Zadnja vrata se ne mogu zatvoriti/otvoriti

edo3346

New member
Pozdrav svim clanovima, vlasnicima i ljubiteljima Citroena. Novi sam na forumu, ukoliko nesto nisam uradio po pravilu, ne zamjerite :)

Vlasnik sam Citroen C4 II 1.6 HDi 68kw 2011 god. Prije par dana kako su pocele temperature ici u minus, desilo se da se zadnja desna vrata ne mogu zatvoriti, kao da je brava blokirala, jednostavno se prilikom zatvaranja odbiju od karoserije. Probao to uradit i dok je auto ugaseno i u radu, bez uspjeha. Kroz nekih 20-tak minuta, vrata se zatvore ali ih ne mogu otvoriti izvana, kao da su zakljucana. Iznutra se otvaraju. Problem dalje, ista stvar mi se pocela desavat i na lijevim zadnjim vratima. Centralno zakljucavanje radi bez problema. Pokusao sam sa WD-om zaprskati brave, ali bez promjena.

Prednja vozaceva i suvozaceva vrata otvaraju/zatvaraju uredno.

Unaprijed hvala na odgovorima.
Pozdrav iz Bosne, Tuzla
 

Cutac

Prèkaroš
To se meni događalo prvih par zima sa mojim. Kad bi bilo tako, bih samo stisnuo sa otvorenim vratima tipku za zaključavanje i onda bi se moglo zatvoriti. Probaj silikonski sprej ili špricom natrpaj litijeve masti u bravu, WD nije baš za to dobar.
 

Phantom

Drajver
isti problem imam,samo da kod mene i otvarat ne mogu zadnja vrata ujutro na minusu, a sve je pocelo 15 dana prije kada sam ga prao bit ce da je vode ostalo negdje i safa smrzava, probao sve gornje opcije i nema efekta...
 

Koko

Well-known member
Ako nece da se otvore zadnja vrata na prvu samo ih pritisnite prema karoseriji kod brave i probajte otvoriti. Meni se to desava sa zadnjim lijevim vratima. Vjerovatno zbog hladnoce dolazi do skupljnja materijala, pa samim tim zub koci u bravi. :(
 

sioux

Member
skines bravu i onda stavis tanki filc na samoljepljivi,onaj sto se stavlja ispod stolice da ne skripe. ja sam tako rijesio taj problem.
problem je u tome sto ona kukica ne uhvati uvijek zubac.kada stavis filc onda to gura plastiku da ne moze preskocit.meni se to desilo na vozacevim,suvozacevim i zadnjim lijevim vratima i kada stavio filceve nemam vise problema.
 
Na vrh