Fiesta Ford - pumpa goriva, uložak pumpe

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Živili!

Jutros žena sjeda u auto, (vergla, vergla) auto neće upaliti. Senzor bregaste, senzor radilice, bobina, akumulator, sve radi. Skinem dovod goriva, dajem kontakt, ne šprica. Udren šakom nekoliko puta u rezervoar, upali! Nema šta neg pumpa. 99% je pumpa. Najgluplji mogći kvar. Sad će devet puta uapaliti, deseti put možda neće. Nije pouzdan.

Šta je sad za prominit? Cila pumpa ili, vidim, neki govore, samo "uložak" pumpe. Šta je šta? Šta je za prominit? Šta mi je sad ispravno čint? Nadao sam da je neki senzor i da mogu sam.
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
1.25 Duratec, 2011.

Edit: jeidno šta mi još pada napamet, da nije filter. S obzirion da ja ne vodin brigu u njemu, ko zna kad je to i prominjeno, ako uopće ikad je. To bi isto moglo zayebati pumpu.
 

Cutac

Prèkaroš
Njoj bi trebala ići ona potopna šuplja pumpa, tj. ne vjerujem da se prodaje u dijelovima.
Kada budeš mijenjao, dobro operi sve oko pumpe i usisaj, da ti ne padne smeće unutra. Operi brake cleanerom ak nemaš kompresor.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
To s uloškom ti se neće nitko ići zafrkavati niti ćeš, koliko vidim, naći samo uložak po kataloškom broju. Jedino da raskopaš sam, pa hodaš okolo s uloškom i tražiš po mjeri. Svakako bih u paru s novom pumpom stavio i novi filter. 50 kuna gore-dolje.

Vrlo glup kvar. Sreća što je pakriran bio, a nije u vožnji stao. ;)
 

sir.Oliver

Well-known member
na tvome mjestu , najprije bih odspojio pumpu i kompresorom puhnuo zrak u suprotnom smjeru .... par puta okrene pumpu i ako ima usisane nečistoće , izbaci je van . lično iskustvo sa Floridom EFI i yugom EFI . .... bio lijen , pa mi se nije dalo skidat rezervoar sa floride . pomoglo je u oba slučaja .... kasnije na još nekim autima , ali to ja nisam , to su odradili vlasnici sami . na moj savjet . Floridu i Yugo sam osobno odradio tako .
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Neću se ni zafrkavati s tim popravcima. Već sam zva i naručija novu. Stura ću je dobit i filter. Sve skupa niti 50€ Još mi je lk šta ga znam maka svoju maržu, jer mi je nešto dužan otprije. :)
Najveća yebada je, sad san iša provat, kad se makne plastični poklopac i poiskapča sve, samo pumpu izvuč. Jer drži ju metalni obruč. ne mš ga koncencionalnom metodom odvidat neg ga triba čekičen lagano. To je metal + benzin, nek mi baci iskru nestat ću skupa s Fiestom u plamenu. Možda je ipak bolje da dam nekom dvista kuna da mi to napravi, nego da proveden lito na intezivnoj s opeklinama 2. i 3. stupnja. :)
 

sir.Oliver

Well-known member
a zašto čekićem ? velike rohr zangle ne pomažu ? uhvatiti , ne horizontalno , već vertikalno i polako okretati ....
 

sir.Oliver

Well-known member
ajme judi ... pa zapaljiva su samo isparenja , ne i benzin .... slobodno ga udri , samo nemoj koristiti kaljen ili kovan alat ... podložniji je iskrenju
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Zbog para benzinskih san i odusta. Već kad makneš onaj plastični čep ispod tapeta, već se lagano čuti benzin.
 

sir.Oliver

Well-known member
ako si odvrnuo onaj plastični prsten , onda ti ostaje samo izvaditi pumpu .... ili si možda mislio na poklopac ispod sedišta , na podu , kroz koji se otvara rezervoar ?
 
Na vrh