C4 Gr. Picasso II - odabir zimskih guma

C4GP

New member
Poštovani forumaši,
imam C4 Grand Picasso (2014. godište, 2.0 HDI, automatik, 110 kW). Trenutno su na njemu ljetne gume: 205/55 R17.

Obzirom da autu ne mogu pristupiti jer sam u izolaciji, a totalni sam laik za auta, treba mi informacija koji profili guma dolaze u obzir za felge koje imam (može li npr ovaj model: Sava 215/55R17 98V ESKIMO HP 2 ili može li i ovaj: 215/40R17)? Da li u obzir može doći i neka druga visina osim 55?

Hvala unaprijed.
 

dinko1981

Well-known member
Bez atesta moze samo ono sto je tvornica navela kao opciju a to pogledaj u uputama. Ako zelis nesta drugo mozes birat ali u granicama da ukupni promjer kotaca ostaje u 3% razlike i radis atest (300kn).
 

C4GP

New member
Bez atesta moze samo ono sto je tvornica navela kao opciju a to pogledaj u uputama. Ako zelis nesta drugo mozes birat ali u granicama da ukupni promjer kotaca ostaje u 3% razlike i radis atest (300kn).
Aha, mislio sam da neko napamet zna koje dimenzije odgovaraju.
Trenutno zbog izolacije ne mogu pogledati - obično podaci o gumama stoje na vratima automobila. Kupit ću ono što proizvođač preporučuje, nego uopšte nemam ideju da li ide isti profil za ljetne i zimske gume.
 

C4GP

New member
Od 17-ki ti jedino mogu još 225 50 17.
Kada govorimo o veličini 17 - zašto baš ovaj profil 225 50, ide li i neka kombinacija 215 50 ili npr 215 55, jer vidim da su i takvi profili dostupni na tržištu.
Hvala još jednom. :)
 

C4GP

New member
Imas na guglu hrpu kalkulatora za izracun zamjenskih dimenzija guma

http://ratar.hr/kalkulator2.html

Ubacis sadasnju dimenziju i eventualnu novu zamjensku i vidis kolika je razlika, do 3% prolazi atest
Hvala lijepo, nisam uopšte znao da to može tako ići - jednostavno sam u drugom svijetu, auto mi služi za prijevoz između dvije destinacije i sve što mi treba pitam one koji se bolje razumiju od mene. :)
Hvala tebi i svima ostalima koji ste voljni za pomoći.

Lijep pozdrav
 
Na vrh