Bluehdi-greška urea

Scorpyo

Active member
Evo da se i ja pridružim pametovanju kao netko sa iskustvom...

Ukoliko nadolijevanje adblue ne ukloni grešku to znači da je otišla adblue pumpa. Pumpa je napravljena tako da se ne može mijenjati samo pumpa nego se mora mijenjati cijeli sklop sa spremnikom i cijena za Peugeot 208 je preko 1000€.

Nadalje, ako se adblue isključi u SW postoje 2 opasnosti da se isključenje poništi

1 - Odlazak u ovlašteni servis gdje oni učitaju zadnji SW i opet uključe adblue
2 - Smrt akumulatora. Nakon zamjene sa novim akumulatorom SW se resetira na tvorničke postavke i adblue se opet uključi.
 

nero81

Active member
Donator foruma
Pozdrav,može se isključit bilo kad. Stg1 145ks/350nm , cijena za mapu je 280 eura a sa ukljucenim adblue off je 350 eura, samo adblue off je 250 eura. Potrebno je cca 2 sata na tehnickom se ne vidi.

Ovo sam ja dobio ponudu od firme iz Rijeke
 

toto

New member
Pozdrav,može se isključit bilo kad. Stg1 145ks/350nm , cijena za mapu je 280 eura a sa ukljucenim adblue off je 350 eura, samo adblue off je 250 eura. Potrebno je cca 2 sata na tehnickom se ne vidi.

Ovo sam ja dobio ponudu od firme iz Rijeke
hvala ja sam iz zg
 

Mirage

Well-known member
Pozdrav,može se isključit bilo kad. Stg1 145ks/350nm , cijena za mapu je 280 eura a sa ukljucenim adblue off je 350 eura, samo adblue off je 250 eura. Potrebno je cca 2 sata na tehnickom se ne vidi.

Ovo sam ja dobio ponudu od firme iz Rijeke
Stg1 za koj motor od 100 ks ili od 130 je na 145ks?
gdje napraviti adblue off, moj auto je euro 6 i da li ću imati problema na tehničkom
Meni u ovlaštenom rekli da mogu to napraviti zato što rade i ostale aute pa su malo drugačiji servis.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Napišeš u oglas - AdBlue ugašen i to je to. Da pikiram takav auto to bi mi bio plus, ne vidim to kao manu.

Samo bi svima bilo još bolje kada bi ljudi gasili taj defektan sistem dok je još ispravan. Pa sljedećem kupcu na volju.
 

toto

New member
Napišeš u oglas - AdBlue ugašen i to je to. Da pikiram takav auto to bi mi bio plus, ne vidim to kao manu.

Samo bi svima bilo još bolje kada bi ljudi gasili taj defektan sistem dok je još ispravan. Pa sljedećem kupcu na volju.
znam da će biti ugrađen identičan spremnik koji je će se opet za dvije godine pokvariti,neću propasti za 1000 eura,a auto ima 2,5 godine i prodaću ga ispravnog, jeftino sam ga kupio i jeftino ga prodam,ali nikad više citroen( ovo mi je treće novo vozilo od citroena)
 

nero81

Active member
Donator foruma
znam da će biti ugrađen identičan spremnik koji je će se opet za dvije godine pokvariti,neću propasti za 1000 eura,a auto ima 2,5 godine i prodaću ga ispravnog, jeftino sam ga kupio i jeftino ga prodam,ali nikad više citroen( ovo mi je treće novo vozilo od citroena)
Ovo se desava i na drugim autima koji koriste adblue.
I ja sam rekao vise puta da nikad vise citroen. I eto ga opet pred kucom vec sesti po redu. Jbga kad nemam i nedam za "bolje".
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dešava se i na drugim markama, ali apsolutno nigdje ovako redovno i brzo kao na Pug/Citro novim autima.

Nebi me čudilo da je greška AdBluea i isprogramirana po isteku garancije, kao što su programirali bacanje greške DPFa na zadanim kilometražama.

PS
Doma imamo jedno AdBlue vozilo koje evo polako puni šestu godinu... sistem orginalan, niti da bi štucnuo do sada. Samo naravno, nije francuz
 

toto

New member
kužim sve, sad kad sam guglao ove adblue probleme izbaci mi problem s lancem za 1.5 blu hdi, za mene dosta još mi i to treba
Ovo se desava i na drugim autima koji koriste adblue.
I ja sam rekao vise puta da nikad vise citroen. I eto ga opet pred kucom vec sesti po redu. Jbga kad nemam i nedam za "bolje".
sljedeći auto hyundai ili kia
 

szahtila

Well-known member
Pozdrav,može se isključit bilo kad. Stg1 145ks/350nm , cijena za mapu je 280 eura a sa ukljucenim adblue off je 350 eura, samo adblue off je 250 eura. Potrebno je cca 2 sata na tehnickom se ne vidi.

Ovo sam ja dobio ponudu od firme iz Rijeke
Imaš možda informaciju za 1.6 75 ks?
 

dinko1981

Well-known member
kužim sve, sad kad sam guglao ove adblue probleme izbaci mi problem s lancem za 1.5 blu hdi, za mene dosta još mi i to treba

sljedeći auto hyundai ili kia
Nisam siguran kakva je točno razlika u motorima za usa i eu tržište, ali u americi hyundai/kia mijenja motore (atmo/turbo 4 cil.) unutar garancije do te mjere da ih nemogu dovoljno nabavit pa se zamjena čeka mjesecima, mislim da postoji i neki sudski epilog te priče.
znam da će biti ugrađen identičan spremnik koji je će se opet za dvije godine pokvariti,neću propasti za 1000 eura,a auto ima 2,5 godine i prodaću ga ispravnog, jeftino sam ga kupio i jeftino ga prodam,ali nikad više citroen( ovo mi je treće novo vozilo od citroena)
Pa ovo ti je prava prilika da napokon imaš relativo jeftin i pouzdan "nov" auto a ti ćeš ga tek sad ovako "ispravnog" uvalit nekom, i pritom zapalit soma eura
 
Posljednje uređivanje:

toto

New member
Nisam siguran kakva je točno razlika u motorima za usa i eu tržište, ali u americi hyundai/kia mijenja motore (atmo/turbo 4 cil.) unutar garancije do te mjere da ih nemogu dovoljno nabavit pa se zamjena čeka mjesecima, mislim da postoji i neki sudski epilog te priče.

Pa ovo ti je prava prilika da napokon imaš relativo jeftin i pouzdan "nov" auto a ti ćeš ga tek sad ovako "ispravnog" uvalit nekom, i pritom zapalit soma eura
https://autorepublika.com/2022/11/08/problemi-s-15-litarskim-dizelom-peugeota-citroena-opela-i-ds-a/
 

szahtila

Well-known member
Za pregled potencijalnih povećanja mi je ovo najbolje mjesto za pogledat:

https://www.br-performance.be/en-be/chiptuning/1-cars/

Oni kažu 120ks/280Nm. Inače ova Diavel ekipa koju sam spomenuo sve mape pregleda/mjeri na valjcima.
Ja imam odrađen adblue off i podignutu snagu. Iako mi majstor nije rekao točnu snagu(oko 110-120)auto ide ko lud.Od većeg ubrzanja u startu, do veće krajnje brzine pa do ubrzanja u 5. brzini.
 
Na vrh