iste probleme. Poslat ću mail Citroenu (naravno, ne Citroen Hrvatska) jer me zanima njihovo objašnjenje. A koliko sam vidio i Peugeot (isti uređaji) imaju isti problem. Za sada sigurno neću kupivati novi uređaj a za kasnije ćemo vidit.
 

vborovic

C5 modifikator
Re: C5 update sw-a i navigacije

Ne trebaš, automatski oni (Francuska, ili bilo koja druga država) sve upite preusmjeravaju na lokalnog zastupnika, dakle, Citroen Hrvatska ... odgovor budeš dobio sigurno, ali dal bude upotrebljiv, sumnjam ... ako ti nije problem, daj mi još malo detalja, možda mi padne na pamet što bi se dali isprobati ... npr, upališ auto, voziš se 1h, nakon tih 30 min. nav uređaj se resetira, ponovno dobiješ Citroen logo, i opet nakon toga normalno radi?
 

Spallato

Active member
Re: C5 update sw-a i navigacije

Da, svakih 30 min se ugasi/upali (logo citroen) i radi kao da ništa nije bilo. Ma ne smeta mi ni najmanje radi muzike jer sve to traje jako kratko, ali će biti problem kad mi bude trebala navigacija. Navodno, ne nastavi tamo di je stalo kao kad slušam muziku.
 

vborovic

C5 modifikator
Re: C5 update sw-a i navigacije

Običan reset, gdje stisneš i držiš lijevu power tipku (5-6 sekundi, ne sjećam se više) vjerojatno isto nije pomogao? Bilo bi zanimljivo pokrenuti taj uređaj s ekranom van auta, pa ga tako ostaviti upaljenog, da se vidi dal ga bude nakon 30 min isto gasilo, ili ne ...
 

Spallato

Active member
Re: C5 update sw-a i navigacije

Taj običan reset nisam probao, a to da ga izvadim i probam van auta bi definitivno trebalo probati. Iskreno, nemam ni vremena ni alata za taj zahvat.
 

basa

Member
Vezano za spallatov problem, moj je c5 x7 2011 g i unutra je rneg myway, kojeg sam nakon kupnje ažurirao na 50.03 i stavio zadnje mape (vborovic je puno pomogao oko toga, hvala).

Isto sranje i prije i nakon update-a, ponekad (samo ponekad) se restarta sam od sebe, a unazad 3 mjeseca se dešava to da kad se mobitel spoji na uređaj, na ekranu piše "unknown" i uređaj je u pozivu (iako na mobitelu nije na pozivu), potom napravim neki bezveze pokušaj poziva, tek toliko da ubije taj prvi glupi poziv i nakon toga uređaj radi dalje normalno.

Sve ovo pripisujem citroenovim mušicama :whistling:
 

basa

Member
Malo sam se raspitivao kod ovlaštenog servisera (preko prijatelja), pa sam dobio sljedeću obavijest

- razlog zbog kojeg se rneg/myway uređaj restarta sam od sebe je taj što se grije pa ga to blesira

- u garantnom roku to se "rješavalo" upucavanjem softvera, no nakon isteka garancije se nudilo vlasniku vozila novi uređaj (surova istina)...

- dobio sam savjet da izvadim uređaj van i da ugradim manji ventilator koji bi ga "navodno" hladio pa se to više ne bi dešavalo. isto mi je savjetovano da napravim u vlastitom aranžmanu, jer to ovlašteni ne rade

- na upit kakva je situacija sa emyway uređajem, dobih odgovor da on opet ima svoje mušice :eek:

u svakom slučaju preostaje mi vađenje i pokušaj montaže ventilatora, pa molim ako ima igdje kakva uputa za rastavljanje i vađenje uređaja van :(

hvala
 

vborovic

C5 modifikator
razlog zbog kojeg se rneg/myway uređaj restarta sam od sebe je taj što se grije pa ga to blesira
Zato eMayWay (RT6, RNEG2, kako ga tko već ove i vodi) ima ugrađen ventilator. Pa se nakon par sati vožnje svejedno osjeti poprilična toplina u pretincu ispod uređaja.

no nakon isteka garancije se nudilo vlasniku vozila novi uređaj
Da, znam, i sam sam to rekao nekoliko puta. Uređaj sa Citroenom (PSA) nema previše veze, rade ga Harman Becker (RNEG) ili Magneti Marelli (RT6).

Što se tiče ventilatora, ne sjećam se da li RNEG ima vlastitih 12V za ventilator (bez diranja u ostatak elektronike), kao što to ima RT6 (koji je ustvari RNEG na steroidima). Uređaj budeš dobio van sa "nožićima", 4 kom trebaš:

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-VW-CD-radio-removal-keys-tool-1-pair-for-all-single-DIN-size-units-/151486461844?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item23454bf794

Dok legnu unutra kako treba, uređaj klizi van. A samo rastavljajne uređaja je relativno jednostavno, samo paziš na ZIF konektore i kable koji prolaze s jednog dijela kućišta na neku od štampanih ploča.

Ventilator mislim da je 80mm u pitanju.

vborovic je puno pomogao oko toga, hvala
Što se ovoga tiče, ne sjećam se kada ni gdje, ima me po nekoliko foruma, pa nije nužno na CFH-u, ali svejedno hvala na spomenu ... :)
 

basa

Member
Dogovorio za petak vađenje rneg-a, pa ću vidjeti dalje kako će i šta biti.

Imali smo korespondenciju putem maila u lipnju prošle godine, slao si mi brošuru za autu po VIN-u i pričali smo o gumama, muzici itd, jer sam na francuskom forumu našao tvoje upute oko zamjene uređaja u autu ;)
 

basa

Member
Radio je izvađen van pomoću 4 štangice koje su potrebite za vađenje

Nakon vađenja i rastavljanja radia majstor je utvrdio sljedeće





shodno prikazanom, ventilator postoji tvornički (tko je tu lud onda)???

uglavnom, ventilator je spojen na 3 žice, iz čega proizlazi da se pali po potrebi, pa je radio sad ugrađen ali napola viri van, da se provjeri uživo jel uopće pali taj ventilator ili ne

javim se dalje sa detaljima :(
 
Na vrh