Gorivo sa aditivima

Nesomix

New member
Pozz svima. Evo vec godinu dana vozim c4 1.4 vti benzin. Prvi put sam nasuo aditivirano gorivo, na mojoj benzinskoj pumpi se ono zove G-drive, benzin sa 100 octana. Planiram da stalno sipam to gorivo. Pa me interesuje imali neko da sipa to gorivo, sta bude sa motora nakon 1000km voznje ili vise? Dali motor bude mirniji, tisi, dali se snaga motora poveca kao sto pricaju...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja od prvog dana sipam to, kao čistije gorivo na NIS pumpama i osim kad nisam u zemlji, 99% sipam tamo. Na ceo rezervoar, razlika mi je tipa 3e a motor lepo radi. Sigurno da je čistije gorivo, majstor i ja smo gledali filter goriva posle 13 000km. Bio je vrlo cist. Sto se tice snage motora, mislim da je to subjektivan osecaj da je auto kao jači. I ja uvek mislim kad sednem u njega posle malog servisa :). No, čistije gorivo moze samo da bude plus, a razlika u ceni je minorna.
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Jel tog ima u RH?
Ima. Mislim da je kaj se benzina tiče to bačena lova. Prije je s benzinom bil problem voda. Stare pume loše porozne cisterne ispod zemlje. Čistoća benzina, barem u HR, je uvek bila OK. Osim toga, nekaj pamtim iz kemije, i 100 oktana nemre bit nikako. :)

Kaj se aditiva tiče, to ima smisla kod dizela. Omjer aditiva na 1000 litara i cijene je OK.
U šleper točim vulgaris dizel. U HDi "premium" nakrcan kemijom i drugačije radi. Tiši je. Nijansa koja se osjeti.
 

Mirage

Well-known member
Ja na na svom 1,6 HDi nisam nikakve razlike uočio s jeftinim običnim dizelom i onim najskupljim.
 
Na vrh