C2 VTS by Šilibajzer

Ciki vts

New member
Re: C2 vts 1587

Evo dugo ocekivani komadi su stigli s lakiranja. Prijatelj mi ih je nabavio iz Italije s C4 by Loeba, u originalu su bili bijeli pa smo ih lakirali u boju moje felge. Na ove Suzuka felge su se kod C2 tvornicki ugrađivali na verzijama by Loeb i So Chic. Osobno mi puno atraktivnije felge izgledaju s njima nego s VTS-ovim serijskim poklopcima :)
Odlicni su mi ti cepovi, bolji nego oni obicni.. Ljubomoran sam sad :grin::grin:

a novi su 270kn/kom.
 

1587 VTS

New member
Re: C2 vts 1587

Ovaj mu je donio pun kombi dijelova po narudzbi među kojima su bili i moji poklopci tako da je to racunao kao sicu i nije mi nista uzeo. Platio sam mu samo lakiranje u srebrnu po povlastenoj tarifi..
A di bi ih ti montirala? :confused:
 

fullcool

New member
Re: C2 vts 1587

ja znam puno majstora koji brzo rješavaju probleme sa lampicama koje svijetle,
ako nešto svijetli a ne treba, isčupaj lampicu van i problem riješen,ROFL
i moš bit siguran da se neće više nikad upalitROFL
 

1587 VTS

New member
Re: C2 vts 1587



Evo skupilo se 50 tkm pa je napravljen redovni servis. Ovaj put samo ulje i filter (na 40 tkm sam na svoju ruku promijenio sve zive i nezive tekucine, ulja i filtere sta su postojali). Ociscen je i airbox.





Filter izvađen iz airboxa prije ciscenja:



Aparatura za reparaciju:



Prasina i pijesak nakon prvog pranja:



Susenje na zraku i sprejanje zastitnim uljem:



Prilikom pregleda na dizalici, na vrijeme je uoceno da je jedan semering na getribi popustio i lagano je zauljeno okolo:



Narucen je novi u servisu, a izmjena je sljedeci tjedan. Zahvaljujem nasem Lakyju na pomoci i Sinisi za uvijek vrhunski odrađen posao!

Toliko sta se tice redovnog servisa. Sad malo mojih ideja :D Na moju inicijativu s usisa je istekana cjevcica povratnih uljnih para jer smatram da dugorocno ne moze nikakvu korist napravit, samo skuplja smece i mast u usisnoj grani. Zatvorena je njena rupa na koljenu:



Naravno, onda je skinuta i ociscena usisna zaklopka koja je prije ciscenja izgledala ovako:





a nakon ciscenja:







Stanje u usisnoj grani izgleda otprilike ovako pa smo procijenili da je se ne isplati zbog toga skidat i cistit:



Promijenjena je i fleksi cijev za dovod zraka jer je stara koja je isporucena u kompletu s BMC airboxom ispucala na pregibima:



I to sve skupa sad izgleda ovako:



Spreman za nove radne pobjede :cool:
 

gox

New member
Re: C2 vts 1587

To, care! Što radi diplomirani strojar bez posla :p Barem nešto u struci hehehehe

Jel sad malo osjetiš što na gasu da je prodisao malo? Drugi puta port&polish usisne grane pa na remap onda :) :) :)
 

1587 VTS

New member
Re: C2 vts 1587

Hvala :) Ma prvi dojam nakon ciscenja je bio lose iznenađenje, cak se izgubila trenutna reakcija na gas, ono, trebalo mu je oko sekund da bas povuce nakon sta stisnem gas, skenjali smo se i ja i mehanicar jer je nova zaklopka oko 300 EUR :wtf: Na moju srecu to je trajalo prvih 50 - ak km, valjda dok se ponovo razradila, sad odma krece u galop ko i prije :) Cini mi se da nijansu bolje povuce, al to pripisujem ociscenom filteru jer je stvarno dosta toga iz njega izaslo :eek: Bilo je u planu i usisnu ocistit, al me mehanicar odgovorio - ne diraj nesto sta valja jer nije strasno zaprljana, neces skoro nista profitirat - pa eto, za sad je tako, al mi neki crv ne da mira pa je mozda i ocistimo iduci mjesec ;)
 

Ciki vts

New member
Re: C2 vts 1587

Hvala ljudi :) cak se izgubila trenutna reakcija na gas, ono, trebalo mu je oko sekund da bas povuce nakon sta stisnem gas, skenjali smo se i ja i mehanicar jer je nova zaklopka oko 300 EUR
Zato sto je niste uskladili sa papucicom gasa, to se obavezno radi nakon sto se konektor iskopca.
 

1587 VTS

New member
Re: C2 vts 1587

Evo ostatak izvjesca s redovnog servisa..
Stigao je naruceni semering koji je popustio (43kn), napravljena je zamjena i ciscenje:



Zamijenjene su prvi put i zadnje plocice. Bilo je jos mesa na starima, al kod mene mora uvijek sve bit tip - top :D Odlucio sam se za Ate jer su me dosle skoro duplo jeftinije nego Lucasove u servisu (265kn). Proizvedene su u Ceskoj.



Da mi ipak ne bi bilo dosadno, vecer prije servisa probusila se guma pa sam je mijenjao u 1 ujutro :D





Sad je sve na svom mjestu. Vidimo se na 60 tkm :cool:
 
Na vrh