Veliki servis i vremesnki intervali

Srdjan_Va

Member
Pozdrav drugari. Od nedavno sam vlasnik picassa 1.6 120ks 2017g. sa pravih 230.000 i mnostvom opreme SHINE. E sad, dobio sam istoriju servisa, gde su mali servisi radjeni na 25.000km u Italiji u Veneciji(gde sam i pronasao firmu koja je radila pa njima uputio mail da mi ako zele posalju i njihovu istoriju). Ono sto me buni jeste sto je prvi veliki servis radjen na 175.000km a sada je na satu 230.000. Kada mi je vrmee za veliki servis da ja radim? Druga stvar, pukao mi je pre par dana PK kais, kada smo ga izvadili vidi se da je bio isposnio i ispucao, zatezaci i spaneri su odlicni, ne koce i nisu krivi. Covek od koga sam kupio auto mi je rekao da se servis PK kasisa i rolera radi na 120.000km i da mu je sledece zamena na 240.000km. Koliko je ta informacija tacna? Ma da mi je i majstor rekao da kais nije dzabe sam pukao, cak i ako je ispucao bio...Kakva su Vasa misljenja i iskustva? Hvala, svako dobro
IMG-8d49a7899596f8e060d118e37296393b-V.jpg
 

Rimda

New member
Pozdrav. Nek ti je sa srećom sa autom. Moje iskustvo i praksa je da kod kupovine polovnih auta ne vjerujem puno podacima o prethodnim servisima. Uradim veliki servis neovisno o informacijama koje imam. Nije neki prevelik iznos u pitanju a čista mi savjest.
 

Srdjan_Va

Member
Pozdrav. Nek ti je sa srećom sa autom. Moje iskustvo i praksa je da kod kupovine polovnih auta ne vjerujem puno podacima o prethodnim servisima. Uradim veliki servis neovisno o informacijama koje imam. Nije neki prevelik iznos u pitanju a čista mi savjest.
Znam, podrzavam te. Ali hajde da verujem a verujem da je radjen na toj kilometrazi, ta kilometraza se spominje i u elektronskoj istoriji, i na nalepnici na vratima i napisano markerom na nosacu ispod haube......
 

diegos

Well-known member
Samo hrabar čovjek ili onaj koji ne zna kako talijani voze kupi auto iz italije :LOL::LOL:
Ja bih to svakako zamijenio pa si miran, ali to se i očekuje na autima s toliko km i kad ne znaš tko je šta radio...
 

szahtila

Well-known member
Samo hrabar čovjek ili onaj koji ne zna kako talijani voze kupi auto iz italije
Ovo je mit kao i priča o Alfa Romeu i ulju ispod auta. Imam prijatelja koji uvozi aute iz Italije, koji su iz auto kuća, sa svim odrađenim servisima, sa 150-200 tkm pravih. Znam i ljude koji kupuju od njega i nisu imali nikakvih problema sa tim autima.
 

Srdjan_Va

Member
Neka, svaka čast, ali dovoljno često se vozim po italiji i nema šanse da bi tamo kupio auto :)
Veruj mi, ja ne zalim ni jednog trenutka sto mu je poreklom iz Italije. Ovakav nije bio ni prosli koji je iz Svajcarske dosao.

Ali smo otisli od teme daleko, ja nisam pitao da li da radim servis ili ne, vec kada se radi sledeci veliki posle prvog, koji je isto odradjen kod ovlascenog? A zasto kazem ovlascenog, zato sto se ocekuje od ovlascenog barem u inostranstvu da ugradjuje originalne delove kojima je barem bi trebalo nesto vise da je deklarisana kilometraza za razliku od onoga kad ti kupis u prodavnici i neki lokalni majstor ti to ugradi. etoo
 

Jovan Avramovic

Well-known member
Srdjan_Va Srdjan_Va Jel imas mozda broj italijanskih tablica, i ako imas jel nije problem da posaljes, da proverimo kilometrazu ?
Trebalo bi na prvim stranicama servisne knjige da bude, kao i u papirima osiguranja iz Italije i sl.
Mislim da je pod imenom "Targa"
 

mirko007

Member
jednostavno za servis, svakih 15 000 km mali servis, veliki svakih 80 000 km i to je to, auto je da ti služi, a služiće koliko uložiš u njega
 
Na vrh