Ne prepoznaje USB

koc

New member
Pozdrav ljudi,
imam jedno pitanje, mozda vec postoji ovakva vrsta teme pa se ispricavam adminima, inace imam Citroen C4 II sa radiom/navigacija. Kod mjenjaca se nalazi aux ulaz (USB+AUX). Kada udjem u MEDIA, sve je svijetle boje kao dostupno, osim USB (u AUX-u onom 3,5 mm se ne nalazi nista).
Moje pitanje je da li je moguce da se odvojila zica od USB sa tog ulaza ili radia, ili je nesto drugo u pitanju?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja imam vulgaris ekran i ja znam da ja ne mogu prebaciti na ulaz koji nije popunjen. Ali 3.5 ti je uvijek aktivan, to je normalno po prirodi ulaza.
A ako uštekaš recimo mobitel u USB, se počne puniti? Ja to nisam nikad probao, ne znam jel bi radilo, ali ne vidim zašto ne bi.
Ili rastavi kokpit i vidi jel sve spojeno, makar to se ne da ištekati samo od sebe.
Jedino da je netko oštetio ulaz jakim ugurivanjem i sl.
 

koc

New member
Iskreno sve sam probao. Mobitel sam prikljucio ne odaziva se, niti se ne pojavljuje usb u uglu kako bi trebao, jedno 4 USB-a piknuo unutra sa muzikom po zahtjevima i nista.
 

Cutac

Prèkaroš
Ja bih rastavio konzolu i provjerio, možda bolje slušati vborovica i krenuti prvo dijagnostikom ako ju imaš u blizini.
 

koc

New member
Nakon 4. godine otvaram stari post.
Isprika admina.

Uglavnom, dao sam si sam truda i uzeo stvar u svoje ruke. Skinuo sam radio i vidio da USB nije bio piknut u radio stanicu vec izvučen ispod radio stanice.

I naravno wuhooo, USB radi. 😄

Koristio sam i MiraScript za aktiviranje USBa, nekuzim zasto je bilo tako.

Samo ne znam je li problem nesto s njime tj. USBom, jer testirao sam sa punjenjem mobitela. Mobitel se puni - pa prestane - puni - ....
S time sam u strahu napraviti update mapa, da nebi prestao u toku updatea pa jos gori kurslus bio.
Neki savjet dobrodošao.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kod mene USB sluzi samo za flash memorije sa muzikom ili eventualno neko azuriranje. Pricam o fabrickom USB priključku. Jednom sam probao usb bluetooth adapter, muziku je na svakih 3 sekunde seckao.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
.Samo ne znam je li problem nesto s njime tj. USBom, jer testirao sam sa punjenjem mobitela. Mobitel se puni - pa prestane - puni - ....
S time sam u strahu napraviti update mapa, da nebi prestao u toku updatea pa jos gori kurslus bio.
Neki savjet dobrodošao.
Ako ti ne prekida kontakt s USBom dok slušaš muziku s njega onda neće prekidati niti kod updejta mapa…
A to što malo puni mob pa malo prestane; možda je problem u kablu (je li original)?
Kako se isti taj kabl ponaša kad je priključen na zidni punjač?
 

koc

New member
Ako ti ne prekida kontakt s USBom dok slušaš muziku s njega onda neće prekidati niti kod updejta mapa…
A to što malo puni mob pa malo prestane; možda je problem u kablu (je li original)?
Kako se isti taj kabl ponaša kad je priključen na zidni punjač?
Pozdrav,
hvala na odgovorima.

Nabavio drugi USB 2.0 32Gb ( brzina:read 16MB/s - write 3.5MB/s) ubacio u komp normalno ocitavanje, stavio muziku u njega sa bitrate 256kbps prema uputama. Stavio u USB port (tvornicki) u auto i nista, dobrih 10 min. Nema mogucnosti mijenjaja media na USB (stoji zasivljen), ne pojavljuje se iconica USBa na radiu.

Osim sto se cuje cudni zvuk negdje u pozadini, slicno kao da neko "brusi" u daljini. Ali isti zvuk se cuje i prilikom dodavanja kontakta (prije ubacivanja USBa) pa ne dodajem puno paznje tome zbog toga (mozda se varam, mozda bih trebao :oops:) ali tada se cuje svakih 2/3 sekunde.

Mozda je osigurac od njega negdje blizu da kihne, ne znam gdje se nalazi da bih ga provjerio.

Uzeo drugu zicu od punjaca mobitela; mobitel se puni bez prekida izgleda da mu pase kabal od 2m 😂. - (nema zvuka u pozadini)

Sta se tice one prve zice negdje je sigurno u prekidu, dok na zidnoj se ponasa normalno cak sam presavijao zicu na svim mjestima nadajuci se da cu pronaci prekid al nista (posluziti ce svrsi) :)

Nisam siguran koja je verzija USB porta na radiu, pa ne ocitava mozda zbog toga ili zbog brzine citanja/pisanja samog USB sticka.
Nadodajem na gornj prosli post, USB stick je formatiran na FAT32 i Default allocation size
 
Posljednje uređivanje:

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam kod mene probao 4 usb sticka, samo jedan radi, i taj samo koristim. Ni jedan drugi nece da ocita. Vrlo je selektivan, probao sam format Fat32, ne vredi
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Nabavio drugi USB 2.0 32Gb ( brzina:read 16MB/s - write 3.5MB/s) ubacio u komp normalno ocitavanje, stavio muziku u njega sa bitrate 256kbps prema uputama. Stavio u USB port (tvornicki) u auto i nista, dobrih 10 min. Nema mogucnosti mijenjaja media na USB (stoji zasivljen), ne pojavljuje se iconica USBa na radiu.
Taj C4 II je iz koje godine? Tj. koja je to navigacija u njemu? Pretpostavljam RT6?
Ti head-uniti su dosta osjetljivi na USB i obično ne čitaju (ili hirovito čitaju) bilo što veće od 16GB.
USB 3.0 također ne bih preporučio.

Ako imaš neki USB2.0 od 8 ili 16GB probaj njega FAT32 formatirati s Default paramatrima pa onda vidi što se događa...
 

koc

New member
Taj C4 II je iz koje godine? Tj. koja je to navigacija u njemu? Pretpostavljam RT6?
Ti head-uniti su dosta osjetljivi na USB i obično ne čitaju (ili hirovito čitaju) bilo što veće od 16GB.
USB 3.0 također ne bih preporučio.

Ako imaš neki USB2.0 od 8 ili 16GB probaj njega FAT32 formatirati s Default paramatrima pa onda vidi što se događa...
2012. godište C4 II - i ja mislim da se radi o RT6
RNEG2.75D.2

Slika je preuzeta za interneta (ali o ovome se radi)
1624532366404.png
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
2012. godište C4 II - i ja mislim da se radi o RT6
RNEG2.75D.2
Da, to je RT6 (RNEG2).
Probaj sa starijim USB stickom (2.0) i manjeg kapaciteta.
A možda bi i update softwera na zadnju verziju (2.86) pomogao...
 
Na vrh