Indicator failed!

Pankoz

Active member
Pre neki dan da krenem sa ženinim autom nešto na brzaka da odradim i nakon startovanja motora čujem zvučni signal i izbaci mi grešku na displeju "indicator failed".
Popalim redom svetla,sve u redu.Upalim levi žmigavac (pokazivač pravca),kad ono kao da je ubrzan svetlosni indikator na displeju za interval žmiganja koji isto prati brži zvuk intervala žmigavaca.Izađem napolje,sve lampice na poziciji žmigavaca rade.I desna i leva strana.Upalim sva 4 žmigavca i čujem onaj redovan interval žmiganja...niakavih problema.
U međuvremenu sam palio,gasio,zaključavao,opet palio auto i uvek je izbacivalo istu grešku,a sve sijalice su dobro radile i bile ispravne.Čak sam i odsopjio akumulator na desetak min,međutim ništa sa tim nisam dobio.
Ima li neko ideju o čemu se tu zapravo radi?Prilikom svakog narednog startovanja ta greška je bila uvek prisutna.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Najverovatnije zadnja grupa svetala, na strani na kojoj je ubrzan rad. Voda se sliva sa krova i redovno, na svakom autu udje kad tad. Izvadio bih tu plocu gde je sijalica i konektor koji napaja plocu pogledao da li ima tragova oksidacije i topljenja. Wd40 na 10 min da se osusi i spojiti opet.
 

Pankoz

Active member
I to sam uradio,ali zaboravio sam da napišem.
Obe komplet zadnje grupe svetala sam rastavio,pregledao vizuelno i baš naprskao sa wd 40.
I opet isti k...
 

Pankoz

Active member
Napred i pozadi nisu led,a čisto sumnjam i da je ona u bočnom žmigavcu led.Ipak je to automobil iz 2006-te.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probaj zamjeniti L/D žarulje... ja bi išao redosljed stražnje, prednje pa bočne, po težini. Možda nebi bilo loše nove odmah stavljat
 

Pankoz

Active member
Problem rešen!
Danas sam kačio nakon skoro mesec dana ponovo prikolicu i kako sam priključio struju od prikolice na priključak na autu,nestao je onaj problem...
Kad sam se prisetio tačno tih dana kako se pojavio ovaj problem ja sam kačio prikolicu na automobil.
Očigledno je bio problem negde u utičnici za prikolicu na samom automobilu.Neki od kontatkata je verovatno pravio problem.
Sada je sve ok i nema nikakvih problema :).
 
Na vrh