Grijanje sjedala

thenoise

Member
Pozzz svima.
Moj C4P ima Exclusive opremu u sklopu koje su grijana kozna sjedala. Ja ne znam postoji li vise vrsta istih, ali kod ovih se paljenje aktivira i podesava preko kotacica na zadnjem dijelu sjedala, sa desne strane kod vozaca, sa lijeve kod suvozaca. Iako je vozilo 2009.godiste, sjedala su u savrsenom stanju, mozda 90% od potpuno novih.
Nakon duzeg uvoda pitanje. Ne radi mi grijanje vozacevog sjedala. Elektricar mi je provjerio sve osigurace, kabele, relej u samom sjedalu, i kaze mi da mi je najvjerojatnije otisao sam grijac u sjedalu.
Eh sad pitanja. Da li je netko imao slican slucaj, kakvi su u biti grijaci u sjedalu, ima li to neki OEM broj da se moze naruciti i zamijeniti, i tako dalje? Ili da se izvadi sjedalo vanka pa da se provjere nekakva vidna fizicka ostecenja?

Nisam neki da volim da mi je guza vruca, ali mi je bitno da mi u autu radi sve, pa koristio ili ne :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da tu nema nekog smislenog popravka... tvornički grijači su obično stopljeni sa sicom, trebalo bi sve rastavit, počupati.
Ja bi gledao ili rabljeni sic koji grije ili aftermarket grijače koji bi radili sa tvorničkim ožičenjem
 

thenoise

Member
Kao u onom klipu kad lik trazi mobitel za kunu, "znaci, kur*ina" :)

Morat cu ga izvaditi da pogleda kakav elektricar gdje je prekid, samo se nadam da je barem vidljivo to, jer ako ce se morat parat sjedalo, nista od te ljubavi.
 

sir.Oliver

Well-known member
ne treba se " parati " sjedalo , već se samo skine koža . ispod je " grejna dekica " . sad , predpotavljam da je žičana ( ako bi bila karbonska , mislim da ne bi tako lako riknula ) . neke žičane imam od KIA -e ... glat nove , nikada upotrebljene ..... ako bi ti odgovaralo oblikom .....
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Te žice su stopljene u onu pjenastvu spužvu sjedala. Da bi došao do njih, treba otvoriti sjedalo i onda ići po žici i skalpelom skidati pjenu sa svih strana oko (tanke) žice, da bi našao gdje je kratki spoj. A to znači da ćeš uglavnom rasturiti ti pjenu i nećeš je moći (barem ne lijepo) vratiti nazad.
Ja bih tražio slupani auto s grijanim sjedalima. Jer ovo kad rasčupaš vjerojatno neće biti više upotrebljivo...
 

sir.Oliver

Well-known member
Te žice su stopljene u onu pjenastvu spužvu sjedala. Da bi došao do njih, treba otvoriti sjedalo i onda ići po žici i skalpelom skidati pjenu sa svih strana oko (tanke) žice, da bi našao gdje je kratki spoj. A to znači da ćeš uglavnom rasturiti ti pjenu i nećeš je moći (barem ne lijepo) vratiti nazad.
Ja bih tražio slupani auto s grijanim sjedalima. Jer ovo kad rasčupaš vjerojatno neće biti više upotrebljivo...
nije tačno . dekica se nalijepi na spužvu ... i prilikom popravke grijanja se raskopa samo gornji sloj , nešto kao platno ... evo , ovako to izgleda .... ove su glat nove . nikada nisu bile montirane . nabavljene ispod ruke . original od KIA automobila .
 

Prilozi

drago_st

Well-known member
Donator foruma
Tocno, treba unistit sjedalo za skinit grijace..kod francuza je to grijane katastrofa kvalitete..najbolje se pomirit da ne radi i gotovo..
 

Milosh

Test
Postoje i aftermarket grijači koji se mogu ugraditi u većinu sjedišta. Možda ne bi bilo uzalud izvaditi sjedište pa proučiti da li bi ugradnja bila moguća.
 

sir.Oliver

Well-known member
ako se može skinuti tapacirung ( koža ) sa sjedala onda može ubaciti i ove koje sam postovao .... ili kupiti karbonske dekice ... jes da su skuplje , ali su i kvalitetnije .
 

SYZAC

New member
Ako se OP sjeća, koji je osigurač u pitanju, meni naime ne rade oba sjedala, a po shemama koje nađem na netu, ne mogu otkriti koji je osigurač u pitanju....kontaktirao sam servis, uz sav trud ni oni nemaju mogućnost otvaranja shema za moje vozilo...C4 Picasso 1.6hdi 2008 Exkluziv oprema.
Hvala......
 
Na vrh