Mobiteliranje za vreme vožnje

Damaj

Active member
Ovdje je bitno napomenuti da nije stvar kod telefoniranja da li su ti ruke zauzete, nego je stvar u tome da nisi skoncentriran na vožnju. Znate ono u busu - zabranjen razgovor sa vozačem, eto i to odvlači pozornost i dekoncentrira. Britanci su proveli jedno ispitivanje gdje su vozaču koji samo sjedi u vozilu (simulatoru) napričali hrpu informacija i poslije toga tražili od njega da to ukratko prepriča s nekim detaljima (boja nečega, veličina itd.). U drugom slučaju su simulator pustili u promet (virtualno) i tjekom vožnje su tu priču ponovili. Tip koji je bio u simulatoru bez vožnje skoro sve je ponovio, a tip u simulatoru u vožnji ne da nije znao detalje, nego nije uopće skontao priču. Naravno test su ponovili na velikom broju dragovoljaca, a rezultat je bio isti. Tu sam zaboravio napomenuti da je tip koji je vozio napravio hrpu prometnih grešaka.
 

dorian

New member
A onda koji k.. će nam bluetooth povezivanje moba i auta? Što većina govori, razgovor za vrijeme vožnje sa ili bez ruku je opasno. A bitno je da ti bluetooth za c4 picasso kao dodatnu opremu naplate 3000 kn. To je debilizam u zakonu.
 

deda

New member
Ista je stvar kao dozvola za oružje,a koji će ti kur....kad ga ne smiješ nosit,glavno da se proda pljuca i metki,ajd ga nosi i pucaj,pa makar u zrak,koji je tu debilizam,jer nije debilizam da moraš biti lojalan firmi dan i noć na raspolaganju,a onda te poslije jebu djeca i vlast kakav si roditelj da se ne brineš o njima nego ih prepuštaš ulici.Jesi glavni frajer ak imaš jednu ili više ljubavnica,a kada se to sazna u javnosti obese te na stup srama,dakle u svemu je dvolićnost i dok se mlati para nikoga nije za niš briga sve dok ne nastane neko sranje e onda ispadneš notorna budaletina.
 

Marko

Well-known member
A bitno je da ti bluetooth za c4 picasso kao dodatnu opremu naplate 3000 kn.
Puno i previše! Al igraju, gdje su nestali dani kad su ugrađivali radio/cd kao zasebnu komponentu koju si kao ciglu mogao izvaditi i zamijeniti boljom - prijemnikom sa blututom ili s kim već po vlastitoj želji. Evo na radiu se tojota hvališe da s autom moreš i na fejs... ajmeeeeee svijetaaaa...
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Ista je stvar kao dozvola za oružje,a koji će ti kur....
Kaj, kaj će mi... Pa ak mi neko stane nogom na dvorišče ima da najeb3. :D

Što većina govori, razgovor za vrijeme vožnje sa ili bez ruku je opasno.
To je apsurd kojeg sam naglašaval. 155 radnji u autu je opasno, plus to kaj veliš; i s rukom i bez, al daj takni mobitel i ode 500 kuna.

Polu zakoni u polu državi.
 

amorphis

Member
ja se nikome ne javljam dok vozim, pa makar zvao i Josipović hehe
Slažem se potpuno s dedom...totalno zabraniti mobiteliranje (i handsfree)
Nedavno jedna vozačica u mrcini od bembare X5 izlazi na glavnu cestu, ja ulazim s te glavnu u tu ulicu gdje je ona, ona naravno prica na mob, vozi po srtedini ceste, izlazi na glavnu i skreće bez žmigavca...a ja "skroz smiren" nakon svega toga skrenem u tu ulicu...
To je samo jedan primjer...cega sve nema kod nas...i Chuck Norris bi se zamislio...
Da se vratim na mobiteliranje...tijekom vožnje 0 bodova a i inače bi trebalo što više smanjiti ovisnost o mobitelima a također i o računalima...pojest će nas ta tehnologija koja direktno ujteče na živote, vrijeme je za obračun protiv svega toga...
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
ja se nikome ne javljam dok vozim, pa makar zvao i Josipović hehe
Ne bi se ni ja javil josipoviću. Ko ga hebe. Al, da me Opačićka zove, e njoj bi se bogme javil. :)

Slažem se potpuno s dedom...totalno zabraniti mobiteliranje (i handsfree)
I PUŠENJE u autu treba zabraniti. LOL

Nedavno jedna vozačica u mrcini od bembare X5 izlazi na glavnu cestu,
Èuj, ta u bembari i još iks petici ne bi dala žmigavac nit da nije mobitelirala.
Vidi ovo: http://www.njuz.net/vozac-audija-dao-zmigavac/

pojest će nas ta tehnologija koja direktno ujteče na živote
Slažem se 100%

vrijeme je za obračun protiv svega toga...
Tak je, ja sam si odlučil zahititi mobitel u smeće. Èim si kupim novoga. :D
 

malomorg3n

New member
Nedavno su istraživanja pokazala da je čak i handsfree opasan jer jednostavno pri telefoniranju koncentracija drastično opada, mozak isključuje praćenje događaja na cesti oko tebe i pokušava vizualizirati razgovor koji vodiš.
A da mjenjanje CD-a, pušenje,traženje naočala,jedenje i ostale stvari mogu biti opasne, osjetio sam i na vlastitoj koži....
A sada pitanje za žensli dio populacije za volanom:)..kako to da Vi sve možete raditi i nekoliko "operacija" odjednom (barem se to tako tvrdi) a ne možete, recimo, uključiti žmigavac, prebaciti u nižu i provijeriti mrtvi kut....;)
 

dorian

New member
A sada pitanje za žensli dio populacije za volanom:)..kako to da Vi sve možete raditi i nekoliko "operacija" odjednom (barem se to tako tvrdi) a ne možete, recimo, uključiti žmigavac, prebaciti u nižu i provijeriti mrtvi kut....;)
Ma nije da NE MOGU, samo zašto bi ostali trebali znati kamo će ona, što je uopće mrtvi kut i zašto prebacivati u nižu kad vozi i ovako! :)

I PUŠENJE u autu treba zabraniti. LOL

Ovisi koje pušenje.

Èuj, ta u bembari i još iks petici ne bi dala žmigavac nit da nije mobitelirala.
Vidi ovo: http://www.njuz.net/vozac-audija-dao-zmigavac/


Možda audi ima opciju automatskog uključivanja žmigavca:rolleyes: za koje ovaj budalaš sa lažnjakom rolexa nije imao pojma da ima.
 

Damaj

Active member
Da dodam ovdje jedan primjer iz nogometa. Neki pametni trener vrhunske momčadi zaključio kako igračima duga kosa odvlači dosta pozornosti tijekom igre, jer igrači je kao non-stop glade, popravljaju frču... a sve to rezultira lošijom igrom. I on tako sav pametan odluči kako se svi igrači moraju ošišati, sve dok mu jedan igrač nije postavio pitanje a što će biti sa jajima, jer je poznato i to da se igrači non-stop češkaju i namještaju jajca!?
 
Na vrh