C4 II antensko pojacalo

dinko1981

Well-known member
Nedavno sam originalni radio zamjenio sa tipskim androidom i fm prijem je nakon toga toga bio jako los. Naknadno sam ugradio zasebno pojacalo i situacija se popravila ali je jos uvjek losija od originala. Sad me zanima dali je uredjaj sam po sebi losiji u prijemi ili tvornicka antena ima ugradjeno pojacalo koje je sada bez napajanja?
 

Cutac

Prèkaroš
Ne znam šta ima, ali VTS ima masu bolji prijem nego c4. Gold u Sisku u VTS nikad ne krči, a u c4 često i uglavnom ima dvije crtice od četiri. Još VTS ima kratku antenu.
 

dinko1981

Well-known member
Neznam za druge modele, mogu se samo referirat na ono kako je bilo sa originalom a kako je sad. Znam da neki njemacki auti imaju posebne konektore kojima salju napajanje za pojacalo u anteni, ali ovdje sve izgleda vulgaris
 

szahtila

Well-known member
Antena ima ugrađeno pojačalo. Da li napajanje ima veze sa original radiom, tj. da li se uključuje preko njega ili radi neovisno, ne znam
 

dinko1981

Well-known member
Predpostavljam da napajanje dobiva preko original radia jer sam nasao proizvod koji ima funkciju da tvornicka antena ima napajanje sa aftermarket radiom, konkretno za citroen modele

 

Milosh

Test
jer sam nasao proizvod koji ima funkciju da tvornicka antena ima napajanje sa aftermarket radiom
To je aftermarket pojačalo, a ne napajanje oem antene.

Ja sam koristio istu stvar na C5 sa Joying android HU-om i bio je ok prijem. Malo slabiji nego oem radio, ali ok.
 

dinko1981

Well-known member
Stiglo mi je ovo cudo sa slike i nije rijec o pojacalu vec zaista samo o adapteru koji pusta napon prema anteni tj. tvornickom pojacalu (tzv. phantom feed). Medjutim rezultat je isti kao i sa aftermarket pojacalom tj prijem je za nijansu losiji od tvornickog radija, ali bi taj adapter u svakom slucaju trebali isporucivat sa ovim android uredjajem jer bez napajanja nema ni signala.
 
Na vrh