Motori za Jumpera '07.

zoran1

New member
pozdrav forumaši..imam pitanja...motor na mome jumperu je završio karijeru..trazim drugi 2007g je kombi..zanima me dali još neki motori iz drugih citroen/peugeot vozila pašu na njega jer mi je naći baš iz jumpera jako teško..
sljedeće:zna li tko ili je imao slučaj/problem sa bdi...na mome berlingu se svjetla pale sama od sebe...da pojasnim..odem kod majstora da mi napravi da se automatski pale... no sad se ona pale i kad netreba..(npr u garaži usred noći)vratiti na staro nemože jer bdi očito ne reagira...izvukli smo glavni osigurač bdi-ja i sad se svjetla ne pale nego mi ne radi centralka..smjesna situacija jer mi majstor tvrdi da bez toga osigurača auto nebi smio ni upaliti...šta da radim???..gdje da nadjem motor za kombi i kako riješiti problem svjetala...pozdrav..
 

Dalibor

Dado Tornado
ide ti i od peugeota boxera 3. generacije 2006-2011, samo pripazi da li je 2,2 sa 74 ili 88 KW, i jumper od 06-11, samo ima razlike je li 74 ili 88.

ako hoćeš 3,0 sa 118 KW koji isto išao u njih onda bi vjerojatno trebalo više toga prepravljati
 

fullcool

New member
Motori u kombijima su u stvari fiatovi motori, tako da su isti i u fiatu samo imaju drugu oznaku, pogledaj na ovom videu ako je 2.2 jel isti kao ovaj [ame]http://www.youtube.com/watch?v=y-hXIk25sCA[/ame]
U Slobodnici ima čovjek koji ti to može iz italije dovesti.
 

sino

Member
To su sve Fordovi motori s tim da su kod PSA grupacije malo prerađeni. I zanimljivo kod Forda su ok i nema problema a kod PSA ne valjaju. "navodno"da su petljali po ubrizgavanju i da su drukčije dizne koje brzo propišaju i zatim dolazi do zaribavanja motora. S tim da se to odnosi na prve generacije tih motora od 06.g.
 

Zix

Active member
Nisam siguran,neka me neko ispravi ako grešim ali mislim da se motori i delovi gadjaju sa Ducato,Jumper i Boxer samo treba obratiti pažnju na tip motora tj zapreminu i kw kao što je Dalibor napisao...
Poz
 

sino

Member
Da postoje 74 i 88kw i uz Fiat, Peugeot i Citroen ti motori se ugrađuju i u Ford. I to je izvorno Fordov motor. Od 2011 da dalje su ispravili greške i ti motori su vrhunski ali i kw su drukčiji.

Ps. kako zalijepiti print screen?
 
Na vrh