Usisna grana

stipe1

Member
C4 II 1.6 VTI 2012. Dijagnostika pokazala Problemi sa senzorom temperature usisne grane Kod P0096. Majstor obrisao grešku. Kaže da su znali promijeniti i opet komp zna izbaciti grešku .Više se greška ne javlja. Gdje se nalazi taj senzor i možete li mi objasniti da li ga mogu sam promijeniti? Inače na vožnji se ništa ne osjeti, auto je prešao jako malo kilometara.
 

Mrki5

Well-known member
Možeš sam da zameniš par minuta posla. Nalazi se u protokomeru MAF - u ili levo na usisnoj grani - gledano s preda. kada bih imao sliku motora znao bih tačno da pokažem. Ako je na usisnoj grani teba da izgleda ovako ili sličan ovom.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Mrki5

Well-known member
Ovde bi treba da bude na kućištu leptira gasa . Obeležio sam .
Na šemi kaže da je ovde gde sam označio krugom - dva u jedan senzor pritiska i senzor temperature vazduha. Izvadi i očisti možda je samo zaprljan.
Molim moderatora da obriše slike koje su bespotebne i da ne zbunjuju druge. Znači, samo šema i gde sam označio senzor krugom to ostaje. :)
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

stipe1

Member
Hvala ti puno. Prošle godine mi se upalila lampica Engine fault. Dijagnostika pokazala da nešto nije u redu sa senzorom temp. usisne grane, iako je on učitavao neke temperature. Majstor obrisao. Više se nije javljala. Kad prije dva mjeseca ponovo. Dijagnostika mu kaže da se može ponovo obrisati što je i učinio. Više se ne javlja. Sad da li da skidam senzor kako si mi objasnio na čemu ti zahvaljujem, jer mi je i on rekao da je možda zaprljan, ali da ne zna gdje se točno nalazi, a nije imao ni vremena. Prema tvojoj slici on je tu odmah na dohvat ruke. Da li će nakon skidanja i čišćenja komp javljati kakvu poruku pa će trebati ponovo ići na dijagnostiku. Novi je dosta skup oko 38 eura, a možda je ovaj samo zaprljan pa se povremeno javi greška. Pozdrav i još jednom hvala.
 

Mrki5

Well-known member
Proveri da li je prljav, a neće paliti grešku dok ne date kontakt ili upalite motor. Znači, slobodno odvite jedan šaraf , mislim da je ključ 10 mm , skinete konektor i izvadite ga napolje. Ništa ne dirajte rukama samo sprej (neki odmašćivač) da saperete uljne pare . Senzor treba da izgleda ovako.
Ovako ga oprati
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:
Na vrh