Cviljenje zadnjeg ovjesa

markan1000

Well-known member
Ekipa, imam jedno pitanje.
Što bi po vama bio ovaj zvuk s videa koji dolazi iz ovjesa? U pitanju je stražnji desni kotač. Dobivam proturječna mišljenja, pa me zanima i vaše

EDIT:
ne znam koji format videa podržava...
 
Posljednje uređivanje:

markan1000

Well-known member
zahebavaš se ti, ali znaš kako se to čuje unutra dok se voziš? za propucati se.
to se već bilo ranije čulo, i onda sam u 1. mjesecu mijenjao amortizere i taj zvuk je nestao. Sad, 7-8 mjeseci kasnije, eto ga opet. Po nekoj logici moglo bi biti do amortizera, ali ne znam zašto bi oni tako cvilili?
 

Cutac

Prèkaroš
Neka guma cvili, pošpricaj silikonskim mazivom dio gdje šipka ulazi u amortizer(ona kromirana) pa vidi hoće li prestati.
Moraš ganjati što se čuje, redom rastavljaj i eliminiraj. Kapa ne vjerujem da bi se tako čula, ali probaj, mogao bi biti donji selen amortizera(kojim se kači na most).
Netko nek ljulja, a ti osluškuj i špricaj kakvim lubrikantima da vidiš jel se mijenja.
Sve oko amortizera možeš eliminirati i tako da izvrneš donji šaraf da amortizer slobodno visi i onda ljuljaš.
Mogu biti seleni mosta, ali oni ne bi tako cvilili, oni više škripe.
 

Mirage

Well-known member
Meni je tako cvilio kada je vrh amortizera zapinjao za šasiju na opelu e sad kako je na citroenu ne znam provjeri oni gumenu kapu moglo bi biti tu problem.
 

sir.Oliver

Well-known member
Neka guma cvili, pošpricaj silikonskim mazivom dio gdje šipka ulazi u amortizer(ona kromirana) pa vidi hoće li prestati.
Moraš ganjati što se čuje, redom rastavljaj i eliminiraj. Kapa ne vjerujem da bi se tako čula, ali probaj, mogao bi biti donji selen amortizera(kojim se kači na most).
Netko nek ljulja, a ti osluškuj i špricaj kakvim lubrikantima da vidiš jel se mijenja.
Sve oko amortizera možeš eliminirati i tako da izvrneš donji šaraf da amortizer slobodno visi i onda ljuljaš.
Mogu biti seleni mosta, ali oni ne bi tako cvilili, oni više škripe.
jarane ... selen je kemijski elemenat koji se koristi kao ispravljač u elektrotehnici . na osnovu kontexta , predpostavljam da si mislio na silent blok - silent a ne selen . hvala .
 

sir.Oliver

Well-known member
kada bih tu tvoju mogao malo posoliti . ja ovde više niti jednu jedinu riječ neću napisati !!! neće me nitko ovdje vredjati i ponižavati , samo zato što sam netkome skrenuo pozornost na pogrešku . izvini , ali što je puno , puno je . hvala ,

za mene je ovo AD ACTA i nemam namjeru dalje komentarisati . izlišno je .....
 

markan1000

Well-known member
Da se vratimo na temu, špricao sam, ali bez rastavljanja, i zasad bez uspjeha. nevjerojatno je kako je nemoguće za odrediti odakle točno zvuk dolazi. uglavnom, nekako najviše sumnjam na ovo što je Cutac spominjao
pošpricaj silikonskim mazivom dio gdje šipka ulazi u amortizer(ona kromirana)
špricao sam i taj dio, ali čini mi se bez promjene u zvuku. međutim, muči me to jer mi se, barem na oko, čini da ta šipka nije centrirana dok ulazi u amortizer, Odnosno s jedne strane oko šipke ima dosta lufta, a s druge ko da struže. Recimo na drugom, lijevom kotaču također nije centrirana, ali sa svake strane ipak ima lufta. Je li to normalnoda se negdje dodiruje? Gledajući po netu slike nekako mi se i ne čini baš normalno
 

Cutac

Prèkaroš
Aj slikaj ili snimi.
Tu je "luft" normalna stvar, ali ne bi smio biti oku vidljiv, pogotovo ne do mjere da nastane rupa između stanchiona(jbg., ne znam hrv riječ) i lowersa(opet :D).
 

markan1000

Well-known member
uglavnom, ujutro je cviljugao još samo u desnim zavojima (i inače se onda najjače čulo), a popodne više uopće nije bilo škripe. valjda se sad sprej rasporedio, nadam se. Vidjet ćemo dokad će biti mir. Nadam se ne samo do sutra :)
 
Na vrh