C-Elysee by dekiiii

dekiiii

Active member
Još se malo igralo s pretincem kod suvozača:

Pošto mi je originalna rupa za rasvjetu u stilu "citroen creative" jer samo kreativan IDIOT može staviti svjetlo da ga pokriva torbica od dokumenata ili da ti svijetli u oči a kompletan pretinac u sjeni (mraku): :wtf: :shock: :eek::doh::gaah::cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura:
napravljena nova na mjestu gdje mora biti.
 

sir.Oliver

Well-known member
" + " pol si uzimao direktno , ili poslije ključa ? prekidač je potezni ? gdje si kupovao rikverc kameru ? tapacirung prednje , zadnje haube i zadnjeg čela se može kupiti na alliexpress - u ( cca 100€ ) .
 

dekiiii

Active member
"+" direktno s onih dodatnih osigurača. Prekidača vidiš na slici na originalnom mjestu potisni (lijevo od otvora gdje se zakači bravica - iznad knjige). Izolacije te dvije sam nalazio i po 60-tak $ na akciji. Èekam kad će biti i ona treća u gepeku (zadnji vezni lim) u setu pa makar i za 65$:rofl:
 

dekiiii

Active member
Ima i ovdje. :whistling: https://www.aliexpress.com/item/Sound-Deadening-Insulation-Mat-Automotive-Deadener-Wall-Soundproofing-Foam-Panels-insulation-2014-2018-for-Citroen/32846333667.html?spm=2114.10010108.1000013.1.55231fc8mC3fgw&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.128609.0&scm_id=1007.13339.128609.0&scm-url=1007.13339.128609.0&pvid=07c5e4fd-72f7-4557-9477-a46e7795ef73 Ali naglasak je bio na SET i AKCIJU.;) Nigdje mi se ne žuri. Sad sam u potrazi za povoljnim :grin: ALU felgama. Uskoro će trebati staviti ljetne gume.:D Nekako mi se sviđaju one od puga 2008, ali ne znam kako bi (pri)stajale na autu :confused:
 

sir.Oliver

Well-known member
ciao . prvo razočaranje .... danas stavio one amortizere na prednju haubu . super stvar dok nisam pokušao zatvoriti .... predugački . ako ih budeš kupovao , nemoj duže od 32-35 cm .... mada može i 30 ....
 

dekiiii

Active member
Koju dužinu si uzeo? Za koliko su predugački? Ne mogu naći gdje smo o tome raspravljali. Znam da su bili neki krivi linkovi i da sam te upozorio za dužinu i snagu, ali nikako naći. Nisu bili "original" za Elysee. Znam da sam i ja nailazio na različite podatke o dužini tih amortizera. :grin: Da li će se s 30 cm dovoljno visoko otvoriti?
 

sir.Oliver

Well-known member
vjeruj mi da hoće . ja sam uzeo 38 cm .... i ta dužina je ok . ne odgovara onih 25 u sabijenom stanju .... sada tražim po netu 30 - 32 cm .... a što se tiče pitanja " originalnosti " na C - elysée , za evropsku varijantu ne postoje . ima samo za kinesku verziju .....
šta ima novo kod tebe ? radi li se što ?
ja sada planiram napraviti indikaciju potrošenih prednjih kočionih pločica .
 

dekiiii

Active member
a što se tiče pitanja " originalnosti " na C - elysée , za evropsku varijantu ne postoje . ima samo za kinesku verziju
A valjda je onda u tome problem.:confused: Morati ću skočiti do Kine provjeriti.:D A što se tiče radova na Elysee-u NIŠTA. Jedva sam uspio napraviti mali servis na ženinom SAXU i staviti njoj ljetne gume. Ja sam još na zimskima (doduše i temp. su takve-jutra i blizu 0 celzija). Opet problemi na poslu.:( Aha prije mj. dana (i ovih problema) sam promjenio diskove i pločice na SAXU i dobio pločice s "senzorom" potrošenosti i da znaš da sam i ja pomislio to napraviti.:cool:
 

dekiiii

Active member
Party breaker! :twisted: Umjesto putovanja, upoznavanja novih krajolika, ljudi, običaja, svjetskih čuda,.... ti bi mene poslao na smetlište! :eek: LOL :eek: :rofl: :eek: LOL :eek: :rofl: A za ovo s BMW-om bi ti mogao dobiti po "njušci". :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :boks: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: Organski ne podnosim BMW. Još da si rekao Opel, Ford,.. ali BMW? :gaah: :gaah: :gaah: NI MRTAV radije pješke oko svijeta. :hmmm: :hmmm: :hmmm: vidiš, možda je to rješenje svih problema!!! :confused: :grin:
 

sir.Oliver

Well-known member
" smetlište " je bliže nego " žuti striček " .... a upravo zato te i šaljem na smetlište , jer BMW je jedino tamo dobar .... danas ni cigani ne voze više BMW ...... ali kao donor je sasvim OK i taj BMW ....
 

sir.Oliver

Well-known member
a ja i još koju godinicu pride .....:(:(:(

to DEKI ... ja kupio krovni nosač , zalepio one ukrasne lajsne na trepne ( kada otvoriš vrata ) ....
 

dekiiii

Active member
Evo konačno instalirao update na radio (RCC):) malo ste me preplašili da to traje i do sat vremena pa sam čekao duži put da ne radi auto bez veze na mjestu, kad ono update bio gotov za niti 10 min. (doduše bio na USB 3.0). Inače sam ga skinuo još 29.06.2019.
Sad imam verziju 075C

Nisam primijetio neku očitu razliku a detalji slijede kad ću imati vremena se poigrati radijom. Inače sam instalirao i app My Citroen na mob koji nikako da se poveže s radijom za što sam mislio da je kriv "stari" softver ali ni sad se nije povezao (samo piše Spreman za povezivanje). Ako netko ima kakvo iskustvo s RCCA i My Citroen-om molio bi savjet. Samo da napomenem Android auto radi preko USB kabla bez problema kao i povezivanje telefona preko Bluetootha
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh