Opel jede gumu

anovosel

New member
Bok svima,

molio bih savjet i ideje.

Stari citreonaš koji ima i jednog malo starog opela doma. Nisam dugo bio na forumu, pa isprike ako se što promijenilo.

Stavljao sam četiri nove gume prije tjedan dana. Vidio sam kako je od starih guma, prednja desna blago pojedena po unutarnjem rubu. Kako sam stavio četiri nove, jučer sam odradio optiku, da ne pojede i njih.

Sa -1°42' najbolje kaj ide je -1°26', a trebalo bi biti oko stupnja.

Ne znam od kud početi, ako i počinjati uopće. Auto je inače u top stanju i ima 115 tkm. Prvi smo mu vlasnici. Nešto s te desne strane kod kočenja ponekad napravi "kluk". Dal je to uzrok. Auto nikad nije udaren, osim ako je kakvu rupu na cesti pogodio što ne mogu isključit. Odozdo se ne vidi nikakv problem. Seleni? Amortizer? Hvala svima koji se jave s idejama. Dolje sken mjerenja.

geometrija.jpg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, u biti i nije jako strašno, jer ako je sa ovim odstupanjem:
prednja desna blago pojedena
...sa ovom korekcijom bi to moglo biti i neprimjetno

PS, Vuče, ima neka stranica sa ovim specsima?
 

anovosel

New member
Vilica i kugla orginalna? Na onim pomičnim pločama na tehničkom bi se trebao odmah vidit luft ako postoji negdje
Jesu da. Originali još uvijek. Malo je km, a puno godina. Možda sutra, ako uletim kad nema gužve, zamoliti na tehničkom da ga pogledaju. Hvala!
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma

Franz

Well-known member
Nisam ekspert, ali mogu primjetiti da se i nagib i zatur u istom postotku razlikuju lijevo vs. desno. ~ 18 %
 
Na vrh