Pozdravna

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Ahahahaha ROFLROFL
Vas dvojica ste se izgleda nasli :p zbilja me znate nasmijat do suza komentarima :D:D
 

deda

New member
Je kaj je bilo loše,pa ja sam prvog CXa(koji je bio ne sećam se,znam da je bio benzinac) koji je došel u ondašnju Yugu,dakle 1975 godine vozil,bil je od direktora Ljubljanske banke.U ovoj državi sam vozil jednog od prvih C6 nekih tri mjeseca kao službenjaka,samo kaj sam onda bil dripac,a sad .............
 

jura

New member
To, svaka čast. Ove nove generacije nemaju pojma što je to samokritika osvještenog pojedinca koji zbog svojih časnih uvjerenja ne želi pokleknuti pred perfidnim zamkama slatkorječivih kapitalistčkih inflitratora već ostaje dosljedan liniji CK-a.



E to su bila vremena. Lijepo si znao tko je unutarnji, a tko vanjski neprijatelj. Ako nisi znao, onda bi ti Dane Roško na Dnevniku RTZ-a stisnutih očiju lijepo objasnio. Trebalo je samo slušati.
CK je bio i ostao jedina svijetla točka samoupravnog naroda ove opustošene i okradene zemlje. Jbg, sad više ne znam u kojem kontekstu sam to planirao reći ali, da je više takvih kao mi na kamenu bi ruže cvijetale. Doduše usahle bi brzo poradi povećane koncentracije LHMa u zemlji ali, lhm je mineralno ulje, znači, kao takvo vjerovatno je i dobro gnojivo...
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:p
 

laus

New member
CK je bio i ostao jedina svijetla točka samoupravnog naroda ove opustošene i okradene zemlje. Jbg, sad više ne znam u kojem kontekstu sam to planirao reći ali, da je više takvih kao mi na kamenu bi ruže cvijetale. Doduše usahle bi brzo poradi povećane koncentracije LHMa u zemlji ali, lhm je mineralno ulje, znači, kao takvo vjerovatno je i dobro gnojivo...
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:p
Vidiš, baš mi je drago da si se dotaknuo agrarne reforme i općenito poljoprivrede kao važne grane razvitka kako socijalizma i samoupravljanja, tako i naših njiva. Kao što bi drug Mao rekao, neka cvate tisuću cvijetova!
Danas sam opet sjeo u CX i zamišljao kuda su oni drugovi iz komiteta otišli. (Kakav Camus i njegovi madlen kolačići.) Odnosno znam na što su otišli, samo ne znam gdje. Na dobru spizu. To je bio jedan jako drag običaj da se nakon podizanja svijesti pionira, omladine, ili nakon nekog ZBRLJ-a (zbor radnih ljudi) ode okrijepiti za trpezom nekog restorana bistreći pri tome sfere lokalne politike sa tamošnjim predsjednicima općina i izvršnih vijeća. A CX je čekao na parkingu u nekom hladu... Gleda me žena i pita me zašto i kome mašem stisnutom šakom. Kako da joj objasnim da držim onu papirnatu zastavicu pričvršćenu pribadačama na tankom drvenom štapu i mašem drugovima iz CK i njihovom CX-u.

Je kaj je bilo loše,pa ja sam prvog CXa(koji je bio ne sećam se,znam da je bio benzinac) koji je došel u ondašnju Yugu,dakle 1975 godine vozil,bil je od direktora Ljubljanske banke.U ovoj državi sam vozil jednog od prvih C6 nekih tri mjeseca kao službenjaka,samo kaj sam onda bil dripac,a sad .............
A sad koliko vidim i dalje vozite raritetne aute i uživate. Dakle, nema mijesta za one točkice na kraju rečenice:grin:.
 

deda

New member
....................... za mene je vrijeme stalo i ne priznam nikakve lego kocke s čipovima i svemirskim kerefekama,samo frgazer i platine i mehaničke sklopke.
A oni nekadašnji drugovi rukovodioci iz CK i ostalih zanimacija su tek danas na pravoj vlasti i deru pod krinkom demokracije i kapitalizma.
 

