Cd radio, disk neće van

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
ako ima dva antenska priključka , treba obratiti pažnju na koji se kači koja antena .
Naravno! Bijeli (AM/FM1 i sivi (FM2/DAB) konektori na žicama antene i na radiju. Nemreš pogriješiti...
Ako F Fan na sadašnjem radiju ima samo jedan priključak za antenu onda je to vjerojatno bijela žica.
RD4 ionako nema DAB pa se vjerojatno ne bi bunio niti ako bi se ta jedna žica splitala na dva FAKRA konektora...

PS: meni je RD4 s dvije antene uredno radio i jednako hvatao FM stanice i kad bih mu priključio samo jednu od njih (na odgovarajući priključak, naravno). Jedino bi na Diagboxu javljao da je druga antena nema signala, ali na samom radiju, tj. na displayu nije pokazivao grešku, niti je to zabilježio u Fault popisu...
 

Prilozi

Fan

Member
Jasno je za antenu u oznaku N2.
Ali šta je sa oznakama M-00, M-01, M-02 itd., u čemu je razlika? Hoće li radio iz Peugeota 207 ili 307 imati sve funkcije u Picassu? Te oznake nešto znače...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Jasno je za antenu u oznaku N2.
Ali šta je sa oznakama M-00, M-01, M-02 itd., u čemu je razlika? Hoće li radio iz Peugeota 207 ili 307 imati sve funkcije u Picassu?
To ne možeš znati dok ne probaš. Barem ja ne znam, a ne vjerujem da će ti znati odgovor niti u ovl. servisu...

Koje funkcije ti ima radio sad, osim što svira radio stanice i MP3 CDove? Pokazuje informacije putnog računala? To će raditi i bilo koji drugi iz 207, 307 itd. Ipak, izbjegavaj one iz Peugeota jer imaju drukčiju boju tipki: u Peugeotu su malo crvenkaste, dok su u Citroenima nekako žućkaste...

Imaš parking seznore i vizualni prikaz na zaslonu? E, to će trebati konfigurirati (ako već nije konfigurirano na radiju), isto tako i Aux ulaz...
Imaš dodatni BT "Nomad" modul (RD4 ga nema u sebi)? I to će trebati konfigurirati...
PS: jesi li siguran da je to RD4 (da nije RD45)? Daj koju sliku...

Ugl. malo je vjerojatno da ćeš ubosti radio s istim oznakama kao što je tvoj.
Ja sam ih na P407 dva promijenio i završio na trećem i svi su radili jednako, samo je trebalo VIN upisati.

Kad nabaviš radio i trebaš telekodirati - javi se pa ćemo laganini posložiti što treba uz kavicu...
Ili odeš u Promoauto u Bujiće i oni ti za pola sata dijagnostičkog rada obave kalibraciju radija - dobiješ sve identično kao na svome!
 

Fan

Member
Došao mi drugi radio, isti kao što imam u autu, ugradio novi, sve radi ali konstantno zvuk beep, beep, beep...
Mora lexia ili ima drugi način da se to riješi?
 

Milosh

Test
Dakle, software za dijagnostiku kod mehaničara to riješi, ne mora baš lexia?
Nisam siguran da li to mogu univerzalne dijagnostike. A pošto se radi o francuskom autu i francuskoj logici, ne bi me čudilo da mora biti Lexia, tj. Diagbox.
 

Fan

Member
Zeza i drugi radio. Kad je hladno, cd izbaci, kad je toplo, cd ostane unutra i danima kasnije izbaci, ali noću kad je hladnije. Ludost...
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Čudna pojava...
Ne bi smjelo biti razlike u izbacivanju CDa zbog temperature. Moguće da i taj RD4 ima problema s mikroprekidačem. Kad si onaj put vadio stari RD4 jesi li mogao doći do tog prekidača? Tj. je li na ovom radiju moguće očistiti ga ili poprskati silikon sprejem, da se ne zablokira odn. da ima nommalan (slobodan) hod?
Druga ideja; imao sam RT3 koji s jednom prednjom pločom nije htio raditi, ali s drugom je normalno radio. Možeš li promijeniti prednju masku s pripadajućom pločom i tipkama s jednog RD4 na drugi pa vidjeti ima li razlike / učinka?
 

Fan

Member
Previše me to tlači. Stalno neki problemi sa tim originalima.
Kako bi išla ugradnja drugog? Komande na volanu, funkcije vozila?
 
Na vrh