Dizel u kanti?

Franz

Well-known member
Pozdrav,

Neobavezno pitanje, nisam sad opsjednut time, ali volio bih znati. Koliko dugo dizel može stajati PVC kanti za gorivo? Razmišljam uzeti jednu od 10 litara za imati u prtljažniku. 10 litara je ujedno u maximum za prijeći granicu. Dizel nije zapaljiv ko benzin, pa mi se ne čini opasno.

Zašto pitam, uvijek nastojim imati najmanje pola tanka u autu, jer što znaš.... :) Prvi put kad sam imao ispod četvrtine, dogodio se onaj zagrebački potres i za 30 sekundi nije bilo benzinske na kojoj nije bio red od pola kilometra, prošli mjesec u sloveniji sam bio na knap i prošao pored tri benzinske na kojoj je pisalo da dizela nema. Tako neke poluglupe situacije bih htio izbjeći. Ideja mi se ne čini kompletno blesava, ali netko me možda od vas demantira. ;)
 

sir.Oliver

Well-known member
ne savjetujem ti držati gorivo u plastičnoj kanti u gepeku . bolje uzmi metalni kanister ( fritz-ku ) , imaš ih i od 5 i od 10 litara . nitko ti za to neće praviti problema i ako budeš imao 20 litara . ( lično iskustvo . sa Signumom išli pre godinu dana u Odesu ( Ukrajina ) ... a kako tamo nisu kvalitetna goriva .. poneo sam 20 litara rezerve ( za zlu netrebalo ) i naravno , pre granice napunjen rezervoar " do čepa " ....​
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Ideja mi se ne čini kompletno blesava, ali netko me možda od vas demantira.
Ja bi radije češće svraća na benzinsku nego imao kantu goriva u prtljažniku. Istina, dizel nije zapaljiv ko benzin, ali smrdi u vražju mater. I neka ti se kap dizela izlije, ostat će ti masno i taj smrad ti ni Bog neće izvući više. Ali ako ti je puna do čepa i neće se kondenzirati, onda imaš sigurno prostora 6 mjeseci.
bolje uzmi metalni kanister
Zašto je metalni bolji?
 
Posljednje uređivanje:

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Nisam pažljivo čitao i vidio da je motiv doskočiti ekstremnim prilikama. :) Nego, zašto je metalni bolji? ;)
 

sir.Oliver

Well-known member
Ja bi radije češće svraća na benzinsku nego imao kantu goriva u prtljažniku. Istina, dizel nije zapaljiv ko benzin, ali smrdi u vražju mater. I neka ti se kap dizela izlije, ostat će ti masno i taj smrad ti ni Bog neće izvući više. Ali ako ti je puna do čepa i neće se kondenzirati, onda imaš sigurno prostora 6 mjeseci.

Zašto je metalni bolji?
zašto je metalni bolji ? jednostavno ... toplotna dilatacija materijala , dihtovanje poklopca , čvrstoća pri eventualnom udarcu ......
 

bono

Active member
tzv. nepravilno "skladištenje" goriva treba paziti preko granice. obavezno metalni kanistar. pogotovo prije mjesec-dva kad se izvažalo iz mađarske. dosta ljudi imalo problema preko granice slo-hrv.
 

Franz

Well-known member
obavezno metalni kanistar.
Nigdje nisam našao da mora biti metalni. Samo postoji odredba o tih deset litara izvan i unutar EU. I spominje se "u prikladnoj ambalaži" za gorivo, ali ne i od kojeg materijala mora biti. Iu autu je spremnik plastični.
 
Posljednje uređivanje:

bono

Active member
Nigdje nisam našao da mora biti metalni. Samo postoji odredba o tih deset litara izvan i unutar EU. I spominje se "u prikladnoj ambalaži" za gorivo, ali ne i od kojeg materijala mora biti. Iu autu je spremnik plastični.
"prikladna" a svaki policajac razumije na svoj način ili kako mu paše. najmanje 5 dana u tjednu prolazim granicu.
 
Na vrh