Krovni nosaci / kofer

Machi89bg

Member
Pozdrav,
Planiramo da kupimo krovni kofer za auto, posto je gepek vec postao mali :)

Da li neko ima iskustva vezano za model i iskustva? Ja sam nasao na citroen sajtu kataloski oko 500-600€ komplet sto je stvarno previse..

mene malo vise brine oko montaze nosaca jer ovaj model nema sine na krovu, vidio sam da postoje rupe kada se otvore prednja vrata na vrhu krova, ali mislim da je to za senzor a ne da se montira nosac :)

kakva su vasa iskustva?

Hvala
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Da li neko ima iskustva vezano za model i iskustva?
Thule Ocean 200. Proguta hrpu stvari. Šator, snowboard daske, štapove za pecanje, mreže, role, čak i manje dječje sanjke stanu. ;)

Rabljenog sam ga kupio na putu u Nizozemskoj. Naletio na Markplaatzu.
Mislim da me nije ispao više od 70-80€. Skroz u solidnom stanju minus neke točkice i par ogrebotina. Kroz DE i preko 160kmh, ništa mu.
Imaš i jeftinij Farad i još jeftinije neke no-name. Ne bih štedio na tome.
 

Milosh

Test
Hakr Magic 370, odličan kofer za duplo manje para od Thule kofera! Imaš u firmi u Laktašima, a možda još negdje.
 

Milosh

Test
Milosh Milosh tebe :D mislio sam da si montirao na C4... Jer na C4 nema rupa/adaptera za nosace, nego su stavljaju onako izmedju kedera i lima od krova i onda priteze...
Tako se stavljaju i na S60 i ok je to sistem, ništa mu ne fali. Ja sam za C5 imao Španske Cruz nosače i bili su katastrofa, jako teško ih je staviti i skinuti, plus što ih možeš pogrešno staviti tako da uopšte ne drže, što je jako opasno. Jako glup sistem. I za Volvo sam uzeo njihove nosače i ovi su ok, ali zato jer je drugačiji sistem fiksiranja i puno su jednostavniji.

Šta znam, gledao sam Thule kutije i poredim ih sa ovom mojom Hakr kutijom, i ne vidim veliku razliku, po meni Thule kutija ne vrijedi duplo više para. S druge strane, gledao sam Thule nosače i uvjerio se da vrijede tih para, barem kod auta sa kačenjem kao što je kod C5. Da mi sledeći auto bude takav, daću bez problema pare za Thule nosač, samo da poštedim svoje živce prilikom stavljanja i skidanja.
 
Na vrh