P0299 Turbo - low boost greška

Tucet

New member
Bok ljudi, vozio sam na autocesti i čim sam ubacio u petu se upalio check engine i kasnije je dijagnostika pokazala grešku iz naslova. Auto nije ušao u limp mode, vozi normalno skroz dok lampica gori. Mehaničar veli da pritisak nije optimalan, ali neznatno je i da dalje vozim da neće ništa bit pošto je skupo da se mijenjaju senzori i tko zna što sve da bi se riješili lampice. Htio bih prodat auto a i tehnički je blizu pa me zanima ako je netko bio u sličnoj situaciji i da li znate kako ovo riješit?
 

Mrki5

Well-known member
Mehaničar veli da pritisak nije optimalan, ali neznatno je i da dalje vozim da neće ništa
Pitanje je, koliko je taj majstor bio posvećen tom "problemu" ? Meni se čini da je to preko neke stvari radio. Proveri el. ventil i vakum crevo do turbine , ako je na vakum. Ima tu još po nešto da se proveri ali da te ne smaram. :)
 

Tucet

New member
Pitanje je, koliko je taj majstor bio posvećen tom "problemu" ? Meni se čini da je to preko neke stvari radio. Proveri el. ventil i vakum crevo do turbine , ako je na vakum. Ima tu još po nešto da se proveri ali da te ne smaram. :)
Hvala na odgovoru, probat cu kod drugog mehanicara. Ma ne znam, mozda je u zurbi bio, popravljao je i klimu jer sve krepava na tom autu, zamijenio je hladnjak klime jer je curio, a ovo je reko da vozim da "nece bit nista". Ne znam iskreno sta bi moglo bit, nadam se da je cijev neka ko što si reko, motor je 1.6 hdi, C4 2011
 
Na vrh