C3 1.4 HDI

Brruno

Well-known member
Pozdrav. Imam pitanje za znalce. Kakva je ovo folija na slici?

Šogi kaze da mu se auto brze grije ,a meho kaze da je to nekakva zastita koja kosta 1000kn i treba nova? Htio sam pitat zasto se uopce "kvari" ta folija, tj jel može negdje drugdje biti uzrok ili je ta zastita takva u biti i mijenja se nakon 150tk koliko ima auto ( ako ima toliko,tko ce ga znat)

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Milosh

Test
Te zaštite na turbini u principu samo štite poklopac motora od prevelike temp. turbine, da se ne bi platika oštetila. Obično to bude alu lim a ne folija. A toliko košta zato što je ovlašteni mogu toliko naplatiti, u principu je to obični lim koji je tako izrezan i savijen.
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Zar tu ne ide neka obloga od azbesta ili drugog nezapaljivog, a izolacionog materijala, pa tek preko aluminijum? Sama aluminijumska obloga ne sprečava prenos toplote, naprotiv.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Šogi kaze da mu se auto brze grije ,
By keeping the heat inside the turbo, the turbo shield reduces the ambient heat in the engine compartment. This can improve overall engine cooling and reduce heat soak into the fuel, brake, power steering and air conditioning systems.
Ovako stara orginalna izgleda, znači netko se igrao.
Dalo bi se možda skinuti sa rabljenih, ili iskemijati nešto novo
 

jboban

Istrajno trajni poèetnik
Moj slučaj. Ovo što mislimo da je aluminijum je sendvič, a aluminijum je samo okolo izolacionog materijala.
 
Na vrh