Pojačavanje WiFi signala

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Jel ima kakav haker među Citroenašima?
Znam da postoje namjenski forumi, a vjerovatno i kakav članak koji mi odgovara na pitanje... al nemam momentalno volje i vremena za kopanjem.

Dakle, moram pojačati WiFi signal u kući... ne puno... dodatni 25% pokrivenosti bi mi bilo dovoljno.

- Powerline adapter ne dolaze u obzir... imam, probao, ajFoni ih ne vole, smeće
- Pojačivači ponavljači ne dolaze u obzir, imam ih i previše, pola uređaja se ne spaja na njih, smeće

Router od interneta je onaj najobičniji od telekoma, bez antena i mogućnosti za proširenje... idem pretpostavkom da bi mi trebao nekakav ozbiljniji router sa antenama, kojeg bi žično spojio na ovog i postavio u bridge mode? Il ovaj prvi ide u bridge mode?

Ako tko ima što u rukavu, biti ću zahvalan... zanimaju me samo domaće fizičke i web trgovine ako imate konkretnu preporuku
 

ExOduS442xb

Racing
Na kakve pojačivače ponavljače misliš?
Ako imas mogućnosti škicni Alfa networks, jer ako sam te dobro shvatio taj problem bi mogao rijesiti sa njihovim routerom, u pravilu su osjetno jači od naših routera, znam da su neki njihovi uređaji bili zabranjeni.
 

visaluteju

Well-known member
Kupiš router koji ima opciju wireles repeater (vecina boljih ih ima). Ima ih ok za čak oko 20 eura. On se nakači na tvoj wifi i onda napravi jos jedan novi pojačani wifi
Jdan od tih jefitinijih koji rade ok je npr TENDA F3
 

Milosh

Test
Prvo, ne bi bilo zgorega provjeriti da li je ruter od telekoma postavljen na 100% snage. 99.9% da jeste, ali eto, just sayin'.

Drugo, sa drugim ruterom možeš raditi na dva načina.

Prvi način je da više ne koristiš telekom ruter. U tom slučaju on ide u bridge mod a novi, tvoj ruter ti radi kao ruter.

Drugi način je, kao što je visa napisao, da novi ruter koristiš kao repeater. Kod nekih se SSID mreže koju on kreira mora razlikovati od SSID-a mreže koju ponavlja, a kod nekih može biti isti SSID.

A inače, jedino pravo, vjerovatno najbolje na svijetu rješenje kad treba pokriti veći prostor ili objekt je Ubiquiti Unifi.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Da, repeateri su smeće, ja sam pobacao hrpu novaca na njih. Od onih 200, pa do 700 kn koji su " kvalitetni". S tri routera (dva bridge mode) sam pokrio cijelu kuću, a repeater mi je zaštekan u garaži. Njega, ako se mislim spojiti, obavezno moram ištekat-uštekat.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ok, bit će nešto od vas :D

Prvo, ne bi bilo zgorega provjeriti da li je ruter od telekoma postavljen na 100% snage. 99.9% da jeste, ali eto, just sayin'.
Je je, to odmah kod instalacije sve dignem na max.


Na kakve pojačivače ponavljače misliš?
Mini extenderi, kao u prethodnom postu...

Ovaj gore Šoumi možda i radi, ali njima više nevjerujem ništa i nedam niti lipe. Ako ste zadovoljni sa Xiaomi-em, preskočite sljedećih par rečenica ranta

Sve lijepo dizajnirano i zapakirano, ali sve njihovo što sam imao je smeće... šteta energije koja je otišla u proizvodnju.
Od sigurnosnih kamera koje ne detektiraju stokilaša na tri metra, do, meni najdražeg primjera, Šoumijevo govno od robotskog usisavača koji se nemože spojiti na Šoumijev repeater. A govno ne radi bez WiFi-a.
Nedajte da vas lijepa pakiranja, dizajn, fensi trgovine i slične marketinške fore omađijaju.
Da naprave i otvarač za pivu, vjerovatno bi morao biti spojen na internet i štekao 90% vremena.

E sad kada sam to izbacio, možemo dalje...


A inače, jedino pravo, vjerovatno najbolje na svijetu rješenje kad treba pokriti veći prostor ili objekt je Ubiquiti Unifi.
Moguće... samo mi nije opcija provlačiti enthernet kabel okolo. Znači samo želim uz postojeći router od providera spojiti neki jači koji će bacati taj isti signal malo dalje.
Dakle moram nabaviti nekakvu 'hobotnicu' tipa Tenda ili Alfa koje ste spominjali, pa ih onda narihtati na jedan od dva načina koje je Milosh spomenuo.

Nekako si mislim da je prvi način bolji... telekomov router u bridge mode i onda novi neka odrađuje sve dalje? Ili nema neke razlike ako ga stavim u repeater mod?

Na taj jedan router će se potencijalno spajati do dvadesetak uređaja istovremeno
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dobra fora :) Još bi bila bolja da smo u 2008. :D

Bio sam kod jednom kod nekog naprednog lika, on sam ima toliko svojih spojeva... od sata, tva, mobitela, vešmašine, sušilice, robota, grijanja, lampi, kamera i onog odvratnog zvučnika što ima žensko ime i prisluškuje te.

Ja preferiram 'glupe' uređaje... da nisam dobio na poklon samohodni usisavač, bio bi i dalje samo na mobitelu i laptopu koji se spajaju.
Ostatak će pojest Čehi i slična ekipa pošto nemogu ponjeti svoj wifi na godišnji.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja preferiram 'glupe' uređaje
Ja volim kad tehnologija radi što želim bez da ja ulažem trud, ali rijeeetko kad se to tako završi. Uglavnom ne nasekira i drkajući po tome potrošim više vremena nego što bih potrošio da sam napravim.
 

Scorpyo

Active member
Mirage je krenuo u dobrom smjeru, rješenje za tvoj problem se zove mesh...

Ja sam isto kemijao sa svim i svačim i na kraju sam dao 700 Kn za D-Link COVR sustav sa 2 uređaja. Koliko znam ima i verzija sa jednim uređajem u paketu ali kako je najbolje da prvoga povežeš na internet žicom onda je minimalni broj uređaja koje trebaš 2. Ako misliš da ti 2 ne budu dovoljna onda uzmeš verziju sa 3 uređaja u paketu...

Prvi uređaj spojiš žicom na router, isključiš Wi-Fi na routeru, digneš mesh i bezbolno se šetaš po kući a iPhone se sam prebacuje sa jednog uređaja u mesh mreži na drugi.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zaboravio sam na ovo neko vrijeme, pa na kraju u žurbi otišao do lokalne trgovine i uzeo TP link Archer C6 V4 za tristotinjak kuna.
Na katu ispod routera je površina pokrivenosti cca 3x veća nego sa običnim, sada nekih stotinjak kvadrata. Brzina pada do nekih 2-3 Mbps na krajevima.
Ima za kupiti mesh repeatera za njega... ali razmišljam čak ovog prebaciti starcima, a sebi uzeti neku hobotnicu sa osam krakova.
Kako sam bil blesav godinama i zahebavao se sa igračkama, a osnovni problem nisam riješavao.
 
Na vrh