Bluehdi-greška urea

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Jedino bi kompletnim automatskim telekodiranjem vratili sve na tvorničke postavke (pa i AdBlue sistem). Ali za takvim zahvatom rijetko kad ima potrebe…
No, možeš im napomenuti da je AdBlue softwerski isključen. Čisto da ne bude “Nadolili smo vam 10L ureje jer je spremnik bio skoro prazan”!
To je inače jedna od točaka redovitog servisa koju sad treba preskočiti…
 

track

Active member
Jedino bi kompletnim automatskim telekodiranjem vratili sve na tvorničke postavke (pa i AdBlue sistem). Ali za takvim zahvatom rijetko kad ima potrebe…
No, možeš im napomenuti da je AdBlue softwerski isključen. Čisto da ne bude “Nadolili smo vam 10L ureje jer je spremnik bio skoro prazan”!
To je inače jedna od točaka redovitog servisa koju sad treba preskočiti…
Hvala na odgovorima. Toliko sam istraumatiziran po pitanju automehanicara da se ne bi cudio da ostavim auto da prominu ulje pa mi kasnije kazu da su vidili da je adblue iskljucen pa ga ukljucili. :D
 

zeljko_zo

New member
Pozdrav ekipa, evo jedna pozitivna priča.

Dobija info na 2400km, ''urea'' lampica, čitan po forum i mislin se, ovo bi moglo bit skupo.
Čeka do 800 900 km, kupija 10litara u Tokića, ulija u auto, stavija ključ, dao kontakt, prodrma zadnji dio auta, lampica se ugasila nakon 10ak sekundi,
Proša san oko 2000 km od tada i zasad sve pet.

Auto: Citroen C4 hatchback 2018, 1.6 120 ks, ručni 6 brzina.
 

Mirage

Well-known member
Pozdrav ekipa, evo jedna pozitivna priča.

Dobija info na 2400km, ''urea'' lampica, čitan po forum i mislin se, ovo bi moglo bit skupo.
Čeka do 800 900 km, kupija 10litara u Tokića, ulija u auto, stavija ključ, dao kontakt, prodrma zadnji dio auta, lampica se ugasila nakon 10ak sekundi,
Proša san oko 2000 km od tada i zasad sve pet.

Auto: Citroen C4 hatchback 2018, 1.6 120 ks, ručni 6 brzina.
To je onda samo info da treba nadodati adblue kad nema mjerača kao većina novih vozila.
 

c4_motion

New member
Pozdrav svima!
Nakon promijenjenog cijelog Adblue sustava, nakon 20000 km opet odbrojavanje 1100 km.
Auto je Citroen c4 2016 1.6 Bluehdi.
Ima li netko da je odradio softversko isključivanje odnosno Adblue delete u Splitu ili okolici, pa da me uputi nekome tko to može kvalitetno odraditi?
 

Cale81

Active member
Pozdrav svima!
Nakon promijenjenog cijelog Adblue sustava, nakon 20000 km opet odbrojavanje 1100 km.
Auto je Citroen c4 2016 1.6 Bluehdi.
Ima li netko da je odradio softversko isključivanje odnosno Adblue delete u Splitu ili okolici, pa da me uputi nekome tko to može kvalitetno odraditi?
Ja sam to odradio u Mravincima
 

Mirage

Well-known member
Pozdrav svima!
Nakon promijenjenog cijelog Adblue sustava, nakon 20000 km opet odbrojavanje 1100 km.
Auto je Citroen c4 2016 1.6 Bluehdi.
Ima li netko da je odradio softversko isključivanje odnosno Adblue delete u Splitu ili okolici, pa da me uputi nekome tko to može kvalitetno odraditi?
Za prvu ruku nadospi ad blue tekućine u spremnik ad blue. Količina kilometara odgovara intervalu nadosipanja tj potrošnje ad bluea
 

c4_motion

New member
Adblue je nadosipan do kraja, i dalje se greška ne miče. Majstor je maknuo grešku softverski, no nakon par kilometara opet se vratilo iako je tank pun.
 

track

Active member
Adblue je nadosipan do kraja, i dalje se greška ne miče. Majstor je maknuo grešku softverski, no nakon par kilometara opet se vratilo iako je tank pun.
Ja sam imao identičnu situaciju. Skužio sam kad otvorim i zatvorim čep, da se upozorenje ugasi narednih 20-ak km ali odbrojavanje se nastavi opet nakon 50-ak km.
 

toto

New member
bok evo i meni na c elysee su se upalile lampice greška motora, i ad blue,odbrojava na 900 km,auto ima 50000 km 2021 godina
 

toto

New member
Mislim da to pokriva jamstvo (do 5 god ili 100.000 km).
Javi se u ovl. servis…
zvao već servis, cib, kažu da auto mora biti održavan kod njih,a ja nisam obavio zadnji servis u ovlaštenom citroen servisu , tako da bih trebao platiti punu cijenu ako bude trebao zamijeniti spremnik adblua
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Onda predlažem softwersko uklanjanje AdBlue sustava (200-300€)…
Raspitaj se i nađi nekog pouzdanog u tvojoj sredini tko će to odraditi kako treba.

Puna cijena kompletnog AdBlue spremnika je preko 1000€.
 

toto

New member
budem još razmislio o adblu off, čak bih i promijenio spremnik ali ovi u servisu kažu da će staviti isti kao i sadašnji, citroen je stvarno jadna firma,
 

Mirage

Well-known member
budem još razmislio o adblu off, čak bih i promijenio spremnik ali ovi u servisu kažu da će staviti isti kao i sadašnji, citroen je stvarno jadna firma,
Već sam pisao meni su mijenjali na Berlingu 2017 taman pred istek i sami rekli idući put ga ugasimo za 150€.

Ja sam sebi na kamionu ugasio emulatorom za 50€
 
Na vrh