Brtva za stražnje svjetlo

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav!
Sad kad su bile ove kiše, stražnje lijevo svjetlo mi se napunilo vodom i kad sam izvadio kućište žaruljica vidio sam da je brtva na nekim mjestima mokra i iznutra i izvana što znači da je tu negdje pustila.
Da me sa slijedećom kišom ne dočeka mokro svjetlo, htio bih promijeniti brtvu, a ne znam gdje da ju nađem. Zvao sam Tokića i Krešu, ali kažu da to ne drže.
Jel ima tko kakvih saznanja ili da silikonom nešto zmrljam? :hm:

I skužio sam da mi lijevi žmigavac nije narančast nego bijel jer je popucala farba na žaruljici. Jel organi zakona to gledaju kao neispravnost? :thinking:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Jel ima tko kakvih saznanja ili da silikonom nešto zmrljam?
koliko je meni poznato da ne postoje zasebne brtve na svjetlima jer to bi trebala biti nekakva diftung smjesa koja se stavlja kod sklapanja stakla i kučišta ako mislimo na isto. Ako ti tu pušta znači spoj kučišta svjetla i stakla onda to samo zasilikoniziraš ali traži bolji silikon tipa limarskih silikona koju imaju visoku izdržljivost i elastičnost.

A što se tiče žute žaulje ako gledano iz vana je imalo žuto je ok ako je skroz bjelo onda te najvjerovatnije na tehničkom neče pustiti.

A mogo si staviti i sliku da vidimo o čemu se radi.
 

Cutac

Prèkaroš
Nije brtva između poklopca i kućišta nego između kućišta i onoga na čemu stoje žaruljice.
Budem slikao onda pa će se lakše skužit :)
A svjetlo je skroz bijelo.

Evo slika. Brtva se nalazi na ovom dijelu sa žaruljicama.

Evo i slika auta bez svjetla, tek se sad vidi koliko je veliko svjetlo :)



 

ZlatkoC4

Well-known member
To je najvjerovatnije onda klasična nasjedajuča brtva. Trebao si pitati u citroenu dali oni imaju. ako ne onda češ morati nači tko ima takve nasjedajuče brtve u metrima i sam je spojiti.

A možeš pogledati isto gumene brtve za stolariju njih imaš i ravnih pa bi se dalo upasati ako ne nađeš orginal. jednu stranu zaljepiš trajno sa metaprenom. A druga će sama naleći kad spajaš nosač žarulja i kučište.

A ovo dođe ko fotelja na autu kad nema zadnjeg svjetala:grin:
stvarno je ogromno.:surprised:

C4 je naljepši sa ovom Babylon crvenom:grin:
 

Cutac

Prèkaroš
Neka spužvasta brtva je u pitanju.
Budem vidio u Citroenu jer mi ništa drugo ne pada na pamet. Ili ova tvoja solucija sa ljepljenjem :)

A je, rupa je ogromna, da se nasloniti na nju :grin:

I slažem se da je crveni najljepši, ali svaki dan ga gledam i sad mi je postao običan :hm: :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
cca. 7mm širine i oko centimetar visine.
imaš u pevecu i kauflandu poluguminiranu traku za izolacije stolarije vrata pukotina u građevinarstvu. U prodavaoncama šarki, brava, kuhinjskih elemenata imaš i na metre kupiti razne brtve raznih oblika. jedna strana mu je samo ljepljiva i budu raznih oblika i dimenzija osobito u pevecu. to bi ti trebalo biti ok budu u smeđoj crnoj i bjeloj boji.





ovako ti to izgleda pojedinačno i na metre. samo si gledaj da je ili kvadratna ili više prema gore okrugla tako da što bolje ti zabrtvi.
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala na ideji! :D
Budem pogledao prvo u servisu, a ako nema, onda se bacam da uradi sam opcije!
Ne mora biti ni jako visoka jer ovo sa žaruljama i ovako ne ostavlja baš puno lufta između kućišta kad se stavi pa će ta traka gore biti super. Moram samo potrefiti da ne bude ona s rupom kroz sredinu :weeabooface:
 

Cutac

Prèkaroš
To mi se sviđa :grin:
Znam za one četvrtaste spužvaste i ovalne sa rupom.
Ali oko toga ću se mučiti ako u ovlaštenom nemaju.

Hvala Zlatko! :grin:
 
Na vrh