Nemo osvjetljenje grijanja?

shokre

New member
molim Vas za pomoć, ne radi mi osvjetljenje komandi za grijanje hlađenje i ventilaciju... da li moram pol auta raskopat za te 2 ili 3 žaruljice ili ima neka jednostavnija varijanta, kao da se samo izvuku oni okrugli regulatori van.
:grin:
hvala.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: nemo osvjetljenje grijanja?

Nemam iskustva s njim... ali mi se čini, ako je ista logika kao u Citroenu (a Fiat ga je radio pa možda nije) da prvo treba sa malo sile izvuć ovu ladičicu između mjenjača i klime i onda dolaziš do ova dva šarafa



I opet pretpostavljam, kad se to otšarafi da bi moglo sa malo sile iznutra gurnut van. Ako imaš volje igraj se... možda na Citroen Service-u ima štogod više.

Edit...

Bojim se da ima za:cenzura::cenzura::cenzura:ancije, još su 2 šarafa iznad. Znači treba skinut i ovaj dio sa otvorima prvo... On koliko vidim je na zube, znači trebao biš imat plastični alat da ne zguliš plastiku.
Uglavnom ako nisi do sad izvodio slične stvari, ne preporučam ;)
 
Posljednje uređivanje:

shokre

New member
Re: nemo osvjetljenje grijanja?

Ja sam mislio da je zaje... al da nije mozda da se daju kotaci izvuc van pa da je ispod mozda samo lampica :)) strah me cupat da ne strgam...
Ak nis drugo otic cu kod elektricara pa nek sloze
Hvala
 

shokre

New member
Re: nemo osvjetljenje grijanja?

Evo dakle ukoliko nekoga zanima...postupak je sljedeći... plastika iznad radia se "iščupa" van,drži se na kopčama samo,onda treba izvaditi radio, te skinuti plastiku u koju se stavlja radio,a ona se drži na 4 šerafa. nakon toga se prekidač sva 4 žmigavca iznutra lagano prstima pogura prema van i kada iskoči, vidjet ćete ispod njega jedan šeraf.potrebno je skinuti i plastiku oko mjenjača jer da bi došli do donja 2 šerafa koji drže ove komande ventilacije treba sve oko mjenjača raskopati i odmaknuti da bi se oni mogli odšerafiti.. kada ste sve to odšerafili , komande ventilacije lagano okrenuti i izvaditi žaruljice van te ih promjeniti.
nažalost nisam slikao,ali eto,odprilike da vidite koliko posla ima radi 2 žaruljice koje koštaju niti 3 kune :confused:
 
Na vrh