Gearbox Faulty u 6-oj brzini iznad 112kmh

dancitr

Member
Nekih 280000 vjerojatno.
Već je bila prije getriba popravljana... Ležajevi ili tako nešto.
Sad auto ima blizu 340000... Jedino me smeta što izgubim tempomat kad se pojavi greška... Ne vrijedi zbog toga kupovati drugi ecu.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
S obzirom da je to relativno cesto na tim menjacima, rekao bih vrlo siguran. Ne bi trebalo da je previse skup. imate skidanje menjaca, i otvaranje. U Novom Sadu ima covek, i u Beogradu koju su zaista strucni za ove menjace. Ne znam kakva je situacija u Hrvatskoj.
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
jeftinije je sigurno od menjanja komplet kvacilo, drug, plivajuci. u svakom slucaju, mislim da je problem do toga.

nije retko da im odu zupcanici, to se menja. nije nista strasno.
 

thenoise

Member
Da malo ozivim temu, problem je 100% u zupcaniku 6te brzine. Neretko su pravili ovaj problem. Zamena zupcanika resava stvar.
Koliko si siguran da je greška kod zupčanika 6.brzine? Meni više liči na neki elektronski kvar, jer auto ide sasvim normalno...
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nije elektronski kvar, oni se drugacije manifestuju. Ako uzmemo da je dimenzija guma ispravna(215/55/16) jedini razlog može biti u samom menjacu(zupcanici)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam sve vreme govorio o 2.0 :). Kad mislim na zupcanike da stradaju, mislim na njihove lezajeve. Sto se desava bar ovde, jer su uglavnom polovnjaci presli puno. A za gresku u 6toj brzini. Na internetu je uglavnom vezano za zupcanik 6te brzine. Dijagnostika ce pokazati
 

dancitr

Member
Riješen problem nakon 4 godine.
Zamijenjen ecu cfc300p.
Vozio auto na popravak trešnje prednjeg kraja majstoru u Lomnicu... Ovaj naplati 1200kn i kaže više ne lupa... Pa dobro... Nisam primijetio da je lupao... Ali više ne trese jelda?... Pa trese i dalje... Ali mislim da je bolje sad...
A jesi promijenio senzor kak sam ti rekao... Nisam, ne treba... Nije u kvaru kaze... A lexia nemre ljepše reći.
Hm... Mislim si ja... Pa nemogu ti vjerovat ni da si mi prije tri godine zamijenio ecu kad sam te trazio... I dam si ja truda jedne subote i zamijenim ga... Auto vozi ko beba... Nikakve greške... Šaltanje puno prirodnije... Sto posto je stari bio od 1.6 mašine/getribe.

Eto niko sretniji od mene hehe

Tri godine mi taj ecu zjapio u radionici misleći kako je pokvaren.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh