Cudan rad motora i zvuk

Yvan

New member
Dobar dan svima, kupio sam citroen c4 2011 godiste uredno servisiran 138tkm na satu trenutno, veliki servis na 128 uraden, i pojavio mi se cudan zvuk u dijelu motora dok vozim u 1,2 brzini, kao da diskovi kocnica grebu ali nije moguce jer su sva 4 diska i plocice promjenjene prije 5000 km, isto tako prije 2 dana sam cuo da i u leru i u brzini kada dodam gas ima zvuk laganog pucketanja, nesto kao struja, mjenjac jos nisam provjerio jer corona mi je sjebala mehanicara
 

markan1000

Well-known member
i pojavio mi se cudan zvuk u dijelu motora dok vozim u 1,2 brzini, kao da diskovi kocnica grebu ali nije moguce jer su sva 4 diska i plocice promjenjene prije 5000 km
iz ovog meni baš nije jasno je li sumnjaš na zvukove iz motora ili iz kotača

o kojem motoru se uopće radi? ja kad sam tek kupio C4 II, 1,6 hdi, cijelo vrijeme sam ga osluškivao. Motor je pun svakakvih zvukova koji su kod njega pod normalno, i nije mu se nikad ništa desilo
 

Yvan

New member
iz ovog meni baš nije jasno je li sumnjaš na zvukove iz motora ili iz kotača

o kojem motoru se uopće radi? ja kad sam tek kupio C4 II, 1,6 hdi, cijelo vrijeme sam ga osluškivao. Motor je pun svakakvih zvukova koji su kod njega pod normalno, i nije mu se nikad ništa desilo
1.6hdi 90 konja, ne problem nije u kotacima, dolazi iz haube ali cuje se pri mnajim brzinama kao stuganje kocnica, mozda je normlano, u 15tkm sta sam preso jedini problem sta sam imo je da je iskocilo service light za high beam light, mozda su normalni zvukovi ali ne znam prvi put se susrecem sa tim
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
ne problem nije u kotacima, dolazi iz haube ali cuje se pri mnajim brzinama kao stuganje kocnica
Teško je reći, ali imali smo ode na forumu baš jedan banalan primjer di se neko crijevo otkačilo iz nosača i lupalo i vibriralo kad bi motor baš na određenom broju okretaja uhvatija rezonanciju. Tako da može biti nešto posve banalno ili možda ležaj neki. Meni je čudno cvrčalo iz mjenjača. Već se pozdravio s kuplungom, a ono bio upravo nosač
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
Jesu ti promjenuli sve sto treba na tom velikom servisu? Nekad stave samo kaiš novi, a pumpu i spanere ostave stare? Ležaj neki, alternator?
 

Yvan

New member
Jesu ti promjenuli sve sto treba na tom velikom servisu? Nekad stave samo kaiš novi, a pumpu i spanere ostave stare? Ležaj neki, alternator?
Promjenili su sva remenja,lezajeve,nosaci motora, ulja (nisam vidio ulje mjenjaca jeli promjenjeno), filteri i oni valjci za remen, grijaci, znaci sve je kompletno mjenjano tako da sam miran sa svim tim samo ulje mjenjat i filtere
 
Na vrh