Dalibor

Dado Tornado
za mene je vrijeme stalo i ne priznam nikakve lego kocke s čipovima i svemirskim kerefekama,samo frgazer i platine i mehaničke sklopke.
nema do monopointa... dajmi jednu diznu i leptir, više mi ne treba
 

jura

New member
Možda smo djelomično i mi sami krivi za taj "napredak". Naime, sjećam se vremena kad smo se svi zajedni kleli jednoj ljudskoj instituciji da nećemo skrenuti sa njegovog puta. No taj je put bio trnovita kaldrma pa smo poželjeli malo udobnosti i drugovi sabeznici su nam odmah skrojili nekakav hidropneumatski ovjes. Onda smo shvatili da je put jako zavojit i da nas ruke bole od silnog motanja volana pa su nam podarili diravi i servo volan. Trebalo je s vremena na vrijeme stati da se sagleda veća slika a kako se radilo o makadamu za svoju sigurnost dobili smo ABS. Vrućine i hladnoće su se nemilosrdno smjenjivale na našem putu, trebalo nas je ugrijati i ohladiti, dobili smo ventilaciju i prozore na struju, kasnije i klimu. Onda su naši saveznički drugovi shvatili da su nas već pomalo razmazili i osjetili našu potrebu da tim putem idemo što brže, dobili smo multipoint ubrizgavanje, turbo motore, udobnija sjedala, spoilere, alu felge... I sad se pitam, nismo li ipak sami krivi što smo, slijepo se držeći Njegovog puta ipak negdje u sebi napravili malo mjesta za sve te sitnice koje su nam danas pod normalno??? Smrt fašizmu.
 

ExOduS442xb

Racing
Sloboda narodu:cool:

Tjesimo se da smo otišili naprijed jer pogledom u prošlost samo emocije navru, ja se tih CK i ta Partija itd ne sjecam, jer rodio sam se na kraju toga, ali realno još sam bio u fazi mućkanja u određenim dijelovima tijela, ali cesto cujem od malo matorijih ljudi kako su fino zivjeli, kako je sve bilo fino i uredjeno, cesto mi to zvuci malo preidilicno:wtf:

A ša' ja znam, uostalom vozim auto koji je matori kupio u socijalizmu punom torbom para ko u filmovima 85':D, i onda neko kaze da nije bilo ni za kiflu:shock:

BTW. Kolega dobro-došao na forum zaluđenih Citroenista i nije valjda slucajno povezat ovu Crvenu boju Citroena sa socijalizmom:p
 

deda

New member
Nije bilo bajno,ali naspram ovog danas bio je pravi raj za onog koje znao i htio naućit i radit.Nije se moglo ni u snu zamislit da bi radio mjesecima bez plaće i da ti i pol čuke prekovremenog nije plaćen.Nije se moglo zamislit da moraš plačat ljećničke preglede,recepte,da je bi te mogli drati za svaki most ,cestu i parking,da nemaš proistupa morskoj obali gdje oćeš,da su kazališta,koncerti i kojekave priredbe,bazeni i ostala zanimacija bili samo za odabrane i da netko može radit kaj hoće i nikom niš,a da drugi nesmiju ni šupu napravit da im inspekcija ne zruši.Meni je sa tugom u oćčima gledat današnju mladeš ka nemaju ni za kavu platit komadu,a drugi se bahate sa ferrarijima,a ja sam kao početnik zarađivao tolko love da od plaće do plače nisam mogao ni potrošit,a na kavu sam išel u Trst,Graz,Salzburg,na kolače,kupoval u Trstu najskuplje traperice,sunčane naočale,digitalne ćuke i trošio lovu na bezvezne stvari.A najgore kaj današnji stari mulci pričaju svojoj djeci kak su živjeli u mraćno i sumorno doba.Sa 33 godine sam imao već ženu,dvoje djece i kuću katnicu i skoro novog Stojadina,Hifi Sansui,Rotel i Ditton,fotoaparat zenit,TV u boji Sabba,potpuno opremljenu radionu za limariju i lakiranje i sto posto siguran i dobro plaćen posao,gdje su me cijenili i bio šef cijelog pogona u Končaru sa 42 ljudi,a sve sam to postigao bez ikakve veze i bez članstva u KPyu. Pa sada vi mladi ocjenite gdje ste vi sada,a gdje sam ja bio onda u tim godinama i usporedite,kaj je od toga bolje.I još nešto niko te nije nikada nigdje ograničavao da putuješ po cijelom svjetu i svagdje gdje si došao bi je duboki naklon kada si rekao odakle si.
 

Dalibor

Dado Tornado
istina, jugoslavenska putovnica je značila najmanje ko američka, u nekim zemljama i više.

zadnja sam generacija pionira, i iako sam bio malen, sjećam se kako postojao jedan duh zajedništva, nešto sl. što se moglo osjetiti u hrvatskoj za vrijeme rata, znači pravo bratstvo...
i sjećam se kako se ljudi nisu ispitivali o financijama, moglo se uštedjeti za ono što trebaš.

tamo mislim otprilike 89. sjećam se jedne mućne atmosfere, mislim da knin bio nekakv izvor radvajanja. čudo jedno kako je krvavo završilo bratstvo i jedinstvo.
 

