Dilema 1.4 VTi ili 1.6HDi

Timo

New member
Pozdrav svima,

U procesu sam kupnje C3 Picasso, medutim ne mogu se odluciti da li 1.4VTi ili 1.6HDi motor.

benzinac je 2010. godina sa 60000km

dizelas je 2011. godina sa 90000km

ne znam kako su odrzavani, malo su vozeni jer su oba drugo vozilo u vlasnistvu, nazalost oba su vozile zene, znaci pretezno niski okretaji, gusenje motora i slicno :)

oprema im je ista, neka osnovna, nemaju nista posebno, rucna klima itd

radim izmedu 15000km do 20000km godisnje, i to je uglavnom 90% autoput, zivim u novom zagrebu a idem na posao u samobor zaobilaznicom.

oba su oko 43000kn

pretpostavimo da su oba koretno odrzavani, zanima me koji je bolja kupnja u smislu troskova odrzavanja do 150000km, oko te kilometraze prodajem dalje auto

i ako imate neku preporuku na sto bih trebao obratiti paznju kod provjere vozila prilikom kupovine

hvala unaprijed
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da nemaš šta razmišljati s tim autićem, ne vidim dilemu... ja bi svakako na dizela. Do 150tkm bi trebao odraditi bez nekih većih zahvata.
Provjeri kako je servisiran, dali štima kilometraža i za ostalo nema previše brige... da baš dolazi s nekim tvorničkim greškama, nisam čuo.
 

ante66

Active member
Dizel samo radi manje potrosnje i kilometraze koju mislis godisnje raditi.
Ako je sa autima sve kako prodavatelj kaze ,budes izuzetno zadovoljan.
 

sir.Oliver

Well-known member
u pravu su momci . ja imam 1.6 VTi... ( atmosferac , 2017 godište ) i nisam nešto zadovoljan njime . stari signum (2003 , 2.2 dtr ide ko mina) , ovaj je ko da imam stojadina , iako ima 115 konja
 

DS9

Active member
S tim što će se za HDi morati dodatno razmišljati o FAP/DPF i tome koliko je eventualno zapušen (a u vezi toga da ide namensko ulje u njega tj. po normi PSA B71 2290).
 
Na vrh