Keyless i daljinski ne rade

djuan

Active member
Pozdrav forumaši. Problem na C4 Picasso 2 - od danas mi ne radi keyless niti bilo koja tipka na daljinskom, i to na oba ključa ?!?
Zamijenio sam baterije na oba, jer sam najprije mislio da su prazne, ali nije do baterija.
Mogu normalno otključati/zaključati mehaničkim ključem i upaliti auto kad stavim ključ u utor, ali ne znam zašto ne radi daljinski.
Imate li iskustava s tim? Probao sam inicijalizaciju napraviti prema tutorialu s YT, ali ne pomaže.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Deluje česta pojava, citao sam na Britanskom forumu o tome. Mislim da je rešenje samo zamena ključa. Da li kineski klon ili original
 

djuan

Active member
Riješeno.
Ljudi moji, nećete vjerovati koji je bio uzrok, sram me uopće pisati o tome.
Dakle, danas sam skužio da jedan ključ gubi kontakt. Uzmem drugi ključ, isto tako ne radi. OK, zamijenim bateriju na oba ključa. Radio sam to već 3-4 puta, uvijek bez problema sve radilo od prve.

Nakon zamjene baterija u oba ključa, i dalje ne radi. WTF!?!
Uglavnom, pogledao sam tonu tutoriala, resetirao sustav, probao sam sve živo.
Na kraju, već bez nade, pogledam još jedan tutorial, i čovjek snima kako mijenja bateriju, iusput kaže "remove any warning sticker..." i onda mi sine da na baterijama vjerojatno stoji onaj "do not swallow" warning sticker. Otvaram oba ključa, naravno da je naljepnica tamo i da nema kontakta.
Molim vas nemojte mi se rugati 🥴:eek:🤭

Zapravo, najgore je to da se dogodila slučajnost, ispraznila se baterija u "glavnom" ključu, a očito sam "rezervni" ključ prije X godina spremio u ladicu sa praznom baterijom, i još se to poklopilo s činjenicom da sam danas prao auto pod mlazom i eto ti sumnje "pa kaj je sad riknulo".
 

Pankoz

Active member
Isto tako, mislim da ne mozes zaključati auto ako ti je rezervni u autu
Tačno,iskusio sam to na svojoj koži lično kada sam putovao sa porodoicom na godišnji odmor.Rezervni ključ je bio u jednom od kofera pa se nakon zaključavanja auta opet sam otključao.Na moju sreću nije ništa ukradeno iz auta a bilo je takoreći na izvol`te.
To se odnosi isključivo na keyless sistem ključeva.
 

djuan

Active member
Inače, ja sam iz očaja išao raskopavati kutiju s osiguračima, i to onu nedostupnu lijevo ispod volana sa tonom žica naguranih ispred osigurača, jer sam u knjižici našao da je tamo 5A F12 osigurač za “modul paljenja bez ključa”. Naravno da je ispravan. Jao naljepnice 🫣😵💫
 

Srdjan_Va

Member
Nije kljuc ali me muci lampica od grejanja zadnje soferke, grejaci rade ali lampica ne radi kaada pritisnem touch dugme, da li se jos nekome ovo desilo?
 
Na vrh