Biciklizam i oprema

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ovo su, čini mi se, podgaće, fensi štrample. Ako voziš bicikl u trapericama po zimi, možda i ima smisla. Pretpostavljam da ti tražiš gornji sloj?
 

Franz

Well-known member
Tražim nešto što će umanjti bol u stražnjici i jednom ekstremitetu nakon 50-60 km vožnje. :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Vidi u Decathlonu ponudu, imaju te biciklističke robe... biciklističke su obično postavljene za razliku od ovih, znam da imaju međunožja na debelo :)
 

ivek

Member
Tražim nešto što će umanjti bol u stražnjici i jednom ekstremitetu nakon 50-60 km vožnje. :)
Ove ti neće umanjiti bol. Dobre su za hladnije dane kao osnovni sloj i prvenstveno reguliraju toplinu i na par mjesta propuh od vjetra. Meni na motoru odlične, a i na biciklu mogu poslužiti u hladnijim danima. Za bol u stražnjici drugo sjedalo kao prvi izbor, a biciklističke tajce sa "pelenom" kao drugi izbor.
 

Franz

Well-known member
Ove ti neće umanjiti bol. Dobre su za hladnije dane kao osnovni sloj i prvenstveno reguliraju toplinu i na par mjesta propuh od vjetra. Meni na motoru odlične, a i na biciklu mogu poslužiti u hladnijim danima. Za bol u stražnjici drugo sjedalo kao prvi izbor, a biciklističke tajce sa "pelenom" kao drugi izbor.
Hlače ni meni nisu baš prvi izbor. Posebno mi nije atraktivna ta "pelena", kak veliš, između nogu.

Nešto ovako, znači? Selle SMP Sjedalo za bicikl 4bike Extra, crni | MALL.HR
 

ivek

Member
Hlače ni meni nisu baš prvi izbor. Posebno mi nije atraktivna ta "pelena", kak veliš, između nogu.

Nešto ovako, znači? Selle SMP Sjedalo za bicikl 4bike Extra, crni | MALL.HR
Tako neko sjedalo sa rasporom u sredini bi bilo dobro. Jedino i širina i duljina sjedala su bitni, a ovise o građi čovjeka. Preporučio bi možda probati neko jeftinije ako se ne zna veličina koja bi odgovarala ili otići u neki specijalizirani dućan za preporuku.
 
Postoji jedno potpuno djelotvorno sredstvo za ukloniti bol u/na stražnjici.
A to je, svakodnevno biciklirati na istom sjedalu. Izdržiš prvih par dana, i onda će bol nestati. Kasnije će se opet pojaviti ako bude pauza u bicikliranju.
 

Hrvoje Marin

Active member
Postoji jedno potpuno djelotvorno sredstvo za ukloniti bol u/na stražnjici.
A to je, svakodnevno biciklirati na istom sjedalu. Izdržiš prvih par dana, i onda će bol nestati. Kasnije će se opet pojaviti ako bude pauza u bicikliranju.

Ako sve ostalo štima, i baš si naletio na tebi moguć, ali par dana ne, mjesec ili 20 vožnji prije.
 

Franz

Well-known member
Postoji jedno potpuno djelotvorno sredstvo za ukloniti bol u/na stražnjici.
A to je, svakodnevno biciklirati na istom sjedalu. Izdržiš prvih par dana, i onda će bol nestati. Kasnije će se opet pojaviti ako bude pauza u bicikliranju.
Od lipnja-srpnja bicikliram. Nakon posla 10-15 km. Subotom i nedjeljom po 60-ak km. Nekad i više. Bol zna biti nemoguća. U drugoj polovici vozim gotovo na pedalama stoječki. :( Il je sic ili je moja anatomija 'pogrešna'. :) Budme prvo do nekog dućana vidio sic.
 
Ja sam testirao tu pretpostavku o pogresnom sjedalu koje uzrokuje bol.
I sto sam zakljucio...
Imam 7 bicikala ukupno koje koristim. Svaki dan koristim jedno (to je doslovno svaki dan), a taj dan jos jedno ili dva. U mjesec dana sigurno koristim svih 7 bicikala. Na svih njih 7 su sicevi koje sam uz njih dobio, nisam nikad u zivotu promijenio sic.
Na nekim vozim preko 200 km u komadu.
I nista me ne boli.
Znaci, svih 7 je slucajni izbor. I nema boli.
 

ivek

Member
Možda mi je problem u odjeći. Kratke hlače + bokserice
Ja često upravo tako vozim i nemam problema. Ne mogu se složiti s Miroslavom da sjedalo ne utječe, jer imao sam jedno od kojega mi dupe i sve između utrne. Nakon toga sam kupio još jedan novi bicikl i ispalo je da mi sjedalo na njemu odlično odgovara i po tom sjedalu sam uzeo novo samo još sa rasporom u sredini za ovaj prvi i od onda nema problema i preko 100 km odvesti.
 

Franz

Well-known member
sic nije dobro podešen prema tvojoj visini i ostalim dimenzijama. pomiće se napred natrag i rotira oko poprečne osi uz pomoć vijka ispod sjedala
Sic je po visini podešen tako da mi je noga ispružena dok je pedala u najdonjoj poziciji. Ovo naprijed-nazad bi mogao biti dobar hint. Pogledat ću.
 

markan1000

Well-known member
Ekipa, trebala bi mi pomoć od iskusnijih biciklista. Za bolju polovicu tražim neki trekking bike, ili city koji ima potencijala i za malo lošiju stazu. S obzirom da o biciklama i nemam puno znanja, izdvojio sam par modela koji su ušli u neki uži izbor, pa cijenim svaki komentar... Preferiram radije bolji bicikl rabljeni, nego novi lošiji
RABLJENI:
GRADSKI ŽENSKI BICIKL BERGRAUSCH KAO NOVI | INDEX OGLASI
HAIBIKE TREKKING ŽENSKI BICIKI OPREMA KOČNICE HIDRAULIČNE MAGURA SLX

NOVI:
https://www.hervis.hr/store/Oprema/Bicikli/Cross-bicikli/X-Fact/Cross-Mission-Alu/p/COLOR-2719072
 
Na vrh