Focus mk3 1.6 TDCi (karavan)

Sale01

New member
nije Citroen, ali ajd.. ima zajednički motor. :) (85kW)...
imao 110000km kod kupovine, provjeren u ovlaštenom i preko one web stranice (zaboravih sad naziv).
prešao sam nekih 3000km, i zasad bih rekao da je dosta dobar.
2014. je napravljen, i ima dosta opreme... kao npr. zimski paket (grijani volan, prednja šajba, sjedala, neki dodatni grijač, i sl.), navigacija, low speed safety system, senzori kiše, svjetla, esp, automatska dvozonska klima, tvornički zatamljene šajbe, 16" felge, parkirni senzori naprijed i nazad, onaj park pilot ili kako se već zove, i tak... nema recimo tempomat, ali priprema sva je tu. ništa čudno za Ford, hehe.
u usporedbi sa 1.8TDCi je nekako pitomiji.. uglađeniji, nešto sporiji mada su jednake snage. ok, teži je, drukčiji mjenjač i sl.
 

Prilozi

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
prednja šajba
Vidiš, ne znam tko još ima grijanu šajbu u toj klasi. To sam samo na Focusu i Mondeu vidio. To je imao onaj Mondeo još iz 2001. Mislim da je to dvojka. Ili trojka. U svakom slučaju odlična stvar. Nema struganja, jutarnji led na šajbi je gotov u 30 sekundi. Jedino se one žićice ponekad vide u šajbi. ;)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nisam 100% siguran, ali kao da sam čitao da Ford ima patent na taj grijač.

Čestitke na autu, Focus je uvijek bio dosta pametna kupovina :)
 

Sale01

New member
hvala kolege. :)
vide se žičice, da, ali dok god budu radile ok, ne smetaju. ;)
također je i sama šajba pretpostavljam dosta skuplja od obične u slučaju puknuća, ali šta se može. osiguranje pokrije barem dio cijene.

na mk1 me to i živciralo, ima slabiji paket opreme pa to fali, a svake zime sam se sjetio te grijane šajbe.
 
Posljednje uređivanje:

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
također je i sama šajba pretpostavljam dosta skuplja od obične u slučaju puknuća
Saint Gobain, s ugradnjom, ti je oko 1300 kuna.
Iz nekog razloga, većina daje jamstvo na rad, ali ne i na samo staklo. :) Interesantno.
 

diegos

Well-known member
Vide se žićice ako bas gledas u staklo (pogotovo prema vedrom nebu npr), al normalno u voznji ih niti ne primjetis... imale su to i neke mazde, valjda dok je bila suradnja s fordom... sretno s auticem :)
 

Sale01

New member
hvala svima. 🍻 🍻

slažem se sa svim napisanim. :) naime, kada sam kupovao mk1, nisam imao love za RS... pa sam se morao zadovoljiti sa malim "sličnostima", kao što su troje vrata i mislim alarm koji imaju zajednički. i to je to. :)
mislim da su sa mk1 napravili pravi posao, poslije su krenule razno-razne uštede na materijalima i sl, kao i kod ostalih proizvođača. kad ja velim da mi je mk1 ljepši, obično mi kažu da sam ostao u tom vremenu, hehe... :)

što se "žičica" tiče, moguće da je Mazda imala, da... tada je bila pod Fordom pa su svašta dijelili. a danas svi dijele sve sa svima. :)
 
Na vrh