Bluehdi-greška urea

riffhard

New member
Evo ako kome budem od pomoći, da vam kažem svoje iskustvo sa ad blueom...

Jedan dan upalila mi se lampica i obavijest o urei... na prvim tren mi se učinilo da se potrošila i da je treba nadoliti. Nakon nadolijevanja, opet isto, nikakva promjena. Počeli su mi se km odbrojavati...
Prolistao sam sve žive forume i odlučim izvaditi čep sa rezervara... A to mi je trajalo dobrih 10tak dana (upaljena obavijest)... Nakon izvađenog čepa, nakon što sam odradio 20-30tak km, auto je napravio dijagnostiku i obavijest/alarm se povukla i hvala bogu, evo već 2 godine sve ok.

Tako da nije uvijek gotova priča... ja sam imao sreće što je pumpa još bila u funkciji, ali je očito bila pod opterećenjem i davala signal na senzor.
Također, ekipa zna isprazniti rezervar uree, uliti destilirane vode, tako da se kristali uree isperu jer oni se vremenom kristaliziraju.

Eto, nije problem provati čep izvaditi :) pa možda nekome i pomogne.
 

gudelj

Member
P508.. evo nedavno isključio se Blue, iako sam uvijek tankao shell + aditiv protiv kristalizacije. Čak sam i čuo pumpu kad je zaribala, zvuk sličan kao da si krivo ubacio u brzinu, baš sam se scimao, nakon par dana blink obavijest ad blue fault.
 
Na vrh