laus

New member
istina, jugoslavenska putovnica je značila najmanje ko američka, u nekim zemljama i više.

zadnja sam generacija pionira, i iako sam bio malen, sjećam se kako postojao jedan duh zajedništva, nešto sl. što se moglo osjetiti u hrvatskoj za vrijeme rata, znači pravo bratstvo...
i sjećam se kako se ljudi nisu ispitivali o financijama, moglo se uštedjeti za ono što trebaš.

tamo mislim otprilike 89. sjećam se jedne mućne atmosfere, mislim da knin bio nekakv izvor radvajanja. čudo jedno kako je krvavo završilo bratstvo i jedinstvo.
Kad se proanaliziraju svi ovi postovi koji su krenuli od zdrave i pozitivne zafrkancije, a na kraju rezultirali iskazima višegeneracijskog razočaranja današnjicom, ne pretjerujem, stvarno mislim da smo u k.... . Zgaženi pohlepom, uskogrudnošću i destrukcijom metastaza koje smo sami izrodili u obliku raznih emisara, spasitelja, očeva domovine, svetačkih sličica i licitarskioh srca čiji su nam opor zalogaj trpali sa trobojnicom u usta dok su istovremeno rovarili našim džepovima i obiteljskim srebrom hranili glad svojih ambicija. Zbog toga socijalizam i prošlo svršeno vrijeme danas izgledaju tako privlačno. Postojao je nekakav red. Sjećam se rubrike crna kronika u novinama. Pojavljivala se kao stupac ili dva teksta. Najveća prijetnja je bio Vinko Pintarić. Danas je svaki medij isključivo i samo crna kronika. Sudstvo je ipak funkcioniralo u ono vrijeme. Bilo je tu raznih idiota po partijskoj liniji, ali ipak je bila velika većina stručnih ljudi koji su radili svoj posao. A njih su prve kao nepodobne maknuli. Bez obzira na razne Obrovce i izmišljene tvornice, bilo je posla. I to sa pokrićem. Kako je upropaštena jedna Prvomajska, brodogradnja itd. Došli mediokriteti, ljudi bez vizije, odnosno samo sa vizijom svog džepa, što bi rekao Držić ljudi nahvao. Prokleta istina je da na ovom prostoru svako pedeset godina prođe neka olujna revolucija. A kad oluja prolazi uzburka talog na dnu i govna isplivaju. Mi jednostavno nemamo sreće. Govna su opet na površini i proći će vremena dok se stalože nazad na dno. Sve što je na kraju ostalo od naše samostalnosti je privid kroz himnu, zastavu, nogometne i ine reprezentacije. I gaće na štapu našeg i budućih prokockanih pokoljenja. A na njima piše - vlasništvo Master Card.
Vratimo se mi našem virtualnom i realnom bratstvu oko dragih kanti i dobrih vibracija koje idu uz njih. Tko može iskorijeniti Dedi gušt da zasuče brk i pusti Weber arije kroz auspuh GS-a. Nitko. Ni fašizam, ni kapitalizam (koliko god se trudio) niti svi ostali izmi. Što bi drug Marx rekao, mi smo neuništivi poput materije. Jedan drugi dragi lik iz filma bi rekao: "Èini mi se da su se malo zajebali! Njega su za sve spremali, izuzev za mene!" (U ovom slučaju nas;) ) "Ima nas Èvorovića da razbucamo tu bandu!".
 

laus

New member
E,svaka ti je na mjestu.
Ma nije Deda. To je samo moje mišljenje. Ubije me sa vremena na vrijeme cijeli taj naopaki sustav u koji su ljudi doslovce uzidali svoje meso radi ideala, e da bi ih ovaj kanibalistički nastavio žderat do kosti i pretvorio nas sve zajedno u izmet jednog propuštenog povijesnog trenutka.
Ali nije to najgore. Sad sam se probudio cijeli u znoju. Vjerovali ili ne, sanjao sam da mi punica hidrauličnim vatrogasnim škarama rasjeca CX. Ja stojim sa strane i ne mogu se maknut, a ona onako nevoljko čupka po karoseriji i govori - Vidi kako ne valja, vidi kako slab lim, vidi fergazer kakav je ! J.... ti Radler Karlovačko. Jedno sam večeras popio i imam halucinacije. Neće to smeće više u moju butigu.
Mislim nije da nema jednog "toplog" ljudskog punica - zet odnosa, pogotovo kad je moj odabir auta u pitanju, ali za CX mi je rekla da joj se skroz sviđa i nije uopće dala nikakav negativan komentar (za razliku od njene kćeri).
I sad ti zaspi. Usput, bacio sam pogled na parking, CX čvrsto i smjelo dodiruje tlo nenarušena integriteta.
 
Na vrh