Citroen C3 1.4 HDI gasenje u toku voznje

Milos

New member
Postovani ljubitelji i vozaci Citroena,

Zamolio bih vas da mi pomognete jer ne znam vise kome da se obratim. Naime vozim C3 1.4hdi 2009. god nekih dve godine i od kada sam ga kupio imao sam problem sa njim. Problem je u tome sto auto zapisti i u toku voznje se iznenada ugasi (ugasi se motor) i pri tome na srednjem display-u iscitava greske poput (antipolution, oil pressure, air bag, safety belts...). Nakon toga vratim kontakt i kada ga ponovo startujem auto najnormalnije ide do sledeceg gasenja. Nekad mi se desi da kada ga posle gasenja startujem izgubim servo. Desi se da prodje nedelju dana a da se ne ugasi, a kad krene da se gasi on to cini dva- tri puta u toku dana. Kacen je na dijagnostiku i ona nije nista pokazala, odnosno svi parametri su odlicni. Jedan majstor mi je zamenio senzor radilice, nakon toga se nije gasio neko vreme pa je poceo opet, drugi mi je zamenio BSM pa se ni nakon te zamene nije gasio 12 dana i opet je poceo da se gasi. Primetio sam da kada je toplije vreme tada je gasenje ucestalije.
Malo sam razvukao sa pisanje ali sam prosto zeleo da detaljnije objasnim u cemu je problem. Svaki savet je dobrodosao.
Unapred zahvalan.....
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Meni djeluje da bi mogao biti nekakav banalan problem, tipa loša klema akumulatora ili njegovi kabeli. Moguće i sam akumulator.
Uglavnom ja bi kod dobrog električara, pošto mehaničari očito neznaju dalje od mjenjanja djelova napamet
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Slažem se. Akumulator loš, povremeno napravi propad napona na koji moduli podivljaju. Deja Vu.
 

Milos

New member
Obojica majsora su i bili autoelektricari, ovaj drugi sto mi je promenio BSM je majstor za francuze. Probacu sa akumulatorom, promenicu pa cu voziti neko vreme sa drugim.... Hvala na savetima
 

Dalibor

Dado Tornado
do akumulatora valjda nije osim ako ne crkava već više od dvije godine.
tu treba provjeri kompletan auto od svih spojeva na masu, BSI, elektroniku abs, elektromotor i elektroniku serva... to ni jedan meho ne bude našao. najbolje sve zamjeniti.

ali iz mojeg iskustva sa c3, zna ga zblesirati kada se auto drži na kvačilu dok je dignuta ručna kočnica. znači nemoj istovremeno imati potegnutu ručnu dok puštaš kvačilo i dodaješ gas.
isprobaj kroz mjesec dana pa javi. možda će se još koji put desiti greška zbog nepažnje ali trebalo bi se popraviti
 
Na vrh