Plocice i kociono ulje

dinko1981

Well-known member
Pa bas i nema smisla mjenjati diskove kod svake zamjene plocica, mjenjaju se kad dodju do svoje minimalne debljine ili ako su osteceni
Post je automatski spojen:

Textar, TRW, Ferodo. ATE se navodno srozao.
Ja sam se nadao da je ATE jos donekle pouzdan, TRW me vec odavno razocarao, sa njim je lutrija tj nikad neznas sta ces dobit
 

Cutac

Prèkaroš
Jeftino je, mijenjaj sve.
Post je automatski spojen:

TRW me vec odavno razocarao, sa njim je lutrija tj nikad neznas sta ces dobit
Ja sam sad uzeo TRW/TRW za c4, vidit cemo. Sada imam istu kombinaciju, izduralo 70000 km, ali diskovi su gotovi, plocica ima jos pola.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam uzeo sve ATE, ne cuju se, lepo koci. Procena zbog moje voznje, diskovi minimum 100 000km, plocice oko 50 000km.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja na VTS-u imam naprijed ATE/ATE i zadovoljan sam, ali to su original, tj. u ovlaštenom kupljene i montirane.
 

Milosh

Test
da li je bolje na prednjima mijenjati i diskove i ploče bez obzira na stanje.
I diskovi i pločice se mijenjaju po potrebi ali pravilo je da ako idu novi diskovi obavezno s njima idu i nove pločice. Znači mogu samo nove pločice (ako su diskovi još ok) ili i diskovi i pločice. Samo novi diskovi ne.
 

3007

Tužni vojnik
I diskovi i pločice se mijenjaju po potrebi ali pravilo je da ako idu novi diskovi obavezno s njima idu i nove pločice. Znači mogu samo nove pločice (ako su diskovi još ok) ili i diskovi i pločice. Samo novi diskovi ne.
Hvala frende. Pomogao si.
 

3007

Tužni vojnik
I diskovi i pločice se mijenjaju po potrebi ali pravilo je da ako idu novi diskovi obavezno s njima idu i nove pločice. Znači mogu samo nove pločice (ako su diskovi još ok) ili i diskovi i pločice. Samo novi diskovi ne.
Pozdrav Miloshe, samo još pitanje (a moze i za sve), gdje pronaći dimenzije pločica? Ima to u servisnoj knjizi? Radi se o C4 coupe 2006 3 vrata. Black edition :))
 

Milosh

Test
Plocice uzmes po modelu automobila i godistu. Nema greske onda
Ovako i ja radim, nisam nikad tražio dimenzije niti ih znam naći. Čak i da ih nađeš mislim da nema prevelike koristi od toga, jer mogu dva modela pločica biti istih dimenzija a da bude mala razlika u obliku, a ta razlika u obliku određuje hoćeš li ih moći montirati ili ne.
 

ZVAJ

Skoro zreo
Ovako i ja radim, nisam nikad tražio dimenzije niti ih znam naći. Čak i da ih nađeš mislim da nema prevelike koristi od toga, jer mogu dva modela pločica biti istih dimenzija a da bude mala razlika u obliku, a ta razlika u obliku određuje hoćeš li ih moći montirati ili ne.
Samo želim komentirati, za one koji trebaju donijeti odluku o kupovini, naletih na temu. Kupio kod Auto-Kreše na akciji Bremboo i pločice i diskove za C4II 1.6 VTi 2011g. Promjenjeno sve na 105tkm. Prvih 25tkm prošlo, rade bez greške!! Mislim da nisu žnj!! :) Lp!
 
Na vrh