Svjetla/maglenke pri skretanju ne rade

edo3346

New member
Pozdrav svima.
Juce mi izbacilo gresku da ne rade sijalice pri skretanju lijevo/desno, odnosno maglenke. Provjerio sam, sijalice su ispravne i rade kao klasicne maglenke kada ukljucim ali ne rade prilikom okretanja volana lijevo/desno. U pitanju Citroen C4 II 2011g. 68kw. Da li neko zna u cemu je problem?

Lijep pozdrav
 

edo3346

New member
Samo izbacilo poruku Service, check side lamps. Nista vezano za ESP. Odem provjerim na dijagnostici, greska b132b i greska b1003. Pokusao obrisati ali stoje i dalje. Medjutim, dok sam dosao kuci nakon toga, vidim da ponovo radi sve ali te dvije greske i dalje stoje. Taj reset bsi nisam radio
 

Cutac

Prèkaroš
Uff...
Side lights nisu maglenke, nego pozicija. To prvo riješi.

B132B je greška pozadinskog osvjetljenja tipaka, a B1003, koja bi trebala imati dva broja iza sebe za preciznije dijagnosticiranje, je greška konfiguracije.
Tako da, ja bih na tvom mjestu vidio jel svijetle tipke na volanu, jel rade (sve) i jel radi truba.
Ako radi, kabel u stupu je najvjerojatnije čitav, tako da je vjerojatno nešto ili zblesirano, ili je greška sa nekom elektronikom (kondenzator, lem, ...).

Znači promijeni žaruljice za koje ti govori da ne rade i napravi reset BSI-ja.
 

edo3346

New member
Prvo sto sam pomislio da su maglenke, jer nisu radile dok je pozicija radila. Provjerio sad sve, uredno (tipke na volanu svijetle, truba, dok motam u stranu sad je ok), nikakvih problema. Probacu naci neki dobar video na yt za reset BSI, jer nisam to nikad radio. Uglavnom, hvala puno na odgovoru.
 
Na vrh