Dpf i egr

heconja

New member
Ljudi dali netko od vas ima ugasen i izvaden dpf i egr off softverski,zanima me ako se ugasi dali na tehnickom skuze?Ako vas ima kaj to imate off kako prodete?
Npr izvadim dpf softverski ugasim iskljucim regeneraciju dali se prode tehnicki ako ne,dali bi se prosao da prije tehnickog samo naserafim drugi dpf?
 

visaluteju

Well-known member
Koliko sam ja cuo do sada se moglo proci ako je sve ok sa motorom i turbinom i kada se skine ekologija jer je mala razlika u emisiji stetnih tih sra*nja. Jedino ako slini turbina i ima nekih problema bude upitno. E sad oni najavljuju da ce navodno poceti vizeuelno i (ili) dijagnosticki otkrivati da li je dpf ili egr izvadjen. A kad ce poceti ne znam.
Valjda ima neko ko je to radio ili bolje zna pa neka se javi.... I mene zanima :)
 

Memphis

Active member
Ljudi dali netko od vas ima ugasen i izvaden dpf i egr off softverski,zanima me ako se ugasi dali na tehnickom skuze?Ako vas ima kaj to imate off kako prodete?
Npr izvadim dpf softverski ugasim iskljucim regeneraciju dali se prode tehnicki ako ne,dali bi se prosao da prije tehnickog samo naserafim drugi dpf?
Upravo radi toga su na tehničkom uveli provjeru putem spajanja na ECU.
Koliko sam ja cuo do sada se moglo proci ako je sve ok sa motorom i turbinom i kada se skine ekologija jer je mala razlika u emisiji stetnih tih sra*nja. Jedino ako slini turbina i ima nekih problema bude upitno. E sad oni najavljuju da ce navodno poceti vizeuelno i (ili) dijagnosticki otkrivati da li je dpf ili egr izvadjen. A kad ce poceti ne znam.
Valjda ima neko ko je to radio ili bolje zna pa neka se javi.... I mene zanima
Nije problem emisija već zacrnjenje na koje utječe DPF.
 

heconja

New member
ma za ecu se nebrinem jer kada netko tko to dobro radi,a zna se kod nas koji ljudi su dobri u remapu auta,oni kad ubace mapu ovi nemogu nista skuzit bitno je tko je radio i stavljao drugu mapu da dpf makne.
Zapravo ti stoji zelena kvacica da je tamo i da je sve uredu.Uvijek ima opcija vratit dpf i 100eura je nova prijava,ja sam uzeo zeni polovni auto i dpf i egr su off,pa me zato zanima dali netko je isao na tehnicki i dali je prosao da nisu skuzili bez da se ubaci 100/200kn..Ako nema nitko sa tim info budem ja javio u 8 mjesecu kada je registracija..Covjek od koga smo kupili auto on je prije tehnickog naserafio natrag dpf koji je citav(ispravan) otisao na tehnicki i nakon toga ga skinuo i stavio šuplji natrag..kaze da nije isprobavao ovak ic jer je imao taj dpf i pol sata posla je, pa ga je stavljao prije tehnickog taj dpf je dao sa autom..samo ako bi ga dugorocno ostavio nakon tehnickog, a nije prijavljen s:cenzura::cenzura::cenzura:ao bi ga jer nebi radio regeneraciju posto je off.
 

topolino

Member
ništa ti neče skužit samo vrati prazan lonac na auto da se baš ne vidi da je otvaran
ekotest je isti sa njim i bez njega a vidjet ga može samo u parametrima.samo pazi kome daješ radit off da ti ne s:cenzura::cenzura::cenzura:e komp,
 

Memphis

Active member
ništa ti neče skužit samo vrati prazan lonac na auto da se baš ne vidi da je otvaran
ekotest je isti sa njim i bez njega a vidjet ga može samo u parametrima.samo pazi kome daješ radit off da ti ne se komp,
Tko zna posao skužit će ... nisu svi tam koji rade budahle

Ekotest ne može biti isti sa DPFom i bez njega ... isto kao i sa/bez katazlizatora
 

Mirage

Well-known member
U euro 6 aute opće ne ide sonda samo se spoji na dijagnostiku za ekotest. Ja imam euro 6 sve ispitao i gledao na tehničkom. Njih samo zanima šta će dijagnostika reći.
 
Frend i skinuo DPF i ugasio EGR, i nova mapa naravno. Zadnje dvije godine prolazi na tehničkom bez problema, do kad će, vidjet će se.

Grand Picasso, cca. 2010 godište ili čak stariji.
 
Na vrh