Zvukovi iz prednjeg dijela, ispred vozača

dubart

New member
Pozdrav,

Zadnjih nekoliko dana povremeno čujem zvukove lupkanja, djeluje kao da dolazi od nekud ispred volana, svaki taj lagani udarac se isto tako lagano osjeti na volanu, najviše se čuje kad se kreće s mjesta ili zaustavlja. Sad su se uz to pojavili i zvukovi škripanja a "lupanje" je sve učestalije i malo glasnije. Teško je to opisati... Kad se volan vrti, ili u zavojima, ništa ne preskače, nema klika.

Ima li tko ideju? Hvala!

Au to je Grand Picasso II, 2014, 1.6 eHDi, pilotizirani automatik
 

Citron

Active member
Ja sam imao na C5 zvuk lupkanja i cviljenja kod kočenja, pogotovo kočenje prilikom vožnje unazad. Promjena diskova je riješila problem
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Pozdrav,

Zadnjih nekoliko dana povremeno čujem zvukove lupkanja, djeluje kao da dolazi od nekud ispred volana, svaki taj lagani udarac se isto tako lagano osjeti na volanu, najviše se čuje kad se kreće s mjesta ili zaustavlja. Sad su se uz to pojavili i zvukovi škripanja a "lupanje" je sve učestalije i malo glasnije. Teško je to opisati... Kad se volan vrti, ili u zavojima, ništa ne preskače, nema klika.

Ima li tko ideju? Hvala!

Au to je Grand Picasso II, 2014, 1.6 eHDi, pilotizirani automatik
Moje iskustvo : prvo sam pretpostavljao da je donji nosač motora , ali nakon par dana je počelo škripati na prelascima preko ležečih pa sam
zamjenio lezajeve amortizera .
 

djuan

Active member
Gumeni seleni prednjeg ovjesa?
Meni je jedan lagano znao lupkati, tj. nisam čuo sam zvuk nego baš osjećaj na volanu je bio.
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Ja sam imao na C5 zvuk lupkanja i cviljenja kod kočenja, pogotovo kočenje prilikom vožnje unazad. Promjena diskova je riješila problem
Kod mene ista stvar prije neki dan, auto je stajao vani i nije se vozio tri dana, a bila je izmjena kiša/sunce/kiša/sunce, pa se očito sve malo hladilo/peklo/hladilo/peklo i čim sam ga provozao/prokočio par puta, sve je prestalo. Slična stvar mi je bila na staroj Toyoti, ali tamo je bilo samo cviljenje, bez lupkanja 😅
 

mmatin

New member
Gumeni seleni prednjeg ovjesa?
Gumeni seleni prednjeg ovjesa?
Meni je jedan lagano znao lupkati, tj. nisam čuo sam zvuk nego baš osjećaj na volanu je bio.
Koji gumeni seleni, oni sa prednje rame? Jesi promjenio prednje i stražnje na obje strane ili samo taj koji je bio istrošen? Koliko te koštala promjena?
 

djuan

Active member
Koji gumeni seleni, oni sa prednje rame? Jesi promjenio prednje i stražnje na obje strane ili samo taj koji je bio istrošen? Koliko te koštala promjena?
Prednji seleni, gumeni.
Njih sam mijenjao. Ne sjećam se točno cijene, ali ispod 100 kn je bio komad. Veći problem je rastaviti pola ovjesa za zamjenu tog malog komada gumice.
 
Na vrh