Problem sa radio cd-om

milanz1980

New member
Pozdrav svima. Nov sam ovdje. Nisam siguran da li već ima slična tema, pa oprostite. Imam jedan problem. Vozim C3 iz 2007.godine, kupljen na jednom placu polovnih vozila još prije osam godina. Auto sam uzeo bez originalnog radio aparata. Svih ovih godina sam, umjesto njega, koristio neki drugi rezervni radio, koji je bio ok . Medjutim, prije nekoliko dana sam nabavio originalni uredjaj, čisto da mogu koristiti komande na volanu, podesiti datum i vrijeme, promijeniti jezik i slično. Radio je uredno povezan, ali na moju žalost radio je samo kratko vrijeme. Već sutradan je postao potpuno mrtav. Nijedna tipka za muziku ne funkcioniše, dok meni dugme radi. Na displeju se pojavio natpis silence. U medjuvremenu sam radio i dekodirao u neovlaštenom Citroen servisu, ali sam uspio samo skinuti pištanje. Radio i dalje ne radi. Ako možete, pomozite.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ja bi probao BSI reset.
Ako to ne pomaže, vidim da ekipa u poljskoj odspoji pin 14 i tako riješi problem:

 
Posljednje uređivanje:

milanz1980

New member
U momentu povezivanja radio je funkcionisao. Pojačavao, smanjivao, komande na volanu radile uredno. Na kratko sam ga taj dan koristio. Poslije dva dana ništa. Može da se upali i ugasi. Ostale funkcije ne reaguju.
A za Ivanov post, mogu prenijeti drugaru koji se bavi ugradnjom, pa nek proba :)
BSI reset, o čemu se tu radi?
I hvala na odgovorima :)
 

milanz1980

New member
Opet ja. Znam da ste mi savjetovali da resetujem kompjuter i tako riješim problem, ali ja sam ipak probao sa nabavkom novog radija. Na kraju sam bacio 40 evra. I kod drugog radija se javlja isti problem. Poruka silence stoji na displeju i dalje. :( Znači ipak nije do radija. Na kraju mi ipak ne gine skidanje klema
 

milanz1980

New member
Skinuh danas i kleme na akumulatoru, ispoštovah proceduru, ali problem je ostao :( Izgleda mi ne gine odlazak u neki ovlašteni servis. Ne znam može li uzrok problema biti u akumulatoru. Ja ga nikada nisam mijenjao jer auto uredno pali, mada je star poprilično. Osam godina samo kod mene. Reče mi drugar koji ima uredjaj za mjerenje da je oslabio.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
8 godina? Ne znam kakav je to akumulator kad jos uvek radi.

Da li pusta CD recimo?

Da li si probao da stisnes Volume up(pojacavanje) na radiju i na komandama volana u isto vreme?
Sobzirom da ne pisti, uparen je sa autom.
 

djurok48

Member
""""""8 godina? Ne znam kakav je to akumulator kad jos uvek radi."""""

na cliu imao akumulator 10 god original tvornički i tako prodao auto ak.još uvijek dobar
 
Na vrh