Kvačilo i dvomaseni zamašnjak

Superior

New member
Moj C4 Picasso 2015 g. s robotiziranim mjenjačem 1.6 hdi 85 kw VIN: VF73D9HC8FJ561850 treba novi set. Prolupao je dvomaseni. Moj mehaničar nije specijalizirao Citroene pa tražim pomoć za odabir odgovarajućeg seta. AKo netko ima ideju molio bi za pomoć.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam za moj 2.0 uzeo LUK, neki uzimaju SACHS. Po broju šasije mozes od bilo koga dobiti odgovarajući. Posto je robot, kvacilo je isto kao za manuelni. Potisni ležaj (druk) je hidraulični. Ako majstor ne zna sa robotima, trazi drugog, jer mora posle programiranje da se uradi.
 

Superior

New member
Ja sam za moj 2.0 uzeo LUK, neki uzimaju SACHS. Po broju šasije mozes od bilo koga dobiti odgovarajući. Posto je robot, kvacilo je isto kao za manuelni. Potisni ležaj (druk) je hidraulični. Ako majstor ne zna sa robotima, trazi drugog, jer mora posle programiranje da se uradi.
Koliko te ta priča stajala?
 

markan1000

Well-known member
Mene je Valeo set s velikim popustom 2021. došao cca 500 EUR. E sad za ruke ne znam točno jer sam zajedno s kvačilom odradio još neke stvari, ali ima tu posla. Dodaj barem još 100, 150, 200 ili koliko želiš da se manje neugodno iznenadiš :)
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Ja sam za moj 2.0 uzeo LUK, neki uzimaju SACHS. Po broju šasije mozes od bilo koga dobiti odgovarajući. Posto je robot, kvacilo je isto kao za manuelni. Potisni ležaj (druk) je hidraulični. Ako majstor ne zna sa robotima, trazi drugog, jer mora posle programiranje da se uradi.
Na mom 2.0 iz 2008. je išao SACHS jer mi je tako majstor preporučio, da je u originalu.
I potvrđujem ovo sa programiranjem. Mora napraviti netko sa iskustvom.
 

gudelj

Member
Moj C4 Picasso 2015 g. s robotiziranim mjenjačem 1.6 hdi 85 kw VIN: VF73D9HC8FJ561850 treba novi set. Prolupao je dvomaseni. Moj mehaničar nije specijalizirao Citroene pa tražim pomoć za odabir odgovarajućeg seta. AKo netko ima ideju molio bi za pomoć.
Provjerim sutra koji set i koliko €
 

nero81

Active member
Donator foruma
Auto skoro 10god star, mozda je stiskao/lupao po kvacilu kao sivonja, mozda je bas ta pedala jedna od 100000 koja je imala gresku... prvi slucaj pucanja pedale za koji cujem. I opet citroen prvi u necemu :)
 

Cutac

Prèkaroš
Ok, to je propust sa strane Citroena, pedala mora izdržati sile veće nego što bilderova noga može ostvariti. No to na stranu, koliko loš vozač netko mora biti da radi otkazivanja kvačila udara u auto ispred sebe? To je za dozvolu oduzeti.
 
Na vrh