Krovni nosači

mrkee

Member
Bok! da li netko može dati savjet oko kupnje krovnih nosača a da nije Thule? Po meni mogli bi ovi Menabo Tiger XL krovni nosač 135 cm, ali na služb.stranici ih ne navodi. Radi se o c4 grand picasso sa integriranim vodilicama na krovu - znači ne mogu se potpuno obuhvatiti rukom nego su samo izdignute...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Vidi ako ovlašteni što nudi, na serviceu vidim tri opcije... od 1400-1500kn
 

KPoslon

New member
Ja imam original. Nebi se zakleo, ali mislim da su Mont Blanc, naravno piše Citroen na njima. Thule nisam našao ispod 2 kkn. Montaža bez alata za minutu. Zadovoljan
 

Milosh

Test
Sve hoću da ovdje odgovorim od kad je tema otvorena, a nikako ne stižem..

Ja imam iskustvo sa Hakr kutijom (Èeška) i Cruz nosačima (Španija).

Kutija je super, ništa joj stvarno ne fali. Lijepo izgleda i čvrsta je kao i Thule koliko sam vidio. Piše da je max preporučena brzina 130 km/h ali imam par kolega koji su ih vozili i do 180 km/h i nije im ništa bilo. Thule se malo jednostavnije kači za nosače, sa 4 matice koje treba zavrnuti rukom, a ova se kači tako da 8 matica treba zavrnuti rukom, ništa strašno. Nije teška, zapremine je 370 l i ja je bez problema sam stavim na nosače i skinem s njih (a nisam neka planina od čovjeka (184 cm i 85 kg)).

Nosači španskog prizvođača Cruz su loši, ne bih ih ti preporučio. Ja sam prvo imao njihove nosače za Citroen C5 i to je bilo katastrofa, komplikovano za staviti, teško za staviti, ne vidiš jesi li dobro stavio, a možeš pogriješiti na milion načina (a to su opasne greške). A na primjer gledao sam Thule nosače za isti auto i jako su jednostavni i nema šanse da pogriješiš. Onda sam za trenutni auto, Volvo S60 kupio ponovo Cruz nosače, ali zato što je drukčiji sistem kačenja pa su i nosači puno jednostavniji i lakše ih je staviti. Citroen u krovu ima kao onaj neki konusni vijak za koji se kače nosači a Volvo nema ništa, već se kače za sam gornji štok od vrata. Takođe sam gledao Thule za Volvo i opet su puno jednostavniji od Cruz-a, ali nisam mogao čekati 40 dana da ih nabave.

Što se tiče finansija:

Thule kutija oko 400 eura - Hakr kutija oko 200 eura
Thule nosači oko 210 eura - Cruz nosači oko 110 eura

Dakle, kombinacija Hakr + Cruz je duplo jeftinija nego Thule.

Da sad ponovo uzimam, uzeo bih Thule nosače i Hakr kutiju. Kutija ko kutija, dovoljno dobra i lijepa, nema neke mudrosti. Nosači s druge strane, em su Thule ljepši em su vjerovatno i kvalitetniji, em ih je puno lakše staviti, što štedi živce i vrijeme. Koliko sam se samo puta naljutio dok sam stavljao te Cruz nosače na C5... Eto tako, pozdrav.
 

Milosh

Test
A sad još jednom, za nas koji nismo članovi Ford foruma, molim...
Eeee, pa, ne može! :D

Vidim sad da ne vidite. To mi se učinilo kao najlakši način, zašto nešto dva puta stavljati na net kad može jednom...

E da, da popravite attachmente na forumu onda bi vidjeli. :whistling: :D

 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Ove nosace mi je kum neki dan uzeo i lidla za mondea karavana, kaze super stvar, jednostavna montaza... gonio neke stolove, super zadovoljan
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
On je imao neke žnj pa je nakon njih odahnuo sto se tice montaze, jer ih stavlja samo kad vozimo bicikla :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
E da, da popravite attachmente na forumu onda bi vidjeli.
---http://www.ford-focus-klub.com/index.php?action=dlattach;topic=6843.0;attach=15749;image---

Ovaj prvi link što si stavio se nebi na niti jednom drugom forumu (osim Fordovog) šljakao ;)

A što se ponude tiče, djeluje OK, nemogu nigdje na netu nać te proizvode jeftinije kod nas
 

Milosh

Test
Ovaj prvi link što si stavio se nebi na niti jednom drugom forumu (osim Fordovog) šljakao
Da, kontam sad da je tako. Meni ga je prikazivao izgleda zbog kolačića u browser-u. Vidio sam da nije klasični link, ali ajde reko možda će ga povući. :) Zapravo, mislim da bi ga bez problema povukao da se tamo nalazi u temi koja je dostupna svima za pregled..
 

thenoise

Member
Kad ima vec otvorena tema...
Imam C4 Picasso 2009. i htio bih krovne nosace. Na autu nema cepova gdje se postavljaju, niti se vidi da su nekada bili stavljani. Mogu li se kupiti neki univerzalni i koji, ili da gonjam neke originalne, makar i polovne? Da li se mora busiti kada se budu postavljali ili ide na neko specijalno ljepilo?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ima ''univerzalnih'' koji uhvate cijelu gredu, ali koliko vidim postoji ovakvo riješenje, 9416.A4, 1500kn u ovlaštenom

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako je, prema ovome što sam vidio, čini mi se da samo veći ''grand'' model ima uzdužne nosače.
 

thenoise

Member
Kako se ovo pričvršćuje?
Na krovne nosače ili mi se čini da ova kutija ima neke svoje mini nosače šta se uštekaju na mjesto krovnih?
 

marles84

New member
Pozdrav,

imam pitanje o krovnim nosacima. Kupio sam original citroen nosace, koje je covjek imao instalirane na C4 piccaso-u(kratkom) iz 2015.god. Nosaci su za obican krov, montiraju se na fixeve,ispod vrata.Njemu su isli normalno ali na moj C4 piccaso isti model iz 2013,jednostavno ne idu. Ako ih se montira, vrata se ne mogu zatvoriti ili se moraju silom gurati. Taj mali dio ispod je pod krivim kutem.Mogu pogoditi rupu ispod ali
to nije to? Dali se itko susreo s takvim problemom? Mozda su promjenili stvari izmedu tih godina, ne znam. Auti su isti na pogled, na mojem je panoramski krov ali to mislim da ne smeta jer sipke i guma legnu savrseno, ali ovi metalni dijelovi ne funkcioniraju? Postoji li vise vrsta tih fixatora?
 
Na vrh