C5 update SW-a i navigacije

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Re: C5 update sw-a i navigacije

Polako ljudi ... Spallato, ako si siguran da imaš myway (RNEG) nav uređaj, update ide samo na SD karticu (kopiraju se karte gore ... nikakav CD/DVD i ostalo) ... dal imaš ispod nav uređaja pretinac, ili je nav uređaj veličine 2 DIN (onda imaš 3D Navidrive, onda ide preko SD/DVD-a)?

MyWay uređaj izgleda ovako:

http://data.citroen.fr/Resources/Content/IE/01_vehicules/03_gamme_ds/01_ds3/medias_rubriques/04_bien_etre/03_multimedia/ds3_bien_etre_multimedia_02_zoom.jpg
A gdje ste nasli te nove karte? Ja ne skonta.
 

Profiler07

Well-known member
Re: C5 update sw-a i navigacije

nisam,pokusat cu ovdje...znam da ih nema bas je tesko doci do njih za ovu verziju navigacije!hvala ti
 

Spallato

Active member
Re: C5 update sw-a i navigacije

Samo da javim da moj problem sa updateom fw-a noje otišao. Znači, uređaj se sam od sebe svakih 30 minuta (točan kao švicarac:)) ugasi i ponovo upali, i dalje radi kao da ništa nije bilo. Pročitao sam na nekom forumu da se ista stvar događa i drugima. Sad me zanima, ima li šanse da se preko dijagnostike nešto sredi,isključi (ako je nešto uključeno, npr. economic mode)?
 

vborovic

C5 modifikator
Re: C5 update sw-a i navigacije

Economy mode ne možeš fulat, napiše ti poruku na ekranu, i većina elektronike na autu je onda neaktivna, do pokretanja motora ... nije nemoguće da je neka hardverska greška, neko preopterećenje/pregrijavanje, i onda ga ugasi dok mu prekipi ... :D ... dijagnostika može pokazati neku grešku, ako postoji, ali po ovome kako opisuješ, ne vjerujem da bi se išta pokazalo
 

Spallato

Active member
Re: C5 update sw-a i navigacije

Ali baš da se gasi nakon 30 minuta, e to mi je jako čudno. Pitat ću nekog električara ili u servisu za savjet.
 

vborovic

C5 modifikator
Re: C5 update sw-a i navigacije

Ne mora biti čudno, uzmi primjer RAM memorije na računalu, ako je greška na nekom određenom dijelu, točno dok komp pokuša zapisati na taj dio ga bude izbacilo (plavi ekran najčešće, ako se radio o Windows-ima) .. meni su "bolje" te pravilne greške, nego nepravilne, ako bi već morao birati ...

Probe radi, izvadi van nav uređaj iz auta na 1-2 dana (ako imaš one noževe za vađenje, specifičan alat ILI jednostavno izvadiš osigurač F8, pozicija na BSI-ju pored volana, pročitaj si u knjižici uputa koji je to točno), čisto da bude isključen skroz (ako budeš izdržao u autu bez slike i zvuka, ne), pa ga onda vrati, i vidi dal je odlučio surađivati ili ne
 

vborovic

C5 modifikator
Re: C5 update sw-a i navigacije

A možda su u šumi ... :D ... ako čovjek sam ne gasi uređaj, nego uređaj to radi vlastitom (elektroničkom) voljom, znači da nešto nije u redu, kako god okrenemo
 

Spallato

Active member
Re: C5 update sw-a i navigacije

Ako budem vadio osigurač (jednostavnija varijanta jer nemam alat za vađenje), prilikom vračanja osigurača, moram li unijeti neki kod za radio ili ne. U slučaju da treba, nikakav kod nisam dobio kad sam kupio auto.
 

vborovic

C5 modifikator
Re: C5 update sw-a i navigacije

Nema koda, nav uređaj je VIN kodiran na tvoje vozilo ... eventualno ti bude pogubio postavke ako ga dulje ostaviš (radio stanice, konekcija prema mobitelu, call history, ... no navigacija i karte su naravno unutra i dalje)
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
Re: C5 update sw-a i navigacije

Samo da javim da sam konacno skinuo karte,kopirao na karticu,ubacio je u utor radija na ugasen auto,upalio i sve je radilo kako treba.
Osim ako nije kako treba to sto nemam glasovno navodjenja pa ni na kom jeziku?!
Karte su ok prikaz takodje cak i u mom gradu imaju sve ulice,istina bez brojeva ali opet super.


A i kod mene nekad displej pocrni i opet proradi,nekad ga ja cvoknem pa proradi,nikako na servis da odem da pitam ima li lijeka.
 

Spallato

Active member
Re: C5 update sw-a i navigacije

Evo, u servisu su mi rekli kako napraviti reinicijalizaciju radio uređaja/navigacije u nadi da će to riješiti problem gašenja uređaja samog od sebe. Napravio sam i to dva puta i opet isto, svakih 30 minuta se sam ugasi i upali, i onda sve radi. Rekli su mi da ako to ne uspije mogu kupit novi uređaj, super!!
Zna li netko, može li se nešto podesit u skrivenom meniju jer svatko se čudi da se to događa u točno određenim intervalima.
 

vborovic

C5 modifikator
Re: C5 update sw-a i navigacije

Ne sjećam se da je bilo nešto pametno za promijeniti/postaviti .. eventualno možda probati factory reset, sad, koliko bi mu to pomoglo, ne znam ... nisi rekao, to ti je od kako imaš auto, ili se to sad nedavno tek počelo događati?
 

Spallato

Active member
Re: C5 update sw-a i navigacije

Auto sam uzeo prije 10-ak dana i od prvog dana je tako. Siguran sam da je i prethodni vlasnik znao za to ali nije rekao. Kažu u servisu da je to česta pojava i da nije ništa novo. Ali stvarno je čudno da svi koji imaju isti problem to se događa svakih 30 min. Tvorničke postavke se odnose samo na radio jedinicu ili?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh