selection ili seduction

nero81

Active member
Donator foruma
Gledam malo c4 i nabasao na jednu dobru ponudu za 6mj star c4 16hdi selection oprema, a na sluzbenim stranicama uopce ne postoji selction vec seduction. u cemu je fora?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Seduction je serijska razina opreme, zajedno sa Attraction i Exlusive.

Selection je tipa Medveščak... posebna razina opreme, naši to zovu specijalna serija. Mislim da je bila mrvicu slabija od Medvešćaka u par detalja.

Nego...prouči malo iskustva koje ljudi imaju s njim...možda brže doneseš odluku ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pogledaj pa donesi svoj zaključak. U zadnjih dvadesetak godina Citroenovim modela i proizvodnje, ovaj se baš nekako ističe... Ja sam se već negdje nekad izjasnio, pa se nebih ponavljao... nije popularno mišljenje.

Vlasnika na forumu je puno, možda i najviše... i iskustava imaš isto toliko. Možda i previše heheh

Prepuštam te njima ;)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Gledam malo c4 i nabasao na jednu dobru ponudu za 6mj star c4 16hdi selection oprema, a na sluzbenim stranicama uopce ne postoji selction vec seduction. u cemu je fora?
Ako gledaš c4-II gledaj onda sa opremom medveščak +.
Zavisi dali auto koristiš na duge ili kratke staze.
ako ti je za duže staze onda radije biraj motor sa 115ks 6brzina.
ako ga baš i ne tjeraš onda če ti biti dovoljan i ovaj 1.6 sa 92ks, 5brzina. :grin:


A ovo što Ivan222 osobno ima protiv c4 je njegovo osobno mišljenje bez adekvatnih činjenica.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Hehehhe uvjek se neko uvrijedi. Nije mi to namjera, pokušavam tako i pisat, al evo... Nemam ništa osobno protiv auta, to je malo djetinjast zaključak zar ne? Doduše :D jučer ili prekjučer sam bio dobre volje i piknuo na drugoj temi o ovom autu, pa možda i zaslužujem hehehe
I prošli i ovaj su mi super. Al teško je ostat objektivan kao vlasnik, i ne shvaćat kometare osobno, razumijem to.

A to je nužno za normalnu raspravu. Opet...neću u detalje ić. Postoje teme koje ste VI kao vlasnici pisali i iz kojih svatko može zaključit što hoće. To i želim potaknut.
 

ZlatkoC4

Well-known member
A to je nužno za normalnu raspravu. Opet...neću u detalje ić. Postoje teme koje ste VI kao vlasnici pisali i iz kojih svatko može zaključit što hoće. To i želim potaknut.
Ne može se tako sve staviti u isti koš. Ja imam novi c4. pa sam napisao u postovima za lim ispod odmorišta da je zahrđo u dva mjeseca starom autu. Ali to ne znači da taj auto ne valja. Naručen novi dio koji če biti zamjenjen i zaštičen. i sve ok.

Zanimljivo je u tome još i teza da su automobili svi iz te serije loši, ali su zato svi vlasnici istih idealni vozači.
Ne šaltaju auto bez kvačila(kumplug)
Ne spaljuju kočnice.
Ne voze auto često na rezervi.
Ne voze često sa hladnim startom.
itd.
A kad se netko javi zadovoljan onda je taj pojedinac?
Isto tako kad se raspravlja o potrošnji evo ja ču vam uskoro poslikat putni pa čete vidjeti da ono što sam pisao i stoji.

Dali postoji auto koji je idealan?
Dali ostali auti iz c-linije ili ds nemaju nekih kvarova ili problema?
Dali postoji takav auto nekih drugih marki ili su oni savršeni.

Èesto retoriku imaš usmjerenu prema C4 modelu a nigdje to nisam vido obrazloženo.
Na temelju kolikio vozila takav zaključak?

To je auto kao i svaki drugi. Imao sam nepunih 11 godina C3 1,4 hdi ima ga u mojim postovima. To je auto odličan.
Èača mi vozi Xsaru on prezadovoljan sa njom, osim što je benzinac pa malo više troši. ali ga sluša i ide. a i izgleda kao nova a sad joj je oko 9g.
Prije imali i bx.
Vozim trenutno novi c4 ima 2,5 mj. i 6000km i potrošnja, šaltanje držanje ceste, zavoja.
više nego dobra. A osobito u tom cjenovnom razredu.
Taj auto ima više i bolje mogučnosti i opremu nego li moja susjeda koja je za das auto dala 300,000kn. a več je i on bio na reklamaciji.

Zato se ne salžem s tim da su serijski C4 smeče.

Auta su također pokvarljiva roba a osobito ako ih ne održavaš. neki manje a neki više.
C4:palacgore:

Hehehhe uvjek se neko uvrijedi.
Ne znam dali se netko uvrjedio ali ja nisam samo kažem da neki tvoji postovi prema c4 modelu nisu realni. Ili ovi ostali modeli nemaju kvarova i problema?
 

c4 power

New member
Osobno sam član na više foruma marki automobila koje sam posjedovao i dobro znam da savršeni i bezgrešni automobili ne postoje.
Ljudi, u odnosu na neke druge marke automobila koji svojom cijenom odskaču i 40% više a opremom 30% manje u istoj klasi, odnosu uloženo dobiveno, konkretno Citroen C4 II je ZLATO!!!
Jednostavno mi nikako nije jasno kako pojedinci opravdavaju basnoslovno skupe kvarove na svojim vozilima pod "normalno" jer voze VW, Audi, Bmw, Mercedes, a bilo ih je i previše.
Na C4 II treba podmazat nosač motora, zamjenit korodiranu ploču koja nije sastavni dio pocinčane karoserije i još pokoju sitnicu i odmah je francusko smeče.
Još nisam čuo da je stao i nekog ostavio na cesti, da motor dreči i ronda i da puno troši ( hdi )
Ja sam sa svojim prošao oko 35000km i osim goriva i dva redovna servisa ni neznam da ga imam, pali i vozi!!!
 

linkres

New member
Bravo c4 power, i ja sam vozio 20 god.VW i to ne rabljene kupljene nego nove, nove kupljene vani, i bilo je isto svakakvih kvarova, nema pravila, tak da ne mislite da se drugi ne kvare, samo ljudi ne žele priznati.:cool:
 

ante66

Active member
Citroeni su dobri automobili .Uvijek se kupujuci novi auto moze "naletiti" ako nemas srece.Meni se C4-ka bas svidja, uredjena je kao vrhunska klasa.Super auto.
 

markan1000

Well-known member
ivan222 je već poznati provokator bez pokrića na ovoj temi, tako da nemojte se previše paliti ljudi. vjerojatno je samo ljubomoran što nema c4 :D

Na C4 II treba podmazat nosač motora, zamjenit korodiranu ploču koja nije sastavni dio pocinčane karoserije i još pokoju sitnicu i odmah je francusko smeče.
Još nisam čuo da je stao i nekog ostavio na cesti, da motor dreči i ronda i da puno troši ( hdi )
potpis da ne može veći!
 

nero81

Active member
Donator foruma
ma samo me interesiralo sta je selection, a sta seduction. mislio sam da je neka tiskarska greska. uglavnom sad vozim xsaru 1.4i 98' sa 260000km i svako toliko neke sitnice rikavaju ali motor je ko urica. i trosi cca 7L. pa mi je malo bad kad vidim da i novi trose toliko. 16god napretka ,a motori skoro pa nepromijenjeni. obicno imam vise puta dnevno po cca 5km relacije i vikendom nesto vise. ali ne previse. cca 10k km godisnje
 

brodjo

New member
Selection je ime za neka tržišta(npr Njemačke),to je kao naš Medveščak+,tj osnovni paket + paket automatska klima + paket city.
Ja sam ga kupio u Požegi,u knjižici vozila piše c4 selection.
p.s.i samo da dodam,da možeš usporediti sa svojom "dobrom"ponudom-1.6HDI(92ks)selection+metalik boja+4 zimske gume sa felgama + prvi servis gratis za 112 500 kn :)
 
Na vrh