Onemogućena "Date and time adjustment" opcija

akiramar

Active member
Jel se tko susreo sa ovakvim problemom i ako da, kako ste ga riješili?
Dakle blinka mi datum i vrijeme da nije postavljeno, a kada odem u postavke da postavim, ta opcija je onemogućena.

(Prije servisa na kojem je promijenjena ABS centrala je vrijeme i datum dobro radilo, ali kako se tokom servisa pol auta spajalo i odspajalo onda nakon servisa je iskočio taj problem. Sve ostalo u autu radi i sve ostale postavke su ostale memorizirane, jedino datum i vrijeme se izgubilo i ne može se postaviti.)

Auto je Citroen C4 B7.
Našao sam ovaj thread koji ima isti problem
stimanje-sata
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

akiramar

Active member
Ja bih skinuo klemu sa akumulatora na jedno 10 min.

To smo i mi mislili. Pokazalo se da je to i trebalo napraviti :)

Skinuli kleme na 15 minuta, nakon toga je sve radilo normalno.
I dalje je sve zapamtio (radio stanice, programirane brzine, ostala podešavanja) ali nam je sat opet bio dostupan.

Podesili, sve radi kao da se ništa nije desilo
 

Scorpyo

Active member
Nešto mi ovdje nije jasno...

U temama o izmjeni akumulatora na raznoraznim forumima se naveliko piše da će nakon izmjene akumulatora trebati raditi ovakve i onakve resetove i kojekakva kemijanja da bi auto radio kako treba a ovdje se preporučuje skidanje klema na 15 minuta koje je očito riješilo problem.
 

Citron

Active member
Evo meni je neki dan akumulator krepao, stari izvadio, stavio novi sve radi samo sam sat morao podesiti
 

akiramar

Active member
Nešto mi ovdje nije jasno...

U temama o izmjeni akumulatora na raznoraznim forumima se naveliko piše da će nakon izmjene akumulatora trebati raditi ovakve i onakve resetove i kojekakva kemijanja da bi auto radio kako treba a ovdje se preporučuje skidanje klema na 15 minuta koje je očito riješilo problem.
Ja sam jednom mijenjao akumulator na C4. Nisam ništa trebao podesiti nakon toga (osim sata možda).
 
Na vrh