cudan zvuk zadnji lijevi tocak

Machi89bg

Member
Pozdrav,

stanje na satu 178kkm...

prije mjesec dana mi se pojavio cudan zvuk u zadnjem lijevom tocku. Kada prelazim preko rupa ili "grubljih" nadvoznjaka cujem tup zvuk ili kao udarac u zadnjem lijevom tocku. Takav slican zvuk sam imao na opelu, samo na prednjom strani i to je bio znak da su otisle solje armotizera.

Pitanje je, sta bi moglo biti na zadnjem tocku, da li i oni imaju solje armotizera ili je drugaciji mehanicki sklop na zadnji tockovima? Mozda je lezaj?
Spolja kad se gleda sve je ok, auto nije spusteno ili nakrivljeno na tu stranu, samo kad se predje preko rupe cuje se taj tupi udarac....
 

Cutac

Prèkaroš
Vjerojatno kapa zadnja ili sam amortizer.
Tak je meni bilo na prvoj generaciji, promijenio oboje i prestalo je.

Onaj "klok" zvuk?
 

Machi89bg

Member
nisam pokusao da ljuljam auto da vidim da li se cuje, probacu sutra...

vise je onaj tuk zvuk...i to samo preko vecih rupa ili nadvoznjaka...
 

Cutac

Prèkaroš
Ne vjerujem da ćeš išta čuti ljuljanjem. Morao bi imati fajn razhebane amortizere da ljuljanje rukama uzrokuje lupanje.

Ako si sve selene provjerio, ostaju amortizeri i kape. Oboje je dovoljno jeftino da nema smisla ne promijeniti sve.
 

Machi89bg

Member
Hvala na informaciji!

Koliko jos moze toliko da se vozi od prilike? Tj da li moze nekako utice na bezbjednost? Kod majstora mogu tek za 1500km ili dva mjeseca :)
 

Cutac

Prèkaroš
Ha, to je relativno :)

Moj dok je lupao samo na ležećima i dubokim rupama sam ga vozio cca. 15000 kilometara jer sam rijetko čuo zvuk pa sam zaboravljao na njega.
Kada je počeo lupati barem jednom dnevno sam obistinio problem i promijenio amortizere i kape.

U teoriji ništa ne bi trebalo biti ako lupa, tako da vjerujem da nećeš imati ama baš nikakvih problema u 1500 kilometara. No to pod uvijetom da se radi o amortizeru ili nosaču amortizera.
 

Milosh

Test
Slažem se sa Cutacem, samo trebaš biti siguran šta lupa. Nedavno sam vozio P206 od punice majstoru, lupao je preko rupa. Ispostavilo se da je otišla kugla u (prednjem) lijevom ramenu, ali bila je toliko klimava da samo što se nije raspala. Da se raspala ode točak u stranu, a s njim i auto. Zato kažem, samo budi siguran šta je pa onda čekaj na popravak. :)
 
Na vrh